Premiery AMZ/Ursus

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ursus...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Stylistycznie koncepcja prezentuje się nawet ciekawie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Faktycznie super wygląda, mam nadzieję, że niedługo pojawi się więcej fotek tego pojazdu :P

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Zaczyna się robić ciekawie. Mi skojarzyło się od razu z autobusem, który kiedyś testowany był na ulicach Nowego Jorku:
http://www.ttmg.org/photos/tlogan/NYCB_ ... _9900d.jpg
http://www.ttmg.org/photos/tlogan/NYCB_ ... _9900e.jpg
Gdzie znajdę większą ilość zdjęć AMZeta?

Marcin Ciesielski

Post autor: Marcin Ciesielski »

Niestety, to jedyny raz, kiedy zdążyłem zrobić zdjęcie tego autobusu, ale jeszcze będę próbował go chwycić (chyba będę musiał poczekać, aż zacznie jeździć na regularnej linii, bo na razie nie wiem, gdzie go szukać). Na razie nie znalazłem żadnych zdjęć tego autobusu nigdzie w Internecie.

Lopez

Post autor: Lopez »

No nieźle, mało widać, ale już mi się podoba.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wygląda tak dobrze, że aż śmierdzi fejkiem :D

siekierowy

Post autor: siekierowy »

9507 pisze:To czarne to są szyby? Całe te powierzchnie?
Chyba nie, raczej by się złamał, gdzieś musi być kratownica.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Nic nie szkodzi, aby kratownica była za szybą, zwłaszcza że jej dolna część wygląda mi na czarną. Brawo za nowatorski wygląd. Oby tylko był również dobrze wykonany. Jedyna obawa to fakt, że każda szyba jest inna i będzie konieczny spory magazyn części zamiennych :D

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ciekawie się prezentuje :) Czyli pozostaje czekanie na oficjalną premiere na Transexpo 2011. Ciekawe jak AMZ nazwie swój model?

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

O kurcze, ale kosmos. Oni faktycznie chcą zaistnieć na rynku :)
Jak do tego zrobią ładne kołpaki, to nawet Francja by się skusiła :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

A dla ciekawości dodam że kupione EcoSauery po 10 sztukach zostały odesłane i przechrzczone za beznadziejne wyniki niezawodności mikro-turbiny.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Wygląda tak dobrze, że aż śmierdzi fejkiem
Też mi się tak zdaje. Za bardzo mi to Solarisem śmierdzi...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Poczekajmy z porównywaniem wszystkiego co polskie do Solarisa, do czasu premiery.

ppln

Post autor: ppln »

TLG pisze:Mi skojarzyło się od razu z autobusem, który kiedyś testowany był na ulicach Nowego Jorku:
Przód ma toto mniej więcej tak kartoflowaty jak 16/19T.

A ten AMZ ciekawy, ale lepiej poczekać z opiniami na resztę zdjęć - mogli skopać przód albo tył

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Przód od tej mańki zajeżdża mi wyrobami BMB/Ikarbusa.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Dość ciekawy wygląd, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to jest oklejenie, a pod tym kryją się normalne szyby. Nie sądzę, żeby zastosowali aż takie futurystyczne rozwiązanie. W swoich mikrobusach też oklejają szyby, nadając im kształty różne, więc tutaj będzie pewnie podobnie. ;)

Marcin Ciesielski

Post autor: Marcin Ciesielski »

Oficjalna prezentacja ma być w najbliższą środę:

http://kutno.naszemiasto.pl/artykul/935 ... ,id,t.html
Nowy autobus miejski City Smile na jubileusz firmy AMZ

Specjalizująca się w produkcji zabudów i pojazdów specjalnych firma AMZ Kutno w najbliższą środę obchodzić będzie jubileusz dwunastolecia istnienia. Z tej okazji zaprezentuje swój najnowszy produkt, czyli autobus miejski o wdzięcznej nazwie City Smile.

- Jest to dwunastometrowy autobus, zaprojektowany do przewożenia pasażerów w miastach - mówi Jarosław Stachowski, prezes zarządu AMZ Kutno. - Projektując go, chcieliśmy stworzyć pojazd, który wyróżniać się będzie jakością.

Wyróżnikiem City Smile jest także oryginalna stylistyka. Uwagę zwraca nietypowo zaprojektowana linia okien pojazdu oraz przód autobusu - wykonane w technologii LED reflektory i atrapa chłodnicy tworzą rysunek uśmiechniętej twarzy.

- Chcieliśmy stworzyć autobus, który będzie zwracał uwagę - wyjaśnia prezes Jarosław Stachowski. - Naszą ambicją było stworzenie jednego z najnowocześniejszych autobusów w Europie. Mam nadzieję, że City Smile niebawem zobaczymy na ulicach polskich miast. Autobus jest obecnie w trakcie homologacji i przechodzi ostatnie próby. Odbył też jazdę testową po ulicach Kutna.

Autobus prezentuje się znakomicie, nie ustępując w niczym scanii czy volvo. W debiucie podczas jubileuszu AMZ Kutno ma wziąć udział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Mieszkańcy Kutna będą mieli okazję obejrzeć autobus w godzinach od 14.30 do 15.00, wówczas pojazd przewiezie zaproszonych gości po ulicach miasta.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. No to się szykuje w Kutnie święto państwowe. Aż pan wicepremier zaszczyci swą obecnością, pokaz nowego autobusu. :cool:

Marcin, mam nadzieję, że wtedy uda się dokładnie obfocić AMZ City Smile ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie umiem się doczekać prezentacji City Smile'a :) Mam nadzieję, że wywoła Smile'a na twarzach wszystkich i okaże się jakiś przyzwoity w wykonaniu.

I w sumie dobrze, że AMZ nazywa się AMZ :mruga: Bo nie mamy kolejnego... Sancity, Sorcity, Solcity... AMZcity by głupio brzmiało ;) Nazwa wymyślona przz AMZ jest pozytywna, a przecież o takie nastawienie do zbiorkomu chodzi.

Lopez

Post autor: Lopez »

Jeszcze nie mów "hop" - okaże się czy logo smile'a to nie będzie przypadkiem uśmiechnięte słoneczko ;)
A tak serio to wygląda, że szykuje się krajowa premiera roku. Na rynku robi się coraz ciaśniej, ale miejmy nadzieję, że AMZ też znajdzie swoje miejsce.
BTW - ta firma naprawdę zajmuje się przedziwnymi rzeczami. Przykład: http://www.altair.com.pl/start-6367

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ursus Bus/AMZ”