Ulgi ustawowe a handlowe

Różne zagadnienia prawne dotyczące transportu publicznego.
Poznaniak

Ulgi ustawowe a handlowe

Post autor: Poznaniak »

Przeszukując strone MPK z cennikiem oraz wykazem ulg na linie podmiejsą na numer 107 natknąłem sie na takie cos:

ULGA 78%
młodzież po 16 roku życia oraz nie posiadająca legitymacji wg wzoru MENiS - II/182/2, nie posiadająca orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności, nie posiadająca orzeczenia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze względu na wzrok, do 24 roku życia oraz studenci spełniający w/w warunki do 26 roku życia - dotknięci inwalidztwem lub niepełnosprawni na trasie dom-szkoła,


ULGA 49%
dzieci i młodzież szkolna do 23 roku życia


I teraz tak, która ulga tyczy się normalnego 16 lub 17latka, bo wychodzi na to, że takowego młodzieńca tyczą sie dwie ulgi :>

W ogóle ktos to rozumie, potrafi wytłumaczyc, bo praktycznie zaden miłośnik z Poznania kompletnie nie wie o co w tym chodzi...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

haha!! Ale suchar z tymi ulgami. Wynika z tego jasno dla mnie że 78 % mają ogólnie niepełnosprawni bardziej lub mniej a dla całkowicie zdowych 49%.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No to ja śpieszę z pomocą. Pierwsza ulga dotyczy młodzieży po 16 roku życia, które mają problemy ze zdrowiem np. ze wzrokiem nie kontynuacją nauki na szczeblu szkoły ponad gimnazjalnej. A każdego normalnego ucznia i studenta obowiązuje ulga 49%. Pewnie macie jeszcze ulgę 100%, która dotyczy młodzieży po 16 roku życia, która ma przyznany stopień nie pełnosprawności do 18 roku życia. Nie wiem gdzie dla ciebie jest to suchar chyba u ciebie raczej występuje brak zrozumienia dla osób nie pełnosprawnych.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Wilchelm pisze:No to ja śpieszę z pomocą. Pierwsza ulga dotyczy młodzieży po 16 roku życia, które mają problemy ze zdrowiem np. ze wzrokiem nie kontynuacją nauki na szczeblu szkoły ponad gimnazjalnej. A każdego normalnego ucznia i studenta obowiązuje ulga 49%. Pewnie macie jeszcze ulgę 100%, która dotyczy młodzieży po 16 roku życia, która ma przyznany stopień nie pełnosprawności do 18 roku życia. Nie wiem gdzie dla ciebie jest to suchar chyba u ciebie raczej występuje brak zrozumienia dla osób nie pełnosprawnych.
Nie, ze suchar bo jeśli chodzi o to dobrze, tylko napisali by to w jakis sensowny sposób a nie merdaninkę urządzać. W siperniu było jeszcze lepeij było jeszcze wiecej ulg i jaśniej_sprecyzowanych teraz szczerze współuczje kierowcą z linii 107..
Ulga 100% jest i najlepsze znowu jest to: "uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Mosina mieszkający na terenie Gminy Mosina". Znowu bardzo mądrze sprecyzowane, ponieważ linia 107 nie kursuje do Mosiny, tylko przez małą część tejze gminy. Przecietny dzieciakpchce sie wybrac powiedzmy z Krosinka do Dębca (tam jest lepeij tam juz sa senswone ulgi) zapłaci normalny bil;et, później pojedzie na Starołękena 107 i sobie moze za darmo jeździć chociaz w grranicach kursowania tejze linii nie mieszka. Juz widze co będzie jak uruchomią linie 120 (bądź 123) jak dadzą takie też ulgi to będzie masakra

[ Dodano: 2005-12-29, 11:00 ]
Poznańczyk pisze:haha!! Ale suchar z tymi ulgami. Wynika z tego jasno dla mnie że 78 % mają ogólnie niepełnosprawni bardziej lub mniej a dla całkowicie zdowych 49%.
A zeby było śmieszniej to sie mozesz podszyc, że masz umiarkowany stopień niepełnosprawnosci i jedziesz na uldze 78%..kierowca tego nie sprawdzi

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ale to jest w sensowny sposób jak się wczytasz i przeanalizujesz :lol:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Ale to jest w sensowny sposób jak się wczytasz i przeanalizujesz :lol:
Wczoraj z kilkoma miłośnikami analizowalismy to i do żadnych wnioksów nie doszlismy, tylko jedno słowo ciagle: ":rotfl: "

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Poznaniak pisze:A zeby było śmieszniej to sie mozesz podszyc, że masz umiarkowany stopień niepełnosprawnosci i jedziesz na uldze 78%..kierowca tego nie sprawdzi
Owszem może sprawdzić. Każe Ci się wylegitymować specjalną legitymacją wydaną przez Powiatowy Zespół Do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Wilchelm pisze:
Poznaniak pisze:A zeby było śmieszniej to sie mozesz podszyc, że masz umiarkowany stopień niepełnosprawnosci i jedziesz na uldze 78%..kierowca tego nie sprawdzi
Owszem może sprawdzić. Każe Ci się wylegitymować specjalną legitymacją wydaną przez Powiatowy Zespół Do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności.
Co Ty myslisz, że im się chce, oni nawet normalnej legitymacji szkolnej nie sprawdzają..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo w Transporcie”