NL 2x3

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

NO to moze u Was. W Poznaniu laten prawie wszystkie NL223 wysiadły :| (awaria silnika, innym części rozruchowych:P). Ostatnio tez cos nie tak było z krakowskim NG313.........

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To rzeczywiście pech....Ale, że prawie wszystkie. :o:

A ile lat mają poznańskie NL223 ?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:To rzeczywiście pech....Ale, że prawie wszystkie. :o:
Tez mnie to zdziwiło. Ale to taki mały łańcuszek jedno padło to póxniej prawie caął reszta :|
J-31 pisze:A ile lat mają poznańskie NL223 ?
No pierwsza stuka (1042) w licu 2005 5 lat- czyli 2000
1043-1048- w listopadzie 2005r beda 4 lata- czyli 2001
1049-1054 jakoś pod koniec w 2005r 3 latka stukną- czyli 2002
1055--2003r

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Hmmm. To ciekawe, prawie nowe autobusy... :|
No własnie, na poczatku zeszłego roku nawalał 1042, w srodku roku nawalały 1043-1050. Czyli nie długo nawalać będa 1051-1055 :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niekoniecznie. ;)
Rzeczywiście producent mógł im zamontować jakis awaryjny element. I wszystkie się posypały. :|

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Niekoniecznie. ;)
No nic zobaczymy :|
J-31 pisze:Rzeczywiście producent mógł im zamontować jakis awaryjny element. I wszystkie się posypały. :|
Jak był w Sadach to podobno powymieniali, ponaprawiali te silnkiki i na razie spisuja sie dobrze. Ciekawe na jak długo :|

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Spokojnie. To był przypadek... :)
No nie wiem. Nie wiem co dolegało krakowskiemu NG313, wiec może sie rozpoczac poważna plaga. Dotarły mnie słuchy, ze już dużo MANów było w Sadach z awarja silnika :|

voy

Post autor: voy »

Tak, MANy z Krakowa akurat często się psuły.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

voy pisze:Tak, MANy z Krakowa akurat często się psuły.
Dzieki, czyli jestem prawie w 100% przekonany, ze to jakas epidemia na psujące sie MANy III generacji :|

Milenium

Post autor: Milenium »

Poznaniak pisze:
voy pisze:Tak, MANy z Krakowa akurat często się psuły.
Dzieki, czyli jestem prawie w 100% przekonany, ze to jakas epidemia na psujące sie MANy III generacji :|
A tak powracajac do tego typu MAN-a ile ich macie w POZNANIU??? :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ITS nam wyblakł ?

Post autor: J-31 »

Wczoraj przejechałem się w końcu na Tarchomin (dla mnie, mieszkańca Natolina to jest jazda na drugą stronę miasta - prawie godzinę w jedną stronę) i przez przypadek przyuważyłem poniższy autobus.

Z całą pewnością należy on do firmy ITS A. Michalczewski Oddział Warszawa i obsługiwał (przynajmniej wczoraj) linię 144 - Dw. Wschodni - Buków. Niestety na razie niewiele więcej mogę o nim napisać. Ja się z nim minąłem na Jagiellońskiej. Prawdopodobnie - jeśli dobrze zauważyłem miał numer taborowy A-499. Był cały biały, tablice zewnętrzne pixelowskie zielone. Poniższy rysunek zrobiłem z pamięci i przedstawia pojazd tak jak go widziałem...

Wg. mnie, prawdopodobnie któryś z ITS-owskich autobusów musiał trafić do naprawy do serwisu, a serwis podesłał im ten pojazd. ;)

Jak Wam się wydaje ? :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Przed swietami do Torunia dojechały kolejne 4 sztuki ManóW NL223. Prezentuja sie nawet ciekawie, to piękne białe malowanko i PIXElowskie wyswietlacze (widziane w Poznaniu) :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Poznaniak pisze:Przed swietami do Torunia dojechały kolejne 4 sztuki ManóW NL223. Prezentuja sie nawet ciekawie, to piękne białe malowanko i PIXElowskie wyswietlacze (widziane w Poznaniu) :)
chyba prędzej NL283 :shocked:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

0405NE pisze:
Poznaniak pisze:Przed swietami do Torunia dojechały kolejne 4 sztuki ManóW NL223. Prezentuja sie nawet ciekawie, to piękne białe malowanko i PIXElowskie wyswietlacze (widziane w Poznaniu) :)
chyba prędzej NL283 :shocked:
Ja tam juz sam nie wiem co ten Toruń tam wywija, moze to rzeczywiscie NL283 :shocked:. Ale wazne, ze cos kupili :)

Robin

Post autor: Robin »

Poznaniak pisze:
0405NE pisze: chyba prędzej NL283 :shocked:
Ja tam juz sam nie wiem co ten Toruń tam wywija, moze to rzeczywiscie NL283 :shocked:. Ale wazne, ze cos kupili :)
Toruń zakupił NL283, a nie 223. Następnym razem sprawdź informacje zanim zaczniesz pisać byle co ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja dodam tylko, że ITS O/Warszawa nadal eksploatuje tego białego MAN-a. Widziałem go wczoraj na pl. Wilsona. Dopiszę jeszcze, że jest to NL283... :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MAN NL283

Post autor: J-31 »

Szanowni koledzy, ponieważ nie ma takiego tematu, toteż pozwolę go sobie jednak założyć.

MAN NL283
Będąc w Trójmieście, 16 lipca, miałem okazję przejechać się gdańskim NL283, (linia 110 z SKM Wrzeszcz na Lotnisko). Bardzo ładny autobus. Niestety trochę przyciasny. Mocny silnik - w pagórkowatych warunkach spisywał się świetnie. Autobus wyposażony w klimatyzację... i tu muszę przyznać, że wcale nie było rewelacyjnie... :chytry:

Otóż jechałem nim w czasie sporego upału. Agregat pracował bardzo głośno, tak głośno, że ledwie słyszałem własne myśli. A mimo to w autobusie nie było "przyjemnie chłodno". :o:

Co ciekawe, Gdańszczanie, pomimo tego, że już od wielu lat jeżdżą klimatyzowanymi autobusami... to nadal otwierają wszystkie okna... :nuts:
Kierowca stosował zasadę "pasażer otwiera sobie drzwi przyciskiem". Niewiele to pomogło... :mruga:

PS. Już widzę, że w Warszawie klimatyzowane Solarisy będą miały chyba ten sam problem - potwierane wszystkie okna... :retard:

A co Wy sądzicie o MAN-ie NL283 ? ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

NIe miałem przyjemnosći jechac NL283, ale zapewne nic szczególnego od NL223 go nie wyróznia...

Podi

Post autor: Podi »

Będziemy mieli okazję porównać te Many z NL223 juz niedługo...(oatrz temat:"Many Lion's City w Poznaniu). :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:NIe miałem przyjemnosći jechac NL283, ale zapewne nic szczególnego od NL223 go nie wyróznia...
Ja jechałem NL283 w Warszawie (ITS - A499), i faktycznie niewiele go wyróżniało od NL223 - jeśli chodzi oczywiście o część pasażerską. Bo resztą się znacznie różnił - elektronika, nawiew, silnik...

Natomiast Gdańskie NL283 różnią się częścią pasażerską - jest tam ciaśniej... ;) Zdaje się, że mają mniejszą "rzeźnię"...

ODPOWIEDZ