N4016

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Hannibal

N4016

Post autor: Hannibal »

Co myslicie o Neoplanie N4016 i N4020 ? Ja niestety nie jechalem nim nigdy , prosze pisac wasze opinie o nim.

Pozdrawiam :wink:

voy

Post autor: voy »

Taki sobie autobus.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie są złe,ale straszne je korozja zżera... :? szczególnie(bez obrazy) mówię o tych warszawskich.Jedzie sie nimi dosyć przyjemnie,ale wygląd zew.nie zachwyca,choć zawsze mozna pomalować i zaklepac :wink:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:Nie są złe,ale straszne je korozja zżera... :? szczególnie(bez obrazy) mówię o tych warszawskich.Jedzie sie nimi dosyć przyjemnie,ale wygląd zew.nie zachwyca,choć zawsze mozna pomalować i zaklepac :wink:
Ja tam te warszawskie nawet lubię, taki SU15 w starszym opakowaniu.

neoplan

Post autor: neoplan »

A to moj ulubiony autobus :) Lubie nimi jezdzic.

Morrowind3

Post autor: Morrowind3 »

U mnie w Poznaniu są dość ladnie...moze i najlepsze :wink:


pozdrawiam

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A ja takimi jeździłem w Gdyni bardzo sporo zwłaszcza na lini 194. I uważam, że dobre i solidne autobusy. Nawet skrzynia silnika objętościowa jest mniejsza niz w Solarisie. A róznica wiekowa wynosi pare lat.

wocash

Post autor: wocash »

Za to w Szczecinie jeżdzi N4021 (ale należy do PKS Gryfice) i obsługuje linię darmową 701. Według mnie bardzo fajny busik. Tylko niektóre elementy wskazują że to jest mercedes np. kierownica ze znaczkiem bądź kierunkowskazy przednie.
P.S. Ten autobus został nagrodzony za najładniejszą tapicerke.

Maciek

Post autor: Maciek »

Fajny autobus, na pewno lepszy od Volvo B10...

Tommy

Post autor: Tommy »

Nigdy takim Neoplanem nie jechałem, tak w ogóle to jeszcze nie jechałem żadnym miejskim autobusem tej marki, no mniejsza z tym. Podoba mi się design N4016- jest nowoczesny i ładny. :lol:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Tommy pisze: Podoba mi się design N4016- jest nowoczesny i ładny. :lol:
Mnie się już trochę opatrzył. Wolę SU12.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ja musze powiedzieć , że Warszaskie strasznie dymią. Bym wręćz powiedział, że gorzej niż Ikrusy.

Tommy

Post autor: Tommy »

Dziwne, tak nowocześnie wyglądają ... pewnie jeżdżą na opałowym :wink:

Maciek

Post autor: Maciek »

A może na węgiel :mrgreen:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście warszawskie Neoplany mają problemy i po prostu się sypią.
Nawet ten najstarszy, sprowadzony z Niemiec w 1994 (#6430) roku miały wypadek - urwało mu się zawieszenie przedniego prawego koła na skrzyżowaniu...

Najgorzej wyglądają warszawskie N4020 z 1997 roku. Są w najgorszym stanie, to rzeczywiście m.in. rdza. Poza tym od kierowców dowiedziałem się, że nie wytrzymują zbyt dużych potoków pasażerskich i podobno się łamią - nie wytrzymuje konstrukcja.

Natomiast ja dosyć miło wspominam jazdy tymi autobusami - ciche, wygodne fotele, dobrze ustawione (nie za wysoko, nie za nisko), dobrze wyprofilowane, w miarę miękkie zawieszenie... Ogólnie fajny autobus, mam nadzieję, że MZA wyremontuje te pojazdy :)

spider

Post autor: spider »

Ja tam wole solarki :D ale Neoplany też nie sa złe(przynajmniej lepsze od Ikarusów - tych nienawidze :mad:

edited by mac - bląd

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Morrowind3 pisze:U mnie w Poznaniu są dość ladnie...moze i najlepsze :wink:

Ano zogdze sie. łądne pomalowane, pieknie sie prezetują :). Dodam tylko, ze mamy ich az 32 sztuki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy N4016 i N4020 w Poznaniu pochodzą z jednego okresu produkcji...

Gdzieś czytałem, że Neoplan Polska poszukując lokalizacji pod budowę fabryki wybrał Bolechowo, właśnie ze względu na MPK Poznań, które były głównym odbiorcą jeszcze wtedy nowych autobusów :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Czy N4016 i N4020 w Poznaniu pochodzą z jednego okresu produkcji...
Wiec tak, napisz o wszystkich Neosiach kursujacych po Poznaiu z którego są roku:

N4009 :strzałka: #1251-1258 rok produkcji 1996, #1259-1272 rok produkcji 1997
N4016 :strzałka: #1301-1312, 1314-1328 rok produkcji 1996, #1329-1332 rok produkcji 1997, #1333 rok produkcji 1998
N4020 :strzałka: wszystkie 1996r
N4021td :strzałka: wszystkie 2000r

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Czyli niektóre z nich są o rok starsze od Warszawskich N4020. A ja myślałem, że dużo starsze... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”