N4020

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Damhan

Post autor: Damhan »

Kto wie. Wszystko jest możliwe... :lol:
W tym roku to latem nawałnice, a na jesień upały ;) To sprawka ocieplenia klimatu. :P :lol: :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak a propo. Jechałem w tą piątkową nawałnicę - w piątek Neoplanem N4020 td (linia 706 z Okęcia do Janek). I zastanawiałem się, czy pod wpływem tego wiatru autobus będzie miał jakieś odczuwalne problemy. Okazuje się, że Neoś dzielnie się "sprzeciwiał" silnemy wiatrowi, jechał równo, niczym czołg. A warto dodać, że silny wiatr miał z boku, natomiast nawałnica "dopadła" nas w momencie kiedy z boku nie było żadnej zasłony tylko puste pola. ;)

Co więcej. Autobus odjechał z Janek, pomimo silnego wiatru od czoła i baardzo ulewnego deszczu, o czasie i zgodnie z rozkładem... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szanowni koledzy. A teraz mała informacja z Warszawy - MZA zmienia wyświetlacze zewnętrzne w Neoplanach N4020 z pixelowskich na diodowe pomarańczowe. Będąc w Nadarzynie w zeszłą sobotę, widziałem stojącego na pętli na pl. Mickiewicza #6770 z R11 (linia 711 Okęcie - Nadarzyn)... Ciekawe, czy ta modernizacja obejmie wszystkie Neplany... ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Ciekawe, czy ta modernizacja obejmie wszystkie Neplany... :wink:
Raczj tak jak odkurzacze czy Solarisy: tylko kilka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale ten temat - wymiana wyświetlaczy - dopiero się rozkręca. Stąd wydaje mi się, że to się może jeszcze zmienić.

Zresztą teraz jestem już w mieście, więc popatrzę sobie trochę. Rozejrzę się. Może jeszcze jakiś Neoś ma diody... :)

voy

Post autor: voy »

Mogliby nie wymieniać wyświetlaczy tylko kupić światła do przodu żeby te neosie wyglądały jak autobusy a nie jak jakieś odstraszające pokraki.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Mogliby nie wymieniać wyświetlaczy tylko kupić światła do przodu żeby te neosie wyglądały jak autobusy a nie jak jakieś odstraszające pokraki.
Przekażę Dyrekcji MZA Warszawa... :retard:

Mateusz2268

N4020

Post autor: Mateusz2268 »

Widzę że jeszcze nie było rybryki poświęconej 15 neoplanom z Polski nie tylko z Krakowa:p Uważam że warto napisać conieco na temat tych "sztywniaków". Niech każdy napisze co o nich sądzi :)

Michał

Re: Neoplan N4020

Post autor: Michał »

Mi osobiście bardzo sie podobają. Są to pierwsze 15-metrowce na świecie. Nigdy niestety żadnym z nich nie jechałem...

Podi

Post autor: Podi »

Nienawidzę tych busów,są długie, zawsze brudne i obleśne.Już vecto jest ładniejsze.Precz z nimi z Poznania!

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Ja wole N4020 od Solarek. <b>niewiem</b> czemu ale przyjemnie mi się nimi jeździ (no może prócz tych wibracji w które czasem wpadają...)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Mi tam one nawet odopowiadają pod kazdym wzgledem, choc szczerze przynam, ze zakup 19 sztuk przez MPK w Poznaniu to był mały nie wypał. Mozna było spokojnie kupic 10, 15 sztuk 18-metrowców..

Milenium

Post autor: Milenium »

Nienawidzę tych busów,są długie, zawsze brudne i obleśne
Hehe w K-linie tak samo.Chociaż mają swój urok!

Podi

Post autor: Podi »

Tramwaj pisze:Hehe w K-linie tak samo.Chociaż mają swój urok!
Każdy pojazd ma swój urok,ale ten jest negatywny... :]

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mi się one niepodobaja. Wole SU 15 :).

56247

Post autor: 56247 »

N 4020,ogólnie bardzo fajny wózek :!:
Jest miękki w prowadzeniu (w odróżnieniu od SU 15).
Lepiej się "łamie".Ogólnie same plusy.
Dla mnie najlepszy Neoplan 4020,to model z silnikiem MAN-a i skrzynią automatyczną VOITHA.
Ostatnio zmieniony 2005-11-05, 00:08 przez 56247, łącznie zmieniany 1 raz.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Pojawiły się głosy, że lepszy jest SU15 oczywiście jest lepszy ponieważ jest nowszą konstrukcją. A jeżeli chodzi o samego Neoplana to musze powiedzieć, że jak na jedną z pierwszych konstrukcji 15 metrowych jakie pojawiły się w Polsce musze przyznać, że jest dobry :)

Marecki

Post autor: Marecki »

Ja bardzo lubię Nerwoplany, moim zdaniem jeździ się nimi przyjemniej niż SU 15. Najfajniejszy [ w Warszawie] jest chyba jedeyny Neoplan wyprodukowany w Niemczech, w 1994 roku. Przy okazji był on pierwszym niskopodłogowcem w Warszawie. Siedzenia wprawdzie trochę niedopasowane do polskich "dróg", ale jeździ się nim bardzo fajnie.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Nie wiem jak sprawy techniczne N4020, ale jego wygląd mi się niepodoba. Taki przestarzały.
Trzy raz w życiu jechałem 15 metrowcem, i to był SU 15. W środku jaki na zewnątrz wygląda o niebo ladniej niż Neoplan.
A menewry nim byy bardzo sprawne.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mnie się tam podobają, ale głównie dlatego, że to jedyne 15-tki w Płocku i mają dobry osprzęt :) (wyświetlacze, kasowniki, itd.). Niestety, w 633 (albo 634, nie pamiętam) stary zielony wyświetlacz zaczął wariować i pokazywać cuda i dziwy w stylu 19-> Podolszyce Pd., 19->, 634-> Zjazd (co mnie rozwaliło) albo najnowsza wersja: 19-> z boku i tyłu bez nazwy krańca, a z przodu przyklejona duża kartka na szybie z cyfrą 19. :-\

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”