Solaris Trollino 12

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Solaris...
kombino

Post autor: kombino »

Podobno do końca(pod koniec) miesiąca.

przemekk

Post autor: przemekk »

Fajnie by było. Szkoda tylko, że to nie jest pewne... :(

kombino

Post autor: kombino »

Tak czy tak-za mniej niż miesiąc będzie :cool:

przemekk

Post autor: przemekk »

A jeszcze jedno pytanie :] . Jeżeli już było, to sorry, ale ja nie znalazłem. Więc tak: w Gdyński ST12AC rozruch ma "świszczący" dźwięk. W testowanym ST18 był "huczący". Czym to się różni i jaki będzie w tym ST12 III?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

przemekk pisze:Czym to się różni
Umieszczeniem aparatury i nieco inną konstrukcją przekształtnika.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

A skoro 12AC III nie będzie miał wieży to dostanie przekształtnik taki (lub podobny) jak w 18AC.

Citadis

Post autor: Citadis »

No skoro do Gdyni mają przyjść dwa ST12III AC to Lublin nie mógł być dłużny i na terenie zajezdni trolejbusowej Helenów znajdują się dwa kompletne(czerwone) nadwozia Trollin w których trzeba zamontować elektrykę MEDCOM-u i silniki AC i pewnie jeszcze parę innych rzeczy które też trzeba będzie wykończyć.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Citadis pisze:na terenie zajezdni trolejbusowej Helenów znajdują się dwa kompletne(czerwone) nadwozia Trollin w których trzeba zamontować elektrykę MEDCOM-u i silniki AC i pewnie jeszcze parę innych rzeczy które też trzeba będzie wykończyć
Czyli jednak się skusili, oczywiście gratuluję zakupu, mam nadzieję że aparatura Medcom-u nie będzie sprawiać problemów.

Citadis

Post autor: Citadis »

Czyli jednak się skusili
Co przez to rozumiesz?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Citadis pisze:Co przez to rozumiesz?
Po pojawieniu się tego pierwszego nie było jeszcze do końca pewne czy będą następne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda - ja również pamiętam posty kolegów z Lublina. Po pojawieniu się pierwszego ST12 III wyraźnie Zastrzegaliście się, że to są to tylko testy i nie wiadomo, czy MPK kupi takie trolejbusy. ;)

No i proszę MPK posiada już dwa Solarisy Trollino. Zatem ja również przyłączam się do szczerych gratulacji. No i czekamy na pierwszy wyjazd liniowy - oczywiście po zakończeniu montażu ;)

Citadis

Post autor: Citadis »

No i proszę MPK posiada już dwa Solarisy Trollino.
Na wiosnę będą już 3 a gdyby tak zdecydowali sie kupić ten testowy( po cichu na to liczę) to było by 4

shinkadamo
Posty: 40
Rejestracja: 2007-11-05, 15:51
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: shinkadamo »

Po nowym roku TLT Tychy będzie posiadać kolejne dwa Trollino, czyli w sumie siedem. Miejmy tylko nadzieję, że będzie to bohater tego tematu. :razz:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Według informacji przeze mnie posiadanych, dzisiaj miał przyjechać pierwszy z dwóch nowych Solarisów do Gdyni. Czy ktoś widział go na bazie lub w drodze do Gdyni.

Haribo

Post autor: Haribo »

Skąd wiesz że przyjechało ? Może będzie jakieś oficjalne wprowadzenie do sieci.

przemekk

Post autor: przemekk »

Oficjalne wprowadzenie na pewno będzie. Na pewno będzie również przejazd "dla prasy". Pozostaje śledzić zkmgdynia.pl, pktgdynia.pl i KKT...

I jeszcze jedno pytanko, ale dotyczy gdyńskiego 3083. Wracam sobie dziś ze szkoły i na wysokości Urzędu Miasta spadły mu pantografy (praktycznie na skrzyżowaniu ulic). I tu niespodzianka: Solar jechał dalej, mało tego. Dalej ze spuszczonymi pantografami zahamował i znów ruszył (nie było z górki). Dopiero po przejechaniu dwóch skrzyżowań (dla tych co nie są z Gdyni informuję, że te skrzyżowania są w odległości może 20 metrów od siebie :) ) kierowca wyszedł i ustawił pałąki na sieć. Bardzo mnie to zdziwiło, ponieważ jestem pewien ze Trollina 12AC II nie mają napędu pomocniczego. Więc jak to możliwe?

Citadis

Post autor: Citadis »

Lubelskie Trollina(na samym dole strony):
http://www.ltek.comernet.pl/forum/viewt ... 5&start=75

kombino

Post autor: kombino »

Gdyńskie Trollino wreszcie dotarło-wygląda jakby miało wieżę :mruga:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

kombino pisze:Gdyńskie Trollino wreszcie dotarło-wygląda jakby miało wieżę
Czy są jakieś fotki?

kombino

Post autor: kombino »

Fotki powinny się robić teraz ;) Widziałem jak się mył :D Z tego co zauważyłem to jest bez osłon na dachu-więc albo skrzynię ma za odbierakami (widziałem przód jedynie), albo ma wieżę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris/Škoda”