Jelcz M185E

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Jelcz...
Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

W zasadzie to M185E już powstał, tyle że na monitorach dwóch komputerów, w wyniku współpracy mojej i Arthisa. Efekt poniżej.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2005-01-19, 19:27 przez Jacek Pudło, łącznie zmieniany 1 raz.

voy

Post autor: voy »

Efektu nie ma, ale widziałem już ten mix i M185E nie wygląda nadzwyczajnie realistycznie, co innego M185M, ten bardzo przypomina niedoszłego przegubowca który prawdopodobnie nigdy nie zostanie wyprodukowany.

Ten post był pisany gdy nie było jeszcze zdjęcia , mac

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Wygląda jak prawdziwy :) Dobra robota ;)
Chciałbym zobaczyć to na polskich drogach , mi się bardzo podoba :cool:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Zaraz, zaraz to się już pogubiłem. To w końcu jeżdzi ten Jelcz, czy co? Ale na tym ?zdjęciu? jest fajny.

voy

Post autor: voy »

Nie, to tylko fotomontaż.

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

voy pisze:Nie, to tylko fotomontaż.
Jaki fotomontaż? On jeździ naprawdę. Dzisiaj nim jechałem i jest bardoz fajny ;););).

voy

Post autor: voy »

No fotomontaż ówczesny ;) przecież mówię ;)
Tylko dziwi mnie bardzo że ma elektrykę oporową, nie sądzisz że powinni mu wstawić asynchroniczną? Pewnie po jakiejś starej peerce odziedziczył i szpanują że mają przegubowca w MPK Lublin ;p

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niezła robota Panowie. Gratulacje za ten świetny fotomontarz dla Jacka Pudło i Arthisa. Pewnie sporo pracy was to kosztowało. :)
Taki pojazd chyba pozostanie tylko marzeniem. A szkoda... :|

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

voy pisze:Tylko dziwi mnie bardzo że ma elektrykę oporową, nie sądzisz że powinni mu wstawić asynchroniczną?
A tam gdzieś pisze że ma oporową? E może równie dobrze oznaczać po prostu "elektryczny".

voy

Post autor: voy »

No ale w końcu nie od dziś Jelcz PR110E ma elektrykę oporową a PR110T tyrystorową... tak Samo Solaris - 12T (tyrystor), 12AC (asynchroniczną) więc na logikę M185E będzie miał oporową :p

IKARUS280E

Post autor: IKARUS280E »

W Lublinie sa fajne trajtki: Peerki, Saurer, Ziutek, Skoda, Fiat..... :) :) :)
Piekne trolejbusy

PS. Zna ktos stronke na ktorej jest plan sieci trolejbusowej w Lublinie??

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Przepraszam, że siem wtrancam :cool:
Ale jeśli chodzi o oznaczenia E i T to są one czysto umowne (E pojawiło się jako oznaczenie elektrycznej odmiany danego pojazdu dawno, dawno temu i również wówczas pojazdy z układem impulsowym (tyrystorowym) były oznaczane jako E).
Litera T została wprowadzona dopiero przez Kapenę dla odróżnienia obu typów układów.

PS. Solaris Trollino 12T posiada sterowanie tranzystorowe (IGBT).

Aha, byłbym zapomniał. Dołączam się oczywiście do gratulacji za pracę. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Czemu taki ładny trolejbus ma takie brzydkie drążki pantografów :?: ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie ma sprawy,witamy na forum. :) Dziekujemy za informacje,pozdrawiam.

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

IKARUS280E pisze: PS. Zna ktos stronke na ktorej jest plan sieci trolejbusowej w Lublinie??
O ile dobrze pamiętam tutaj jest: trolejbusy.nets.pl
u2w pisze:Aha, byłbym zapomniał. Dołączam się oczywiście do gratulacji za pracę. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Czemu taki ładny trolejbus ma takie brzydkie drążki pantografów :?: ;)
Wtedy w Lublinie nie bylo jeszcze tych z ESKO.

DoMANik287

Re: Jelcz M185E

Post autor: DoMANik287 »

TRAMWAJ pisze:Czy to prawda ze w Lublinie na jezdzic Jelcz M185E???
Ale naiwny jesteś nie ma 185 a tym bardziej nie powino być 185E Przecież to fantazja autora (łatwowierny jesteś :|)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Fotomontaż nawet ciekawy, tylko co taki przegub mały :P:P?.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz/KPNA/PNTKM”