Używane Neoplany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

B.A. Baracus pisze:Gdy dzisiaj byłem w Bytomiu przy okazji wybrałem się sprawdzić czyu stoją na zajezdni Witczaka te Ikary z Gdyni. Nic "nowego" nie widziałem Postanowiłem także przejechać się eNką #954 na zajezdnie Piekarską ale także nic tam nie zastałem. Nie wiadomo co się stało z tymi Ikarami...

Hym... dziwna sprawa czyżby jednak PKM Bytom wycofał się z zakupu. Muszę sprawdzić czy te Ikarusy są jeszcze w Gdyni... :smile:
Może PKM Bytom juz je skasował na części :diabeł:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Filip_2691 pisze:Może PKM Bytom juz je skasował na części
Wątpie, prędzej skasowałby coś swojego :P Gdyńskie Ikarki sa w bardzo dobrym stanie technicznym (jak na swój wiek), więc podejżewam dwie opcje:
1. PKM Bytom ich nie kupił (bardzo prawdopodobne)
2. Trzyma je na hali (mało prawdopodobne)

P.S. Na stronie PKM Gdynia jest ogłoszenie, które informuje o tym, iż PKM chce sprzedać 2 Ikarusy... Wniosek chyba prosty ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może po drodze Z Gdyni na Śląsk, po prostu "przypadkowo" :mruga: "zawieruszyły" się gdzieś. Np. w warszawskim MZA :devil:

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

B.A. Baracus pisze:Gdyńskie Ikarki sa w bardzo dobrym stanie technicznym (jak na swój wiek)
I tu masz rację. Pamiętam jak jechałem raz 7278 (gdyniak) i to był chyba jego 3 dzień kursowania po Bytomiu no silnik pracował idealnie, w środku ładnie było odremontowane, z zewnątrz był odpicowany a jak jechałem nim w zeszłym tygodniu na 820 to silnik pracował jak w jakimś traktorze, biegi nie wchodziły, kierowca jeździł tylko na 3 biegu... po prostu ten autobus to teraz tragedia... :( :cry: PKM Gdynia naprawdę o nie dbał.
1. PKM Bytom ich nie kupił (bardzo prawdopodobne)
2. Trzyma je na hali (mało prawdopodobne)

P.S. Na stronie PKM Gdynia jest ogłoszenie, które informuje o tym, iż PKM chce sprzedać 2 Ikarusy... Wniosek chyba prosty :wink:
No może PKM Bytom zrezygnował z ich zakupu :)

rzelfix

Post autor: rzelfix »

A więc są! Dzisiaj zauważyłem na trasie jednego z nich, mianowice #7286! Przy czym okazuje się, że prawdopodobnie jest ich 3! Dlaczego? Ostatni zakupiony używany ikarek ma nr. tab. #7283, zatem nie trudno się domyśleć, że jest jak jest. W każdym razie nic na 100%, wstępne informacje mówią o dwóch, później okaże się, jak jest naprawdę.

[ Dodano: 16-01-2006, 15:00 ]
Wracając do Neoplanów: mały niusik z Bytomia. Otóż PKM Bytom zaprogramował stare BVGowskie wyświetlacze w N4014NF. na razie zauważyłem to tylko w #7901, który miał zalepione szyby na wyświetlacz.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

rzelfix pisze:A więc są! Dzisiaj zauważyłem na trasie jednego z nich, mianowice #7286! Przy czym okazuje się, że prawdopodobnie jest ich 3! Dlaczego? Ostatni zakupiony używany ikarek ma nr. tab. #7283, zatem nie trudno się domyśleć, że jest jak jest. W każdym razie nic na 100%, wstępne informacje mówią o dwóch, później okaże się, jak jest naprawdę.
A może masz jakieś na miary na jakich liniach kursują te Ikary?. Jutro z kolegą mam zamiar je upolować na dworcu w Bytomiu.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Owszem, tego dnia to była linia nr 80...

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Byłem na dworcu dziś prawie godzinę i żadnego nowego gdyńskiego Ikara nie widziałem :(

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Miałeś najwidoczniej pecha.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A co z Neoplanami w Bytomiu ? Jeżdżą jeszcze ? :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

A jeszcze jeżdzą ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip_2691 pisze:A jeszcze jeżdzą ;)
Zima nie wpłynęła na nie jakoś negatywnie ? :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze:Zima nie wpłynęła na nie jakoś negatywnie ? :smile:
No raczej nie. Jak na razie nawalają tylko Ikarusy 280.26 i Jelcze M11 :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip_2691 pisze:No raczej nie.
No Popatrz. Czyli dobra, niemiecka, sprawdzona konstrukcja :mruga:

Γнётса не ламётса :devil:

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:A co z Neoplanami w Bytomiu ? Jeżdżą jeszcze ? :smile:
Po Gliwicach też jeżdżą, więc chyba nie jest źle. Dalej nie przemalowali wszystkich Neosiów w bytomskie barwy, co oczywiście ohydnie wygląda. :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Po Gliwicach też jeżdżą, więc chyba nie jest źle. Dalej nie przemalowali wszystkich Neosiów w bytomskie barwy, co oczywiście ohydnie wygląda. :retard:
Ciekawy jestem, czy zarząd PKM-u jest zadowolony z tych autobusów. Jeśli tak, to czy PKM Bytom zdecyduje się na zakup nowszych pojazdów z rodziny Neoplana :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

J-31 pisze: Ciekawy jestem, czy zarząd PKM-u jest zadowolony z tych autobusów. Jeśli tak, to czy PKM Bytom zdecyduje się na zakup nowszych pojazdów z rodziny Neoplana :smile:
Pożyjemy, zobaczymy :)

lesiu

Post autor: lesiu »

Zgadza się Filipie, jak na razie nawalają Ikarusy i Jelcze....

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Sfociłem dziś tego #7286. Podobno jest to ex #7810...

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Jak widać moje przypuszczenia są błędne. Niestety nie mogłem określić tego, bo widziałem tylko ścianę tylną... PKM Bytom znów bawi się w przeklejanki. Ale skoro występuje luka między #7283, a #7286, to jednak jeszcze coś oznacza... No, chyba że mogły je dostać #7808 i #7809. :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”