Używane Neoplany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Po Gliwicach też jeżdżą, więc chyba nie jest źle. Dalej nie przemalowali wszystkich Neosiów w bytomskie barwy, co oczywiście ohydnie wygląda. :retard:
Ciekawy jestem, czy zarząd PKM-u jest zadowolony z tych autobusów. Jeśli tak, to czy PKM Bytom zdecyduje się na zakup nowszych pojazdów z rodziny Neoplana :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze: Ciekawy jestem, czy zarząd PKM-u jest zadowolony z tych autobusów. Jeśli tak, to czy PKM Bytom zdecyduje się na zakup nowszych pojazdów z rodziny Neoplana :smile:
Pożyjemy, zobaczymy :)

lesiu

Post autor: lesiu »

Zgadza się Filipie, jak na razie nawalają Ikarusy i Jelcze....

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Sfociłem dziś tego #7286. Podobno jest to ex #7810...

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Jak widać moje przypuszczenia są błędne. Niestety nie mogłem określić tego, bo widziałem tylko ścianę tylną... PKM Bytom znów bawi się w przeklejanki. Ale skoro występuje luka między #7283, a #7286, to jednak jeszcze coś oznacza... No, chyba że mogły je dostać #7808 i #7809. :|

Podi

Post autor: Podi »

Filip_2691 pisze:No raczej nie. Jak na razie //pisownia - osobno nawalają tylko Ikarusy 280.26 i Jelcze M11 :smile:
Co było pomagającego w tym poscie? Jest wiele bardziej rozbudowanych(zwłaszcza w tym temacie),które nie dostają tych punktów...

//Punkt usunięty - Mac

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Co było pomagającego w tym poscie? Jest wiele bardziej rozbudowanych(zwłaszcza w tym temacie),które nie dostają tych punktów...
Sam się zdziwiłem czemu dostałem za tą wypowiedż punkt :nuts:

Podi

Post autor: Podi »

search.php?search_author=Filip_2691&gh=helped
Te dwa na samym dole też nie mają sensu :)

//Skasowane - MAc

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Powracając do tematu Neoplanów. One są bardzo dobrymi wozami na zimę ponieważ maja bardzo dobre ogrzewanie i małą ilość drzwi (chodzi mi o sołówki) :D Zobaczymy jak te wozy będą wyglądały po zimie :| Niestety stare neoplany mają tendencje do awarii :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No właśnie - kol. Baracus podjął ciekawe zagadnienie. Awaryjność. ;)

Czy Bytomskie Neoplany również podlegają częstym awariom. Czy na razie są mało awaryjne ? :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze:Czy Bytomskie Neoplany również podlegają częstym awariom. Czy na razie są mało awaryjne ? :smile:
Jak na razie to chyba nie :)

lesiu

Post autor: lesiu »

J-31 pisze:Czy Bytomskie Neoplany również podlegają częstym awariom. Czy na razie są mało awaryjne ?
Wczoraj widziałem zdefektowanego Neoplana jak holowali go na zajezdnię Witczaka. Jechałem wtedy 192 i widziałem jak go holowali. Był to #7904.

mateusz91

Post autor: mateusz91 »

PKM bytom Kupił nastepne pięc towarów Neoplanów N4021NF jeden z nich otrzymał numer Boczny 7708 ..... razem mamy 9 Neopanów N4021NF ....

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Ponoć stoi na bazie jeszcze jakiś Mercedes O405GN... Przynajmniej tak WPK Katowice zapodaje.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To zwykły O405G, a nie niskacz.

david82

Post autor: david82 »

plocmaster pisze:To zwykły O405G, a nie niskacz.
Po czym wnosisz? Linia okien nie warunkuje wysokości podłogi. A 0405GN zawsze miał prostą linię okien. Jego odpowiednik ze "zjeżdzalnią" to O ile dobrze pamiętam 0405GN/2/

Jednakże ten Mercedes dostał już numer taborowy - 7420 - i mam nadzieję, że niedługo zacznie śmigać :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

david82 pisze:Po czym wnosisz? Linia okien nie warunkuje wysokości podłogi.
O405G ma pewne różnice zewnętrzne w stosunku do wersji N. Wg mnie to wysokopodłogowiec.
david82 pisze:A 0405GN zawsze miał prostą linię okien.
Niektóre późne egzemplarze miały łamaną.
david82 pisze:Jego odpowiednik ze "zjeżdzalnią" to O ile dobrze pamiętam 0405GN/2/
:?:

drentwy

Post autor: drentwy »

Pewnie większość już o tym słyszała, ale z kronikarskiego obowiązku dopisuję - 6 Neoplanów z upadłego PKM Bytom zostało odkupionych przez PKM Jaworzno, coby doraźnie zastąpić niektóre starsze autobusy. "Nowe" wozy mają być przemalowywane, w tej chwili dawny 7711 już się do tego szykuje.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Zgadza się, ale warto również dodać, że PKM Bytom pozbył się swoich dwóch MANów SL223 sprzedając je do PKM Jastrzębie Zdrój. Pojazdy dostały odpowiednio numery taborowe:
#7503 -> #237, a #7501 -> #238.

Oprócz tego, jeszcze wcześniej, firma Nowak Transport ze Świerklańca kupiła bytomskiego Ikarusa #7267 z leasingu. Dostał tam numer taborowy #027. Tak samo z leasingu PKM Świerklaniec zakupił Jelcza M11 #7359. Obecnie jest przygotowywany do wyjazdu, a wyjedzie jako #0612.

W leasingu były wszystkie bytomskie autobusy w przedziale #7267-7275, #7357-7363, #7906 oraz #7704-7707. Po upadku stały się własością firmy NOMA.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak wygląda obecna sytuacja z Neoplanem N4016NF i Neoplanami N4014NF należącymi do PKM Bytom? kupił je już jakiś przewoźnik, czy też dalej są odstawione?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”