K4016td

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dziwne. Ale ciekawe. Ciekawe co się za tym kryje. Z jakiego powodu numeracja jest zbieżna z rejestracją ? :)

Kolins

Post autor: Kolins »

Hmm, właściwie nie wiem. Komuś się tak spodobało i już jest... Ale dosyć fajnie to wygląda.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podejrzewam, że chodzi o pewną praktyczność w ewidencji. Pomysł jest oczywiście ciekawy, tylko trzeba uważać, że nr. rejestracyjne nie były zbieżne ze sobą... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Ja nie wiem po jakiego grzyba nr taboeowy i rejestracyjny maja byc podobne do siebie....Do niczego to sie nikomu nie przyda :|

Kolins

Post autor: Kolins »

Ja też nie wiem, ale ciekawe to... Tylko tu się z czymś takim spotkałem.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Popularny Olibus fajnie sie nim jedzi

voy

Post autor: voy »

Wczoraj bezproblemowo załapałem się dwukrotnie na przejażdżkę jedynym mieleckim Neoplanem K4016td. I to jest Solaris kropka w kropkę! Każdy odgłos i dźwięk jest identyczny. To, co go wyróżnia to nieco inne nadwozie i nieco inne wnętrze. Na tym autobusie widać wyraźnie, że jest to przejściowy model między autobusami Neoplan Polska i Solaris. Szafa jest strasznie duża, fotele całkiem fajne. Identyczne z zewnątrz są przede wszystkim osie i światła z tyłu. We wnętrzu identyczna jest kratka na górze, wywietrzniki, tapicerka siedzeń. W każdym razie Neoplan jest wykonany porządnie. Poręcze jeszcze starszego typu, znane z Neoplanów i MANów. Autobus z jazdy jest jak SU12, z wyglądu jak N4016.

http://www.km-forum.pnth.net/album_page.php?pic_id=922
A oto zdjęcie Neona.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pamiętam. Kilka lat temu (jeszcze nie było Solarisów, a w Bolechowie był Neoplan Polska) pojechałem samochodem do Janek do Centrum Handlowego. I w pewnym momencie w lusterku zobaczyłem nietypowy autobus miejski w nietypowym malowaniu.

Zatrzymałem się na poboczu by pozwolić mu się wyprzedzić i zobaczyć co to jest. Gdy mnie minął miałem więcej pytań niż przed :lol: :lol:

A to był po prostu nowiutki K4016td w barwach MPK Radom. Przyjechał do Wolicy do serwisu MAN-a na przegląd lub naprawę... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:
Zatrzymałem się na poboczu by pozwolić mu się wyprzedzić i zobaczyć co to jest. Gdy mnie minął miałem więcej pytań niż przed :lol: :lol:
Hehe to ładnie :P
J-31 pisze:A to był po prostu nowiutki K4016td w barwach MPK Radom. Przyjechał do Wolicy do serwisu MAN-a na przegląd lub naprawę... :)
A kiedy to odkryłes?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:A kiedy to odkryłes?
Widywałem je później wielokrotnie na terenie serwisu MAN-a w Wolicy. A to, że to był autobus z Radomia, dowiedziałem się w momencie, kiedy mnie minął. Natomiast to, że to był K4016td, dowiedziałem się kilka miesięcy z jakiegoś czasopisma.

Kiedy go zobaczyłem pierwszy raz, to najbardziej mnie zdziwiły jesgo tylne światła - wtedy takie nietypowe - a dzisiaj wiem, to połączenie busy Neoplana ze światłami Solarisa... ;)

Podi

Post autor: Podi »

Dla mnie Neoplan K4016td jest najładniejszym Neoplanem :)

voy

Post autor: voy »

Ja lubię za wygląd te nowsze N40xx.
Ale to, co robią w Warszawie ze światłami w Neosiach to PRZECHODZI LUDZKIE POJęCIE. Z trzech rzędów świateł robią dwa albo jeden. Skandal. Wygląda to strasznie wstrętnie.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

voy pisze:Ale to, co robią w Warszawie ze światłami w Neosiach to PRZECHODZI LUDZKIE POJęCIE. Z trzech rzędów świateł robią dwa albo jeden
Ale jeszcze reflektorów od peery albo niedaj Boże od ogórka nie zakładają :?: :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Ja lubię za wygląd te nowsze N40xx.
Ale to, co robią w Warszawie ze światłami w Neosiach to PRZECHODZI LUDZKIE POJęCIE. Z trzech rzędów świateł robią dwa albo jeden. Skandal. Wygląda to strasznie wstrętnie.
No cóż, tak robiono tylko w jednym Z.E.A. - tzn. R7 Woronicza. I tak już im to pozostało - z kolei na R11 Kleszczowa, bardzo krytykowano ludzi z R7, ale niczego nie zmieniono... :nuts:

Na szczęście nie wszystkie Neoplany z tej zajezdni mają taki wyszczerbiony przód. Tylko kilka. Reszta, pozostała po staremu... ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

W Mielcu sie jakoś sprawuje, ale jak były te duże mrozy (-30) to nie zapalił, a najstarsza peerka z 1981r. jeździła bez zarzutów. Ale ogólnie mi sie podoba, tylko teraz ma strasznie zniszczone wnętrze bo na linii 28 jeździ i to już wszystko wyjaśnia ;) ;)

emes133

Post autor: emes133 »

Wsyzstko pięknie , tylko Neoplanów K4016td wyprodukowano nie 30 szt , nie 38 szt, a 43 sztuki! Do tego 3 sztuki Neoplanów K4010! Wszystko to w latach 1998 - 1999 , i neośki K4016 były przez jakiś czas produkowane równolegle z Solarisem Urbino. Np. ten mielecki neoś został wyprodukowany w ostatnich miesiącach 1999 roku. Wygląd mi się podoba , choć ta ściana tylna mogła by być ładniejsza , ale jakie znaczenie ma wygląd autobusu.

[ Dodano: 2006-05-21, 09:59 ]
pr110 pisze:Ale ogólnie mi sie podoba, tylko teraz ma strasznie zniszczone wnętrze bo na linii 28 jeździ i to już wszystko wyjaśnia
Co niby wyjaśnia??? Na każdej linii autobusy są dewastowane , niestety ale takim gnojkom co je niszczą to powinni kazać czyścić cały autobus ...szczoteczką do zębów. Albo nie , lepiej od razu nogi z dupy powyrywać i już. Mówię poważnie.

[ Dodano: 2006-05-21, 10:02 ]
Ale co ja tu tylko o gnojkach mówię, jak kiedyś jechałem neośkiem # 200 na linii nr.29 to na dwóch fotelach siedziały naprzeciw siebie dwie baby , na oko koło 35-40 lat. I rozmawiały ze sobą ,a jedna znich dodatkowo ... odklejała i odrywała powoli naklejony obok na szybie schemat sieci komunikacyjnej MKS Mielec... Szok!

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Nie jestem pewien ale Neoplan K4016td powstał jako krótka seria przed wprowadzeniem solarisa ze względu na opóźnienia programu Solaris lub jako zwieńczenie produkcji Neoplana.
Ostatnio zmieniony 2008-01-17, 17:44 przez Krzysztof II, łącznie zmieniany 2 razy.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Krzysztof II pisze:Nie jestem pewien ale Neoplan K4016td powstał jako krótka seria przed wprowadzeniem solarisa ze względu na opuźnienia programu Solaris lub jako zwieńczeni produkcji Neoplana.
Wskutek czego wyprodukowano 43 tego typu autobusy, więc nie była to znowu taka krótka seria ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Wskutek czego wyprodukowano 43 tego typu autobusy, więc nie była to znowu taka krótka seria ;)
Baardzo duża seria, Kononowiczogród tyle właśnie w tym roku kupił. ¯e nie wspomnę o Łodzi czy Poznaniu.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Baardzo duża seria, Kononowiczogród tyle właśnie w tym roku kupił. ¯e nie wspomnę o Łodzi czy Poznaniu.
Niewątpliwie masz rację, ale spójrz na to również z drugiej strony: lepiej, że nawet te "symboliczne" 43 sztuki Neoplanów K4016td zyskały pozytywną opinię przewoźników, niż miałby to być model prototypowy w ilości 1-5 sztuk, który dziś byłby pewnie zapomniany, jak inne prototypy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”