NG 3x3

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

jacool pisze:Rozdzielczośc... Najwyżej dwie linie tekstu... Czyli cała trasa nie może być przedstawiona.
A w Gdyni to jak niby jest :?:

jacool

Post autor: jacool »

plocmaster pisze:A nie dlatego, że macie remonty i trzebaby codziennie zmieniać mapkę?
Nie codziennie, tylko raz na 2 miesiące i nie dlatego że trzeba by zmieniać, a dlatego, że ukradli i na czas remontów nowej mapki nie wstawią (na przystankach, na których tablice nie zostały ukradzione/zniszczone mapki są).
A tak poza tym to na pewno będą za jakiś czas :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jacool pisze:To ja mam pytanie... po co na jednej ścianie boczne 3 razy to samo. Na wyświetlaczu 131, na tablicy 131 i na naklejce 131...
To ja w końcu odpowiem na Twoje pytanie. Otóż jak już napisał jeden z kolegów powyżej, faktycznie tylko MAN-y (NG313 i NM223) mają boczne wyświetlacze.

Jednak standardem jest to, że we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej jest rama na dyktę - a więc tablica z dykty. Dykta jest obu stronna, z jednej strony enigmatyczne napisy, a od środka oś z przystankami - jest to praktyczne. Dykta jest w zasadzie jedynym źródłem informacji bocznej w większości autobusów - z wyjątkiem MAN-ów MZA

Natomiast ta mała kartka pod dyktą, informuje o zmianach trasy lub przypomina o zmianach w rozkładzie jazdy.

W przypadku linii 131 jest to zmiana trasy - powód remont ul. Marszałkowskiej. I ta malutka kartka właśnie o tym przypomina. ;)
voy pisze:Ja strzelam - jedzie na Sadybe ;)
Pudło. Ten autobus faktycznie jedzie na Dw. Centralny.... :D

jacool

Post autor: jacool »

J-31 pisze:Oj dużo napisał :) Nie wklejam całości :)
Bardzo dziękuję :)
Widzę że u Was bardzo powaznie traktuje się pasażera :) Tylko pochwalić :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

jacool pisze:Widzę że u Was bardzo powaznie traktuje się pasażera :) Tylko pochwalić :)
W Gdańsku też nie jest źle, a moim skromnym zdaniem nawet jest lepiej. :mruga:

jacool

Post autor: jacool »

plocmaster pisze:W Gdańsku też nie jest źle, a moim skromnym zdaniem nawet jest lepiej.
Od jakiegoś czasu w tramwajach pojawiły się "termometry" zastępując wcześniejsze mało widoczne spisy przystanków. Ale w autobusach cały czas pokutują...
Poza tym, jeśli zmienia się trasa, to wystawiana jest tylko żólta tablica z napisem zmiana trasy...
Bardzo za to chwalę sobie dokładne wyliczenie czasu przejazdu dostępne na kazdym przystanku :)

drentwy

Post autor: drentwy »

Ja mam durne pytanie, ale od jakiegoś czasu mnie ono nurtuje. Mianowicie - wie ktoś może co jest przyczyną znikania znaków firmowych (a konkretniej napisu i znaczka MAN) z przedniej części coraz większej liczby autobusów MAN? Myjnia zrywa, ktoś specjalnie to odkleja? Niezbyt mi się to podoba, o ile dotychczas dotyczyło to głównie NG313 z MZA o tyle widuję coraz więcej NL223 z ITSu również pozbawionych tego napisu :/

Powinno być tak -> http://156.17.233.249/transport/images/ ... /85860.jpg

A jest tak -> http://156.17.233.249/transport/images/ ... /86129.jpg

(zdjęcia z TWB)

O co chodzi?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podejrzewam, że ktoś je zrywa i zabiera "na pamiątkę". Możliwe też, że je po prostu niszczy myjka.

Zresztą chyba nie tylko to znika. Również dekle od MAN-ów NG 313 znikają z ich kół. A trafiają... na techniczne Ikarusy 280/A, a także w zeszły poniedziałek widziałem SU 15 #8906 z deklami od NG313. Zdjęcie w albumie :P

galeria/details.php?image_id=665

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ten problem zdzierania znaczków nie dotyczy tylko stolicy — w Płocku MAN-y używki też tak mają (chociaż w sumie, były malowane) i w BVG Berlin nawet (choć to w sumie też stolica :D ) jest bardzo dużo MAN-ów bez znaczków, i to bez przyklejonej Bramy Branderburskiej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pozwólcie, że skorzystam z tego tematu, co prawda nie do końca w temacie, ale blisko - bo to co chcę napisać jest ściśle związane z warszawskimi MAN-ami NG 313.

Otóż wszystkie 100 sztuk, które w latach 2001/2002 dotarły do Warszawy, były wyposażone w bardzo ładne dekle...

Jednak, co było do przewidzenia, z biegiem lat, dekle zaczynały znikać z MAN-ów. Zastanawiałem się czemu. Część została zniszczona, cześć zaginęła, a część dekli... zmieniła "właściciela"

:strzałka: Niedawno znalazłem pewnego SU 15 z deklami do MAN-a - koledzy z Warszawy już znaleźli to zdjęcie, a ja pokażę go pozostałym kolegom: ;)
galeria/details.php?image_id=665

:strzałka: Natomiast, jak już koledzy z Warszawy napisali to w komentarzach, od dekli aż zaroiło się na pojazdach - konkretnie Ikarusach 280/A - pogotowia technicznego. Jednego z nich udało mi się wczoraj "złapać"
galeria/details.php?image_id=831

jacool

Post autor: jacool »

Widziałem już :) Tylko pytanie: Czemu zdejmują i przekadają... Nie można nic z tym zrobić? Przecież na tym obcinaku Ik 280 to z dale ka widać :/

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Od kilku dni gdyński PKM testuje MAN-a NG313 (otrzymał numer "testowy" #2200). Dziś przed południem śmignął mi z zaskoczenia :/ Zauważyłem jedynie w/w nr tab. - to, że był na R-ce i że barwy jego żółto-zielone ale nie poznańskie ;) . Wróbelki ćwierkają, że to policki.

Podi

Post autor: Podi »

Naturalnie, że policki.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Czemu "naturalnie" :?:

Orange

Post autor: Orange »

Ja nie narzekam na warszawskie many ng313 po za (piszemy razem-mod. Damhan) jedną denerwującą rzeczą która juz od dawien dawna jest i pewnie sie pisało już o tym, te uderzenia dżwi. Może ktoś wytłumaczy mi czemu te dżwi tak mocną uderzają jak są zamykane :(
Ostatnio zmieniony 2006-06-10, 21:49 przez Orange, łącznie zmieniany 2 razy.

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Czemu "naturalnie" :?:
Bo wyraźnie wskazuje na to charakterystyczne malowanie i jeszcze parę innych szczególików. ;)

Podi

Post autor: Podi »

Czemu "naturalnie" :?:
Kołpaki, malowane, lampki przy drzwiach, blachy itp

Milenium

Post autor: Milenium »

Orange pisze:Może ktoś wytłumaczy mi czemu te dżwi tak mocną uderzają jak są zamykane :(
To żalezy od producenta drzwi, albo może uszczelka pękła?!

Orange

Post autor: Orange »

Chyba raczej to nie sprawa uszczelki, bo trzask dżwi jest raczej we wszystkich zdażaja się że mniej w niektórych manach ale to chyba były wymieniane dżwi

ort. :!: drzwi, zdarzają :chytry: -mod. Dziwny
Ostatnio zmieniony 2006-06-11, 15:43 przez Orange, łącznie zmieniany 1 raz.

Milenium

Post autor: Milenium »

W Koszalinie tylko w Pomarańczkach trzaśnie drzwiami (Many NL283 1197-1199).

ODPOWIEDZ