Używane Neoplany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Podi

Post autor: Podi »

Filip_2691 pisze:No raczej nie. Jak na razie //pisownia - osobno nawalają tylko Ikarusy 280.26 i Jelcze M11 :smile:
Co było pomagającego w tym poscie? Jest wiele bardziej rozbudowanych(zwłaszcza w tym temacie),które nie dostają tych punktów...

//Punkt usunięty - Mac

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Co było pomagającego w tym poscie? Jest wiele bardziej rozbudowanych(zwłaszcza w tym temacie),które nie dostają tych punktów...
Sam się zdziwiłem czemu dostałem za tą wypowiedż punkt :nuts:

Podi

Post autor: Podi »

search.php?search_author=Filip_2691&gh=helped
Te dwa na samym dole też nie mają sensu :)

//Skasowane - MAc

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Powracając do tematu Neoplanów. One są bardzo dobrymi wozami na zimę ponieważ maja bardzo dobre ogrzewanie i małą ilość drzwi (chodzi mi o sołówki) :D Zobaczymy jak te wozy będą wyglądały po zimie :| Niestety stare neoplany mają tendencje do awarii :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No właśnie - kol. Baracus podjął ciekawe zagadnienie. Awaryjność. ;)

Czy Bytomskie Neoplany również podlegają częstym awariom. Czy na razie są mało awaryjne ? :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze:Czy Bytomskie Neoplany również podlegają częstym awariom. Czy na razie są mało awaryjne ? :smile:
Jak na razie to chyba nie :)

lesiu

Post autor: lesiu »

J-31 pisze:Czy Bytomskie Neoplany również podlegają częstym awariom. Czy na razie są mało awaryjne ?
Wczoraj widziałem zdefektowanego Neoplana jak holowali go na zajezdnię Witczaka. Jechałem wtedy 192 i widziałem jak go holowali. Był to #7904.

mateusz91

Post autor: mateusz91 »

PKM bytom Kupił nastepne pięc towarów Neoplanów N4021NF jeden z nich otrzymał numer Boczny 7708 ..... razem mamy 9 Neopanów N4021NF ....

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Ponoć stoi na bazie jeszcze jakiś Mercedes O405GN... Przynajmniej tak WPK Katowice zapodaje.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To zwykły O405G, a nie niskacz.

david82

Post autor: david82 »

plocmaster pisze:To zwykły O405G, a nie niskacz.
Po czym wnosisz? Linia okien nie warunkuje wysokości podłogi. A 0405GN zawsze miał prostą linię okien. Jego odpowiednik ze "zjeżdzalnią" to O ile dobrze pamiętam 0405GN/2/

Jednakże ten Mercedes dostał już numer taborowy - 7420 - i mam nadzieję, że niedługo zacznie śmigać :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

david82 pisze:Po czym wnosisz? Linia okien nie warunkuje wysokości podłogi.
O405G ma pewne różnice zewnętrzne w stosunku do wersji N. Wg mnie to wysokopodłogowiec.
david82 pisze:A 0405GN zawsze miał prostą linię okien.
Niektóre późne egzemplarze miały łamaną.
david82 pisze:Jego odpowiednik ze "zjeżdzalnią" to O ile dobrze pamiętam 0405GN/2/
:?:

drentwy

Post autor: drentwy »

Pewnie większość już o tym słyszała, ale z kronikarskiego obowiązku dopisuję - 6 Neoplanów z upadłego PKM Bytom zostało odkupionych przez PKM Jaworzno, coby doraźnie zastąpić niektóre starsze autobusy. "Nowe" wozy mają być przemalowywane, w tej chwili dawny 7711 już się do tego szykuje.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Zgadza się, ale warto również dodać, że PKM Bytom pozbył się swoich dwóch MANów SL223 sprzedając je do PKM Jastrzębie Zdrój. Pojazdy dostały odpowiednio numery taborowe:
#7503 -> #237, a #7501 -> #238.

Oprócz tego, jeszcze wcześniej, firma Nowak Transport ze Świerklańca kupiła bytomskiego Ikarusa #7267 z leasingu. Dostał tam numer taborowy #027. Tak samo z leasingu PKM Świerklaniec zakupił Jelcza M11 #7359. Obecnie jest przygotowywany do wyjazdu, a wyjedzie jako #0612.

W leasingu były wszystkie bytomskie autobusy w przedziale #7267-7275, #7357-7363, #7906 oraz #7704-7707. Po upadku stały się własością firmy NOMA.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak wygląda obecna sytuacja z Neoplanem N4016NF i Neoplanami N4014NF należącymi do PKM Bytom? kupił je już jakiś przewoźnik, czy też dalej są odstawione?

rzelfix

Post autor: rzelfix »

N4016NF, czyli w/w #7906 stoi teraz na parkingu firmy NOMA w Wyrach. A Neoplany N4014NF na razie stoją w komplecie na zajezdniach i niestety czekają, aż ktoś się nimi zaopiekuje. :(

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

rzelfix pisze:N4016NF, czyli w/w #7906 stoi teraz na parkingu firmy NOMA w Wyrach.
7906 nie stoi już na w/w parkingu. Został sprzedany panu Socha z Piekar Śląskich (notabene panu Socha gratulujemy dobrego kroku w kierunku zakupu autobusów niskopodłogowych, niż badziewia pokroju M11). Oto jego zdjęcie już w służbie u pana Sochy: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-120881.html

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Pan Socha raczej słynie z trupiastych L11 :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To trochę smutne, tak bardzo koledzy z GOP-u cieszyli się z tych Neoplanów we flocie PKM Bytom. No i teraz odkupują je prywaciarze. I tak naprawdę nie wiadomo, czy ich nie zajeżdżą. :cry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:I tak naprawdę nie wiadomo, czy ich nie zajeżdżą.
Myślę, że jeśli te Neoplany wytrzymał surową eksploatację ze strony PKM-u Bytom to i wytrzymają ją również u innych przewoźników, a poza tym prywaciarzom przydadzą się te autobusy, gdyż są autobusami niskowejściowymi (o czym świadczy skrót NF), więc prywaciarzom wyjdzie to tylko na dobre. Niedługo zapewne kolejne Neoplany tego przewoźnika zostaną sprzedane :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”