N4020

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
voy

Post autor: voy »

Jechałem w Lublinie dużo Neoplanami N4020, początkowo nie trafiałem na nie, ale potem nie było problemu. Pojazd jest w porządku, skrzypi trochę, trochę się też trzęsie. Nie wiem co jest takiego w tych N4020, ale lubię nimi jeździć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem jakimi silnikami napędzane są lubelskie N4020, ale w Warszawie N4020/3 mają silniki DAF-a, a N4020 td silniki MAN-a, takie jak SU 15... I rzeczywiście skrzypią... ;)

voy

Post autor: voy »

N4020 lubelskie mają o dziwo leżący silnik MAN i skrzynię ZF, podobno jeden autobus ma DAFa w Lublinie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trochę szkoda. Jednak zgodzę się z Tobą, ja też lubię jeździć Neoplanami... :)

voy

Post autor: voy »

Ja wciąż nie mogę dojść do tego co w tych autobusach jest takiego, że zawszę lgnę do wszelkich N4020. W Krakowie były na pierwszym miejscu, w Gdańsku jechałem tylko kawałeczek, ale wspominam miło, w Lublinie też nieźle, a to w sumie takie zwykłe pojazdy...
Pamiętam jak w Krakowie byłem to siadałem na pojedynczym siedzeniu po lewej przed nadkolem a nogi kładłem na nadkolu :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem jak jest w Lublinie i Krakowie - domyślam się, że jest podobnie. Ale fotele po prawej stronie, na prawym nadkolu, tyłem do kierunki jazdy są ustawione zbyt blisko pojedynczego fotela. Osoby siedzące na jednym, jak i na tym przeciwnym fotelu, nie mają co zrobić z nogami, w zasadzie mogą je sobie zakładać na szyję... :diabeł: ale umówmy się, że ja tego nie pisałem... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Poza tym zauważyłem, że rząd siedzeń przed drugimi drzwiami, które to siedzenia są przymocowane do takiego podestu, można było z powodzeniem cofnąć troszeczkę w tył osiągając więcej miejsca na nogi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No właśnie o nich myślałem. Tak powinny być cofnięte...

A tak poza tym to, przynajmniej dla mnie, najwygodniejsze fotele to te tuż za II drzwiami.... ;)

voy

Post autor: voy »

CO? to macie w Warszawie dwa rodzaje foteli w autobusie? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie one są wszystkie tego samego typu. Tyle, że jedne są wyżej ustawione w stosunku do podestu, a inne niżej. A ponieważ ja jestem niski, toteż mnie najbardziej odpowiadają te fotele, które są niżej - przynajmniej nogi mi nie zwisają... :retard:

I dlatego te zaraz za drugimi drzwiami są dla mnie najwygodniejsze... ;)

56247

Post autor: 56247 »

Ogólnie "deskorolki" to dobre wozy.Tylko za delikatne na nasze warunki.

voy

Post autor: voy »

Kwestia gustu i punktu widzenia. Ja Neosie uwielbiam :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

NIe chce tworzyc nowe tematu dlatego tutaj to pisze:

Od kilku dnia po ulicach Poznania kursuje N4020 z klimatyzacja dla kierowcy!. Wczesniej takiego czegos nie było.Szczęsliwym autobusem jest wóz #1354. niestety ma byc to jedyny N4020 wyposażony w klimatyzację, a szkoda

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Dzisiaj rano zapalił się już drugi Neoś ale podobno nic szczególnie poważnego mu się nie stało.

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznaniak pisze:niestety ma byc to jedyny N4020 wyposażony w klimatyzację, a szkoda
Czy także jedyny autobus w Poznaniu wyposażony w klimatyzację?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

janzel pisze:
Poznaniak pisze:niestety ma byc to jedyny N4020 wyposażony w klimatyzację, a szkoda
Czy także jedyny autobus w Poznaniu wyposażony w klimatyzację?
Nie, nie. Klimatyzacja maja NL223 (nie wszystkie), NG313, Su12, Su18, M1252M. W N4020 to taka nowość, tylko nie wiem po co to komu :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznaniak pisze:Nie, nie. Klimatyzacja maja NL223 (nie wszystkie), NG313, Su12, Su18, M1252M. W N4020 to taka nowość, tylko nie wiem po co to komu :smile:
Tu chodzi tylko o klimę dla kierowcy czy całego busa?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Tylko dla kierowcy, w Pozku nie ma autobusu z klimatyzacją wdla pasażerów (choć takowy moze sie pojawic)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Klima dla kierowcy - tu chodzi o komfort pracy kierowcy. Wszystkie warszawskie N4020td mają klimę dla kierowcy... ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Klima dla kierowcy - tu chodzi o komfort pracy kierowcy. Wszystkie warszawskie N4020td mają klimę dla kierowcy... :wink:
Tylko one? ;) A klima dla pasażerów? Macie w Warszawie? :smile2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”