Solaris Trollino 12

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Solaris...
Skoda9Tr

Post autor: Skoda9Tr »

W gdyńskim przetargu nie bez szans jest też Skoda 24Tr :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Skoda 24Tr :?: :shocked:

A skad to sie wzielo? (wiem, z czech, ale startuje w przetargu w gdyni? )

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A i owszem. Skoda jak wiesz a właściwie Irisbus przystąpił prawdopodobnie do przetargu. Będzie reprezentowany przez Kapenę. Z tego, co wiem nie są to również jedyne zainteresowane firmy ;) Kto zostanie zwycięzcą dowiemy się zapewne niebawem. Roztrzygnięcie przetargu już jutro.

Kuba

Post autor: Kuba »

Hmm..ciekawe, szczerze mowiac nigdy nie jechalem taka Skoda, chetnie bym sie przejechal, cos innego.. :mruga:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nic prostszego, mały wypad do Czech :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Dzisiaj zaczne sie modlić o wygraną Solarisa. Może wygrać nawet GANZ, ale żeby to był Solaris :!:

A o Skodzie nic nie mówie. Nie chce przypominać jak była pewna SKoda na testach i ledwo co się wczłapała na Wielkopolską... a poźniej padła na Karwinach nie zrobiwszy nawet jednego kursu... :/ :P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Heh. Gdzieś czytałem, że jak ją na pociąg dawali to spadła :lol:. Ale niejestem pewien.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Heh. Gdzieś czytałem, że jak ją na pociąg dawali to spadła :lol:. Ale niejestem pewien.
Nie spadła, tylko spaliła sie podczas podróży :P :retard:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

To Skodzie mówimy "dowidzenia", albo "doniewidzenie :diabeł:. Elektryczny Citaro :P.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Solaris jest zdecydowanie wystarczający :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Rupak wie, że dzwonią - tylko nie wie, w którym kościele :) Owszem spadła, ale 21Tr, która była na testach w Gdyni. A właściwie nie tyle spadła, co odjechał wagon :diabeł: To miało miejsce na pożegnanie w Gdańsku.

Kuba

Post autor: Kuba »

Heh, widac za duze ryzyko z ta Skoda.. :|

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Podobno - zaznaczam: podobno obecne egzemplarze Skody 24Tr uzyskują bardzo pochlebne opinie.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:Podobno - zaznaczam: podobno obecne egzemplarze Skody 24Tr uzyskują bardzo pochlebne opinie.
Tak, ale te pochlebne opinie płyną z państ w których podstawą trolejbusową są Skody poprzednich generacji. A jak wiadomo nowa generacja zawsze wnosi coś ciekawszego, więc zbytnio bym się tym nie przejmował.

Co do samej Skody to nie chciałbym jej zważywszy chociażby na wygląd :/

P.S. Podejżewam kto jeszcze jest zainteresowany tym przetargiem. Tu prosba do undera, czy mógłbyś mi powiedzieć ile było ofert :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

0405NE pisze:Co do samej Skody to nie chciałbym jej zważywszy chociażby na wygląd :/

P.S. Podejżewam kto jeszcze jest zainteresowany tym przetargiem. Tu prosba do undera, czy mógłbyś mi powiedzieć ile było ofert
Jeśli chodzi o Skodę to się w pełni z Tobą zgadzam.
Natomiast przetarg - tajemnica handlowa :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sorry, ale zaskoczyliście mnie kompletnie z tą Skodą 24Tr. Czym się różni 24Tr od 21 Tr. Czy zmieniono jej wygląd, czy chodzi o nowszą aparaturę ? :)

Skoda9Tr

Post autor: Skoda9Tr »

Skoda 24Tr jest właśnie wprowadzana do ruchu w ... Mariańskich Łaźniach w Czechach. W stosunku do używanych tam dotychczas Skód 14Tr jest to ogromny skok naprzód. Od Skody 21Tr różni się znacznie (wykorzystano nadwozie autobusu Irisbus/Karosa, niska podłoga na całej długości pojazdu), ale jeśli chodzi o parametry eksploatacyjne to raczej ma przeciętne. Najprostszym przykładem jest to, że Szwajcarzy wybrali do dwóch swoich miast Trollino 12AC mimo wielu innych propozycji (nawet lepszych niż 12AC, nie mówiąc o gorszej Skodzie). Zadecydował stosunek cena/jakość (wyposażenie na specjalne zamówienie zamawiającego).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Czy wobec tego Skoda 24Tr to po prostu elektryczny Irisbus Agora ? :shocked:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:
0405NE pisze:Co do samej Skody to nie chciałbym jej zważywszy chociażby na wygląd :/

P.S. Podejżewam kto jeszcze jest zainteresowany tym przetargiem. Tu prosba do undera, czy mógłbyś mi powiedzieć ile było ofert
Jeśli chodzi o Skodę to się w pełni z Tobą zgadzam.
Natomiast przetarg - tajemnica handlowa :mruga:
Dobra dobra :P Mam nadzieje, że dowiesz się dzisiaj kto wygrał i nam przekażesz :]

Skoda9Tr

Post autor: Skoda9Tr »

J-31 pisze:Czy wobec tego Skoda 24Tr to po prostu elektryczny Irisbus Agora ?
Tak, osprzęt elektryczny zamontowano na dachu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris/Škoda”