N4016

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Jeden z poznańskich Neoplanów N4016, konkretnie #1509 po wizycie w Modertransie otrzymał nowa lakierkę (błyszczy sie z daleka) oraz nowego typu obicia siedzeń (nawet miękkie, lepsze to niz Stery)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Jeden z poznańskich Neoplanów N4016, konkretnie #1509 po wizycie w Modertransie otrzymał nowa lakierkę (błyszczy sie z daleka) oraz nowego typu obicia siedzeń (nawet miękkie, lepsze to niz Stery)
Czy wszystkie N4016, będą kierowane do Modertransu, czy to tylko jeden taki przypadek ? ;)

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Czy wszystkie N4016, będą kierowane do Modertransu, czy to tylko jeden taki przypadek ?
Mpk głośno deklarowało, iż masowych remontów (NG) niskaczy nie będzie, tylko ich bieżąca wymiana.

Andalami

Jaki ustawić zgar

Post autor: Andalami »

Nie wiecie może jak ustawić zegar dla pasażerów(ten za kabina kierowcy)w N4016?Zasilanie jest gdyż świecą się dwie kreski pozimo.Chciałbym aby ten zegar chodził,może ktos by coś o tym wiedział?:-)pozdrawiam

ppln

Post autor: ppln »

A ten zegar jest w trybie pracy samodzielnej czy pod jakimś sterownikiem, ew. czy nie można go podłączyć pod jakiś wzorzec czasu?

Andalami

Post autor: Andalami »

Własnie tego nie wiem,ale wydaje mi się,że jest samodzielny,w wielu wozach te zegary nie chodzą,przypuszczam,ze gdzieś musi być cos do ustawiania.

[ Dodano: 2009-03-04, 15:37 ]
Widze,że temat nie łatwy,to jest populatny zegar w miejskich autobusach,obok jest STOP na żadanie.Męczy mnie to trochę,skoro się świecą dwie kreski to by oznaczało,że ma zasilanie,przypuszczam,że nie powinien byc podpięty do osobnego wzorca czasowego,teoretycznie powinien chodzic sam w sobie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Andalami, ja myślę, że ze swoim problemem dotyczącym zegara w Neoplanie, Możesz też spokojnie zapytać na Wawkomie. W Warszawie mamy N4020 i one mają również zegar oraz sygnał STOP. Czasami te zegary działają, a czasami pojawiają się kreski. Może na Wawkomie, ktoś Ci fachowo doradzi co z tym zrobić ;)

:strzałka: http://wawkom.waw.pl/forum/

Andalami

Post autor: Andalami »

Dzięki,ja tu musze rozpracowac:-)ten zegar musi działac skoro tam jest.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Andalami pisze:Dzięki,ja tu musze rozpracowac:-)ten zegar musi działac skoro tam jest.
Tak jak zauważyłem po warszawskich Neosiach, to póki były nowe, to te zegary pracowały w każdym autobusie. Jeśli gdzieś przestał pracować, to pracownicy jakoś to naprawiali.

Natomiast teraz, gdy te pojazdy popadają w coraz większą ruinę, to coraz częściej widuję nie działające zegary ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ha, większość jest wyrzuconych i zaślepionych blachą.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

ZKM Gdańsk sprzedaje 8 sztuk N4016, mianowicie: #2017, #2020-#2022, #2030, #2031, #2033 i #2037 - jak stwierdzili, mają nadwyżkę wozów standardowych.

Info: TWB - http://phototrans.eu/14,312625,0.html

Więcej - http://www.zkm.pl/visualsys/indexht.php?index=579

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Jakieś 20 min temu, na Pl. Orląt Lwowskich, we Wrocławiu minęły mnie 3szt. Neoplanów N4016 w układzie 2-2-0. Malowanie sugerowało Rhein-Sieg Verkehrsgesellschaft mbH - Troisdorf:
Obrazek

Kierowały się w str. Dworca Głównego. Może ktoś wie, kto je zakupił?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Jechały do Bielawy, do Krzysztofa Gajdy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”