Solaris Trollino 12

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Solaris...
voy

Post autor: voy »

Lepsze są zwrotnice radiowe Elektroline.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. A dlaczego ? :)

voy

Post autor: voy »

Bo są nowocześniejsze.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

i trolejbusów kierowcy niemuszą zwalniać

voy

Post autor: voy »

Ani wyłączać prądu...mam rację?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Tego to <b>niewiem</b>. Ale wkurza mnie to, że w Gazetkach Solarisa piszą, że w tychach czy gdzie tam kupili jednego AC jak np. w Gdyni kupili 2, albo więcej Urbino(mój 200 post :))

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze: Ale wkurza mnie to, że w Gazetkach Solarisa piszą, że w tychach czy gdzie tam kupili jednego AC jak np. w Gdyni kupili 2, albo więcej Urbino(mój 200 post :))
Mógłbyś mi wytłumaczyć o co ci chodzi :?:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Chodzi mi o to , że w tych gazetkach nic nie piszą o Gdyn<font color=red><b>ii</b></font>. Ja Gdyni kupi tam z trzy Urbino i jednego Trollino to nie piszą, a jak jakieś inne miasto kupi jednego np. Trollino to już piszą. Ale niestety nie tylko z Gdynią tak jest :(

voy

Post autor: voy »

Bo w Gdyni takie zakupy to "chleb powszedni" :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

racja :) :mruga:.
2 ostrzeżenie? To nie jest chat. Jeszcze raz takie coś a dostaniesz .... :D Mac

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Bo ja wiem. Przyczyn sie nie zna. mozliwe jest to iz Gdynia jest miastem bogatym i ma stałego klijenta (PKA i PKT, które dość regularnie kupują Solarki), a np. takie Tychy które nie są zbyt bogate kupują Trollino za 1.1 mln zł to juz coś, choć trzeba przyznac, że ostatni się szarpneli na cztery SU 15... jestem pod dużym wrażeniem :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda, TLT posiada głównie trolejbusy Jelcza (z PNTKM), a także Solarisa Trollino 12T "Jaś" - też przy współpracy z gdyńską firmą... A wspomniany ST 12AC, przyjechał do nich aż z Ostravy (DP) :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wszystkie ST 12AC są z Ostrawy :P Może 11 sztuk które mają przyjechać do Gdyni na przełomie 2005/2006 końcowy etap montażu przejdą w Gdyni, na warsztacie PKT :D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Jupi. Czyli 26 będzie miał całą brygade Niskopodłogowców. A to znaczy, że będzie fajniej i O405Ne będzie jeździł do szkoły niskopodłogowcami.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Chciałbym wrócić do tematu zwrotnic stosowanych u nas (czyli w Gdyni). Oczywiście zwrotnice obecnie stosowane są właśnie zwrotnicami radiowymi firmy Elektroline i w przedziale czasu zostaną zastąpione nimi wszystkie zwrotnice starego typu.
voy pisze:Ani wyłączać prądu...mam rację?
W Gdyni stosowano dotychczas tzw. zwrotnice "prądowe". Polegało to na tym, że trolejbus gdy chciał skręcić musiał przejechać przez specjalny łącznik tzw. sektor z załączonym rozruchem (prąd ~200A); po przejeździe zwrotnica powracała automatycznie do stanu pierwotnego (na wprost). Tak więc jazda na wprost wymagała jedynie przejazdu rozbiegiem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki. To niezwykle cenna informacja. :)
Czyli rozumiem, że obecnie w Gdyni są dwa rodzaje rozjazdów - te stare "prądowe" i nowe. A czy dużo już jest tych nowych rozjazdów ?

voy

Post autor: voy »

Tak i w których miejscach zainstalowane są te radiowe Elektroline??

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Może krócej będzie, jeśli wymienię te starego typu:
Cała baza PKT,
pętla przy Dworcu Gł. PKP (pl. konstytucji),
pl. Kaszubski,
częściowo skrzyżowanie Morska/Śląska oraz Morska/Owsiana i pętla Cisowa SKM,
a także trasa na Sopot,
Karwiny Tesco - pętla.
Zdecydowanie większość krzyżówek/rozjazdów została juz zmodernizowana. Więcej szczegółów można przeczytać na KKT ( :strzałka: zakładka Trasy i Linie :strzałka: Trasy).

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Powracając do tematu Solarisa Trolinno 12AC. Dopiero dzisiaj przeczytałem w InfoBus-ie o sprzedazy T12AC. musze przyznać, że jest to dość wysoki poziom, a bedzie chyba jeszcze większy w tym roku. W końcu szykuje się zamówienie na 10 (lub nawet 11) sztuk dla PKT. A i podejżewam, że za granicą też będzie jakieś zainteresowanie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda, szczególnie czescy i zdaje się, że i słowaccy przewoźnicy są ST12AC chyba najbardziej zainteresowani... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris/Škoda”