NL 2x3

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Damhan

Post autor: Damhan »

J-31, ty jechałeś nowszym Manem czy starszym? Te nowsze mają diody i żółte poręcze, a także siedzenia Stera. No astarsze zielone poręcze i mozaikowe wyświetlacze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze:J-31, ty jechałeś nowszym Manem czy starszym? Te nowsze mają diody i żółte poręcze, a także siedzenia Stera. No astarsze zielone poręcze i mozaikowe wyświetlacze.
Jechałem tym najnowszym - miał żółte poręcze i diody. Miałem szczęście, bo pozostałe MANy, które stały na pętli na Wrzeszczu były starsze.... ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

No to dobre wozy. ;) W Gdańsku jest 27 Manów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze:No to dobre wozy. ;) W Gdańsku jest 27 Manów.
Bardzo fajne autobusy. Bardzo mi się podobały. Niby tylko 27 Manów, ale są świetnie widoczne... Co jakiś czas się na nie natykałem... ;)

Ciekawy jestem tylko na jaką temperaturę ustawiona jest klimatyzacja... ;)

voy

Re: MAN NL283

Post autor: voy »

J-31 pisze:Autobus wyposażony w klimatyzację... i tu muszę przyznać, że wcale nie było rewelacyjnie... :chytry:

Otóż jechałem nim w czasie sporego upału. Agregat pracował bardzo głośno, tak głośno, że ledwie słyszałem własne myśli. A mimo to w autobusie nie było "przyjemnie chłodno". :o:
Wreszcie ktoś zgodnie z prawdą wypowiada się o działaniu klimatyzacji w Gdańsku :mruga: ;)
Nie muszę dodawać, że w pełni się z Tobą zgadzam - klimatyzacja w Gdańsku jest słaba. Na szczęście nie musiałem znosić upałów w pojazdach, jeździłem w dzień pochmurny, chłodny :)
Kierowca stosował zasadę "pasażer otwiera sobie drzwi przyciskiem". Niewiele to pomogło... :mruga:
Wg mnie to dobra zasada. Panuje we wszystkich pojazdach na przycisk... to znaczy panowała. Teraz to jest wolna amerykanka w Gdańsku. W jednym pojeździe trzeba samemu drzwi otwierać a w innym kierowca otwiera. To mi się bardzo nie spodobało. W Gdanskim Citadisie na poszczególnych przystankach albo kierowca otwierał wszystkie drzwi albo nie otwierał i trzeba było samemu otworzyć co niepotrzebnie dezorientuje. W zeszłym roku we wszystkich pojazdach z przyciskiem było jednakowo.
A co Wy sądzicie o MAN-ie NL283 ? ;)
Kropka w kropkę co NL223, jak dla mnie temat zbędny, bo wrażenia identyczne w porównaniu z NL223. Wrażenia oczywiście pozytywne. Niestety, te najnowsze posiadają fotele Stera co powoduje, że są bardziej niewygodne od wcześniejszej serii, gdzie siedzenia są wygodne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MAN NL283

Post autor: J-31 »

Panewniczanin pisze:Grunt, że w ogóle jakaś jest...
No tak, ale po co, skoro nie spełnia swoich zadań. W autobusie było nadal duszno... ;)

To w tym momencie klima, to tylko pożeracz paliwa - czyli generuje koszty... :o:

[ Dodano: 2005-08-01, 13:19 ]
voy pisze:
Kierowca stosował zasadę "pasażer otwiera sobie drzwi przyciskiem". Niewiele to pomogło... :mruga:
Wg mnie to dobra zasada. Panuje we wszystkich pojazdach na przycisk... to znaczy panowała. Teraz to jest wolna amerykanka w Gdańsku. W jednym pojeździe trzeba samemu drzwi otwierać a w innym kierowca otwiera. To mi się bardzo nie spodobało. (...)
Zgodnie z tym co Napisałeś, jest "wolna amerykanka". Rano jechałem SU12 - i kierowca otwierał za każdym razem drzwi.... ;)
To mi przypomina akcję "ciepły guzik" w Warszawie - gdzie motorniczy i kierowcy mają obowiązek jedynie aktywować przyciski otwierania drzwi. A ci z kolei, robili różnie, jak każdemu było wygodniej... :nuts:
Ostatnio zmieniony 2005-08-01, 12:28 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Niestety, te najnowsze posiadają fotele Stera co powoduje, że są bardziej niewygodne od wcześniejszej serii, gdzie siedzenia są wygodne.
A te wcześniejsze jakie są?

voy

Post autor: voy »

Chyba Kiel... ale dokładnie nie wiem. Może jakiś starszy Ster, bardziej udany? Szczerze mówiąc nie wiem.

Damhan

Post autor: Damhan »

Na pewno wygodne są te siedzenia zamontowane w najnowszych poznańskich modernizacjach stopiątek tzw. Motyl.

voy

Post autor: voy »

Te takie dziwne?
W MPK Rzeszów jest jeden taki fotel przysłany od producenta, stoi na drugim piętrze w biurowcu :P

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Te takie dziwne?
W MPK Rzeszów jest jeden taki fotel przysłany od producenta, stoi na drugim piętrze w biurowcu :P
Tak takie dziwne. One są firmy Ster, czy jakiej. Zaraz zresztą sprawdzę.

lejos

Post autor: lejos »

Zagranicze Many pojawiaja sie na A-3. Obecnie stoi jeden biały z pomarańczoeym tyłem nl223 z 2 wejściami.

Podi

Post autor: Podi »

Jasne i jeszcze długo będą się pojawiać, w końcu zajezdnia A-3 jest w pewnym sensie "serwisem" Man-a.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Podi pisze:Jasne i jeszcze długo będą się pojawiać, w końcu zajezdnia A-3 jest w pewnym sensie "serwisem" Man-a.
Dokładnie. A to, że są na A3 to już od razu zakup..., a może tylko testowe. :idea: A z resztą to, ze Ikary kasują to już nic nie poradzimy. :/ Do lejosa: Masz może fotkę tego biało-pomarańczowego MANa?

Podi

Post autor: Podi »

Dzisiaj był on w hali. Prawdopodbnie go przemalują i pójdzie do Ostrowa Wielkopolskiego.

NEO_DAB

Man Nl 2x3 w PKS Gliwice...

Post autor: NEO_DAB »

1.09.2006 widziałem wieczorem przy dworcu PKP w Gliwicach MAN-a NL 2x3 należącego o PKS Gliwice... Na lii 183 pojawił się wspominiany już w innym temacie Solbus jest to prototypowy model SN 11. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tak przy okazji: czym się ten NL263F różni NL263 bez F? Ja jak na razie zauważyłem tylko dziwną linię okien (zwłaszcza kierowcy) i mały świetlik.
BTW coś ostatnio popularna ta 3. generacja wśród pojazdów z drugiej ręki. Ciekawe, kiedy z Zachodu przyjedzie pierwszy Solaris? ;-)

ppln

Post autor: ppln »

To na 100% jest NL? Bo ma IMHO na NL-kę za wysoką linię okien.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To jest na 100% MAN NU263. Dla porównania: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-93112.html

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Skąd masz 100 % pewności ? Z zewnątrz potrafisz rozpoznać jakiej mocy jest silnik ? Może się podzielisz wiedzą jak to robisz ? Też tak chcę :mruga:

ODPOWIEDZ