N4021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niedługo niestety zobaczymy go spowrotem na ulicach
Ale Masz kwaśną minę :lol: Nie podoba Ci się autobus, czy to, że wróci ? :wow:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Hym... nom od Ikarusa jest lepszy, ale jest to jeden z autobusów niskpodłogowych, których nie lubie :P Juz wole jakigoś MAN-a NG272/312 :!: Jest to autobus z ostatniej parti używanych Neoplanów i w środku jest pomalowany na taki "jaskrawy" kolor kości słoniowej :/

[ Dodano: 2005-02-23, 17:59 ]
Dzisiaj widziałem kolejnego uzywanego Neoplana. Njaprawdopodobnie przyjechał dzisiaj do Gdyni jeszcze w malowaniu poprzedniego właściciela (niemcy), niedługo zostanie przemalowany i na trase :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Aaa, juz wyjechaly na trase? Jak sie przejedziesz to daj znac, porownamy to do narzekan znudzonych tymi Neoplanami Gdynianinow... :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza Panewniczanin. Czekamy na Twoją relację... :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki dla kol. Panewniczanina. To w sumie ciekawa ocena i zapewne bardzo słuszna.

Wniosek. Tak to jest jak się kupuje autobusy używane. Ten autobus został tak zbudowany na zamówienie poprzedniego przewoźnika w Niemczech. Tam były inne warunki eksploatacji i inne wymagania odnośnie autobusu. ;)

Dlatego niech ten autobus będzie ostrzeżeniem dla innych przewoźników, że trzeba dokładnie oglądać nim się kupi. Bo przegub przegubowi nie równy... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Można było wymontować fotele, dorobić poręcze i już byłaby rzeźnia :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Można było wymontować fotele, dorobić poręcze i już byłaby rzeźnia :P
Można byłoby, ale pewnie o tym jak zwykle nie pomyślano - bo "po co"... :nuts:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dziś miałem przyjemność jechac N4021 CNG, na pierwszy rzut oka autobus przyjemny. W środku również nie gorzej, ba!, powiedzialbym że na równi z V7000 :P . Fotle są super wygodne, inaczej się okreslić nie da. Autobus ma klimatyzację, ale mimo wszystko niewiele to daje w porównaniu z uchylanymi okanmi które jako jedyny ma tylko kierowca. Inną wadą tego autobusu jest, złe ustawienie drzwi wysuwanych, te zwykłe się otwierają szybko, na tamte się trochę czeka. Z tego co mówił kieorwca, to to że minutę traci na przystanku przez te drzwi, nim się otworzą i zamkną...Poza tym wszystko trzeszczy, skrzypi :nuts: Ale ogólnie autobus jest w porządku, mimo wszystko, pma przyjemny, cichy silnikoraz sporo miejsc siedzących. A całości dopełnia zastosowanie super rozwiązanie dla babć z torbami, w rzeźni, są zamocowane 2 skladane siedziska. Na przystanku wsiadla babcia, usiadla tam i zawołala inną, i mółwi do niej. Bardzo dobrze się tymi neoplanami jeździ :wow: No ale to jest już taka bardziej "komunikacyjna" babcia :lol:

Michał

Post autor: Michał »

A no babcie czasem zaskakują wiedzą ;) Może kiedyś gdyńscy MKM'owie polubią te Neoplanki.

voy

Post autor: voy »

Na szczęście trafiłem w Gdyni Neoplana N4021 z roku 1989, był to pojazd 5250 z PKA Gdynia. No i muszę powiedzieć że jestem miło zaskoczony. Wbrew opiniom innym uważam te pojazd za przyjemny. Niska podłoga, wygodne fotele, głośność też nie jest przesadzona. Gdyby nie ta awaryjność...

Kuba

Post autor: Kuba »

No widzisz, Neoplany nie są takie straszne, ale awaryjnośc jest spora, kilka dni temu widziałem jak takiego Neoplana ciągnęło Pogotowie Techniczne... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja też widziałem w Gdyni N4021 - niestety tylko widziałem :cry: . Jeden z nich zatrzymał się nawet tuż przy mnie na przystanku w al. Zwycięstwa. Ładny, cichy autobus... ;)

voy

Post autor: voy »

J-31! To czym Ty w tej Gdyni jeździłeś? Wychodzi na to, że tylko ST12 i O405NE... :o:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:J-31! To czym Ty w tej Gdyni jeździłeś? Wychodzi na to, że tylko ST12 i O405NE... :o:
Voy - ja tam pojechałem turystycznie :lol: . A głównym celem był oczywiście trajtki :mruga: . Tak więc, najwięcej nimi się najeździłem - nie tylko ST12AC i MB O405NE, również kilkoma Jelczami, ale te unikałem jak ognia, ponieważ Jelcza to ja znam i pamiętam... Raz przejechałem się pospiesznym - S - był to MAN NL223... :)

Reasumując. Voy - ja nie spędziłem tego dnia wyłącznie na "jeżdżeniu". Chciałem zobaczyć też miasto, zajrzeć do Sopotu. Ot po prostu turystyka... :-P

voy

Post autor: voy »

Aha, mnie się wydawało że jedziesz poznać system komunikacji w Gdyni.
Czym jeździłeś w Gdańsku?

Kuba

Post autor: Kuba »

J-31 jechał SU12 na linii 110.... :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Aha, mnie się wydawało że jedziesz poznać system komunikacji w Gdyni.
Czym jeździłeś w Gdańsku?
Moim głównym celem były trolejbusy w Gdyni. I na nich się skupiłem, ale oczywiście o wiele więcej czasu zajął mi spacer po Sopocie (m.in. na molo) i piesza wycieczka po Skwerze Kościuszki w Gdyni... :)

A przez Gdańsk tylko przejeżdżałem (autobusem z lotniska na pętle Wrzeszcz PKP i z powrotem)... ;)

[ Dodano: 2005-08-02, 12:46 ]
Kuba pisze:J-31 jechał SU12 na linii 110.... :mruga:
Ano jechałem - ale to był autobus i linia ZKM Gdańsk (ZTM) ;) I całkiem przyjemnie mi się jechało... :)

Kuba

Post autor: Kuba »

ZTM? W Gdańsku jest ZKM, niema ZTM... :o:

DAB

Post autor: DAB »

Ja też miałem okazje sie przejechac Neoplanem N4021CNG z DLA Wrocław.¯adna rewelacja choc lepszy od np O530 czy O405N.Z klimatyzacją dla kierowcy i nie tylko. Tu macie pare fotek : http://img134.imageshack.us/my.php?image=img31956to.jpg http://img134.imageshack.us/my.php?image=img31962fp.jpg
album_page.php?pic_id=1234
Ostatnio zmieniony 2005-08-12, 20:12 przez DAB, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ale go okropnie Auchanem obkleili :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”