N4021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Kuba

Post autor: Kuba »

No widzisz, Neoplany nie są takie straszne, ale awaryjnośc jest spora, kilka dni temu widziałem jak takiego Neoplana ciągnęło Pogotowie Techniczne... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja też widziałem w Gdyni N4021 - niestety tylko widziałem :cry: . Jeden z nich zatrzymał się nawet tuż przy mnie na przystanku w al. Zwycięstwa. Ładny, cichy autobus... ;)

voy

Post autor: voy »

J-31! To czym Ty w tej Gdyni jeździłeś? Wychodzi na to, że tylko ST12 i O405NE... :o:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:J-31! To czym Ty w tej Gdyni jeździłeś? Wychodzi na to, że tylko ST12 i O405NE... :o:
Voy - ja tam pojechałem turystycznie :lol: . A głównym celem był oczywiście trajtki :mruga: . Tak więc, najwięcej nimi się najeździłem - nie tylko ST12AC i MB O405NE, również kilkoma Jelczami, ale te unikałem jak ognia, ponieważ Jelcza to ja znam i pamiętam... Raz przejechałem się pospiesznym - S - był to MAN NL223... :)

Reasumując. Voy - ja nie spędziłem tego dnia wyłącznie na "jeżdżeniu". Chciałem zobaczyć też miasto, zajrzeć do Sopotu. Ot po prostu turystyka... :-P

voy

Post autor: voy »

Aha, mnie się wydawało że jedziesz poznać system komunikacji w Gdyni.
Czym jeździłeś w Gdańsku?

Kuba

Post autor: Kuba »

J-31 jechał SU12 na linii 110.... :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Aha, mnie się wydawało że jedziesz poznać system komunikacji w Gdyni.
Czym jeździłeś w Gdańsku?
Moim głównym celem były trolejbusy w Gdyni. I na nich się skupiłem, ale oczywiście o wiele więcej czasu zajął mi spacer po Sopocie (m.in. na molo) i piesza wycieczka po Skwerze Kościuszki w Gdyni... :)

A przez Gdańsk tylko przejeżdżałem (autobusem z lotniska na pętle Wrzeszcz PKP i z powrotem)... ;)

[ Dodano: 2005-08-02, 12:46 ]
Kuba pisze:J-31 jechał SU12 na linii 110.... :mruga:
Ano jechałem - ale to był autobus i linia ZKM Gdańsk (ZTM) ;) I całkiem przyjemnie mi się jechało... :)

Kuba

Post autor: Kuba »

ZTM? W Gdańsku jest ZKM, niema ZTM... :o:

DAB

Post autor: DAB »

Ja też miałem okazje sie przejechac Neoplanem N4021CNG z DLA Wrocław.¯adna rewelacja choc lepszy od np O530 czy O405N.Z klimatyzacją dla kierowcy i nie tylko. Tu macie pare fotek : http://img134.imageshack.us/my.php?image=img31956to.jpg http://img134.imageshack.us/my.php?image=img31962fp.jpg
album_page.php?pic_id=1234
Ostatnio zmieniony 2005-08-12, 20:12 przez DAB, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ale go okropnie Auchanem obkleili :(

voy

Post autor: voy »

DAB - masz może zdjęcie wnętrza tego wynalazku?

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:DAB - masz może zdjęcie wnętrza tego wynalazku?
Niestety nie :( Nie chciałem prosic kierowcy bo mi nawet z przodu stac nie pozwolił.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ufff.... :o:

No dobra - wydzieliłem posty o robieniu fotek w autobusach - przypomnę to jest temat o autobusach Neoplan N4021. Zachęcam do pisania o nim... :mruga:

Natomiast Wasze dotychczasowe posty o robieniu zdjęć są w temacie "Fotki w autobusach - cz.2".... ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

We Wrocławiu jest kilka nowych N4021, tylko, że CNG. Nawet fajne. A najbardziej śmieszy mnie "dywanik" na "suficie" :D Należą do DLA. Ogólnie mają cichy silnik, tylko na tych siedzeniach to tak jakoś niewygodnie :] I mają 4 pary drzwi

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dla mnie te siedzenia są bardzo wygodne, aż wstawać mi się nie chciało, toteż jak pisałem w innym temacie pojechałem jednym z nich na aż petlę...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

To zależy chyba jeszcze od tego, które siedzenia, bo ja siedziałam z przodu na tym podwójnym i rewelacyjne to ono nie było. Ale te w dalszej części pojazdu są ok. Mają takie oparcia na ręce (nie wszystkie!), prawie jak w autokarze. I ten przegub mają jakiś taki dziwny. Zupełnie inny niż w Volvo czy w MANie. Nie czarny tylko szary...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Heh, właśnie na to podwójne z przodu przeniosłem się w drodze powrotnej na Pl. Grunwaldzki w celu lepszego kontaktu z kierowcą :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Uzupełnienie: siedziałam na nim razem z bratem... Zawsze się pchamy na jedno siedzenie :D Nawet na pojedyncze w Volvo. Ale wysiadać z wozu też mi się nie chciało, bo nigdy nie chce mi się wysiadać a szczególnie z autobusu. A ten Neoplan fajnie jeździ... tak gładko

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jedynym mankamentem w #801 są trzecie drzwi, które zamykają się w ślimaczym tempie, przez co autobus marnuje dodatkowo czas na przystanakch. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, autobus za to rozwija niezłą prędkość między przystankami, aby być na nich zgodnie z rozkładem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus9587 pisze:We Wrocławiu jest kilka nowych N4021, tylko, że CNG. Nawet fajne. A najbardziej śmieszy mnie "dywanik" na "suficie" :D (...)
Wow. A to tego nie wiedziałem. To co one mają na suficie - materiał, a nie perforacje ? Czy wszystkie N4021, czy tylko część ? ;)

[ Dodano: 2005-12-02, 13:39 ]
ikarus9587 pisze:To zależy chyba jeszcze od tego, które siedzenia, bo ja siedziałam z przodu na tym podwójnym i rewelacyjne to ono nie było. (...)
Ok. A czy Możesz mi jeszcze opisać, jak wyglądają te fotele. Czy są to plastikowe fotele (kubełek), czy mają jakieś obicie z materiału ? :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”