N4020

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znów pożar Neoplana w Warszawie

Post autor: J-31 »

5556 pisze:Jak donosi Przegubowiec wczoraj na ul.Górczewskiej na linii 109 zapalił się neoplan o nr taborowym 6773.To już kolejny...Co jest z nimi?Wie ktoś więcej o tym zdarzeniu?
Nic nie wiem o tym zdarzeniu. Jest to kolejny Neoplan, który się zapalił, to fakt. One są trochę zaniedbane, to też fakt. Niestety to nie będzie ostatni, który się zapali. :roll:

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Nic nie wiem o tym zdarzeniu. Jest to kolejny Neoplan, który się zapalił, to fakt. One są trochę zaniedbane, to też fakt. Niestety to nie będzie ostatni, który się zapali. :roll:
A co oni właściwie robią z tymi Neoplanami, że się zapalają, to znaczy czego nie robi serwis, że się zapalają. :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak znam życie, to pewnie znów zaiskrzyła instalacja elektyczna w komorze silnika. Komora silnka zwykle jest, od środka wyciszana - nie wiem czym, ale to jest miejsce, gdzie dochodzi do samozapłonu. Po za tym w komorze silnika zwykle panuje wysoka temperatura i jest wiele elementów, które mogą się zapalić - chociaż nie powinny.

Ja myślę, że jest to efekt zaniedbania. Zarząd MZA i pracownicy zaplecza technicznego z zajezdni R11 powinni już dawno wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko by taka sytuacja się nie powtórzyła ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

W Fakcie było napisane o tym pożarze i tam ktoś stwierdził że pożary są wynikiem wady konstrukcyjnej skrzyni biegów :-|

james206

Post autor: james206 »

O ile dobrze pamiętam to zdarzył się też kiedyś pożar SU15... :/ To z tej samej zajezdni??

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie tamten SU 15 należał do innej zajezdni - była to R7 "Woronicza" na Mokotowie, a nasze wszystkie Neoplany (MZA) stacjonują w zupełnie innej zajezdni - R11 "Kleszczowa". ;)

Aczkolwiek, jeszcze kilka lat temu wspomniany Neoplan - #6773 - należał do zajezdni R7. To jest jednak historia. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Przepraszam za mały EOT, ale czy MZA nie planuje przenosin tych Neoplanów do innych zajezdni? może w innych zajezdniach dbano by o te deskorolki, jak należy :).

5556

Post autor: 5556 »

Nie planuje.MZA w Warszawie wpadło na pomysł ujednolicenia taboru na zajezdniach,tak więc wszystkie Neoplany (z Redutowej,Woronicza i Stalowej) zgrupowano na jednej czyli Kleszczowej.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Poruszę znów temat Neoplanów N4020. Ostatnio w jednym Neoplanie zauważyłem dwa światła przednie zamiast trzech. Wygląda to co najmniej dziwnie, bądź śmiesznie...
galeria/details.php?image_id=4751&mode=search
To link do mojego zdjęcia, jak na razie te światła ma tylko 6870... :wall:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ha, toś prędki…
Gdy Neosie stacjonowały w zaj. Woronicza, często wymontowywano z nich światła i zostawały tylko po 1 albo 2 reflektory. Obecnie są na Kleszczowej i nikt już nic nie wykręca.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Ja się z czymś takim po raz pierwszy spotkałem...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Turbo94 pisze:To link do mojego zdjęcia, jak na razie te światła ma tylko 6870...
Nie tylko on, ale i wiele innych z zajezdni R7 "Woronicza" - co zresztą wspomniał Plocmaster. ;)

Przez chwilę mieliśmy nadzieję, że po alokacji Neoplanów do jednej zajezdni - "Kleszczowa", gdzie obecnie stacjonują wszystkie warszawskie N4020 - mechanicy z zrobią z tym porządek i ujednolicą im te światła. Niestety tak się nie stało. Wszystko pozostało po staremu. "Szczerbate" Neosie nadal straszą na ulicach Warszawy. :D

Mibars

Post autor: Mibars »

Jechałem dziś takim Neoplanem (chyba, bo po pierwsze nie rozróżniam 4020, 4020td, ani 4021 :D Wiem tylko, że jeden ma poziomy silnik i stopień z tyłu :D )...

...No i jakoś tak gorąco w autobusie, mimo, że większość okien otawrtych... Oczywiście - grzejnik gorący :/ (czy ogrzewanie nie zżera dodatkowej benzyny?)

Co ciekawe, parę chwil później przyuważylem na tablicy normalnie wyświetlającej nr linni/przystanek/godzinę taki oto napis (ukazywał się zawsze po zamknięciu drzwi:
KLIMATYZACJA WŁ¡CZONA PROSIMY NIE OTWIERAć OKIEN!
Co proszę? To te Neoplany (warszawskie...) mają klimę? :D Chyba co najwyżej kabiny kierowcy :P

No i pierwszy raz w życiu widze taki napis... Połączony z grzejącymi grzejnikami :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Mibars pisze:chyba, bo po pierwsze nie rozróżniam 4020, 4020td, ani 4021 Wiem tylko, że jeden ma poziomy silnik i stopień z tyłu
4020 to deskorolka, 4021 i 4021td to przeguby ;)
Wychodzi na to, że warszawskie neoplany nie mają klimy, chyba, że ktoś im ją dorobił :razz:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:4021 i 4021td to przeguby
N4021 to 3 drzwiówka z silnikiem leżącym, a 4021td to 4 drzwiowy z zabudową silnika wieżowo ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mibars pisze:Wiem tylko, że jeden ma poziomy silnik i stopień z tyłu
Jeśli ma w/w, to jest to N4020.
Jeśli ma szafę, to jest to N4020td.
Jeśli to przegubowiec, to jest to N4021, a ty nie jesteś w Warszawie. :mruga:
Mibars pisze:Oczywiście - grzejnik gorący
Może miał awarię układu chłodzenia?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:a ty nie jesteś w Warszawie :mruga:
Nie. Nadarzyn jest pod Warszawą :D
Mibars pisze:Co proszę? To te Neoplany (warszawskie...) mają klimę? :D
¯aden warszawski Neoplan (MZA) nie posiada klimatyzacji dla przedziału pasażerskiego. Jedynie N4020td mają klimę kabiny kierowcy. A zatem ten napis traktuję jako żart :chytry:

Natomiast naprawdę trudno orzec, czemu autobus, o tej porze roku - a przecież jest ciepło - miał włączone ogrzewanie. Raczej bym się składniał do tego co napisał Plocmaster, powyżej. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

N4021 to 3 drzwiówka z silnikiem leżącym, a 4021td to 4 drzwiowy z zabudową silnika wieżowo
Dzięki, zawsze się zastanawiałem, jaka jest między nimi różnica :razz:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie. Nadarzyn jest pod Warszawą
W Nadarzynie też nie, choć biorąc pod uwagę fakt ulokowania go na jednej z ważniejszych dróg krajowych, w końcu jakiś N4021 może się trafić ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:Dzięki, zawsze się zastanawiałem, jaka jest między nimi różnica
Wystarczyło tylko spojrzeć na pare zdjęć z TWB :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”