Mandat za zakłócanie ciszy nocnej...autobusem

Różne zagadnienia prawne dotyczące transportu publicznego.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej...autobusem

Post autor: Przemek »

News trochę spóźniony, ale pokazuje skalę absurdu i głupoty społeczeństwa. Gdański kierowca, który w noc Sylwestrową 2017/2018 nie zgasił silnika na pętli Żabianka, został... ukarany mandatem, bo jakaś mieszkająca niedaleko kobieta zgłosiła to na policję.
http://infobus.pl/jak-autobus-w-sylwest ... 07495.html
Była zima, panował mróz. Według rozkładu do odjazdu autobusu było jeszcze 10 min. Pan Paweł postanowił nie wyłączać silnika, aby pasażerowie nie wsiadali do zimnego autobusu. -"Dokładnie o północy byłem na wysokości ulicy Pomorskiej, także do pętli Żabianka dojechałem na małym opóźnieniu koło 10 minut po czasie - relacjonuje kierowca Paweł. - Oczywiście wiadomo, jak to w zimą w nocy, było zimno - na mrozie świadomie oczywiście silnika nie zgasiłem. Tym bardziej, że tak jak wspomniałem, przyjechałem na drobnym opóźnieniu. Podeszła do mnie pewna kobieta, która złożyła mi życzenia, z okazji Nowego Roku, a następnie zapytała, czy wiem, że popełniłem wykroczenie. Kobieta zaczęła robić zdjęcia autobusu, mojego identyfikatora, numeru bocznego i powiedziała że stracę tą pracę ja, i tacy jak ja co nie gaszą silnika na pętli. Ciekawa historia, na którą machnąłem ręką."
Sąd wymierza karę Początkowo kierowca myślał, że wraz z opuszczeniem autobusu przez tajemniczą kobietę, sprawa się skończyła. Jednak w kwietniu 2018 r. został wezwany na policję. Na komisariacie przyznał się do wykroczenia i tłumaczył, że chciał nagrzać autobus. Teraz sprawa znalazła swój finał w sądzie. Ten uznał pana Pawła winnym i nakazał mu zapłacenie 250zł.
Morał? Nie idź ludziom na rękę, bo trafi się dwulicowy pasażer, jak wyżej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mandat za zakłócanie ciszy nocnej...autobusem

Post autor: J-31 »

W Warszawie w zimę, gdy przyszły silne mrozy, na chodzie pozostawiono wszystkie autobusy, które rano miały wyjechać... ludzie to sfilmowali, bo dotyczyły do zajezdni "Woronicza", która już jest otoczona nowymi apartamentowcami. I jakoś mandatu nie było. MZA tłumaczyło, że tak musi ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo w Transporcie”