N4021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
voy

Post autor: voy »

DAB - masz może zdjęcie wnętrza tego wynalazku?

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:DAB - masz może zdjęcie wnętrza tego wynalazku?
Niestety nie :( Nie chciałem prosic kierowcy bo mi nawet z przodu stac nie pozwolił.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ufff.... :o:

No dobra - wydzieliłem posty o robieniu fotek w autobusach - przypomnę to jest temat o autobusach Neoplan N4021. Zachęcam do pisania o nim... :mruga:

Natomiast Wasze dotychczasowe posty o robieniu zdjęć są w temacie "Fotki w autobusach - cz.2".... ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

We Wrocławiu jest kilka nowych N4021, tylko, że CNG. Nawet fajne. A najbardziej śmieszy mnie "dywanik" na "suficie" :D Należą do DLA. Ogólnie mają cichy silnik, tylko na tych siedzeniach to tak jakoś niewygodnie :] I mają 4 pary drzwi

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dla mnie te siedzenia są bardzo wygodne, aż wstawać mi się nie chciało, toteż jak pisałem w innym temacie pojechałem jednym z nich na aż petlę...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

To zależy chyba jeszcze od tego, które siedzenia, bo ja siedziałam z przodu na tym podwójnym i rewelacyjne to ono nie było. Ale te w dalszej części pojazdu są ok. Mają takie oparcia na ręce (nie wszystkie!), prawie jak w autokarze. I ten przegub mają jakiś taki dziwny. Zupełnie inny niż w Volvo czy w MANie. Nie czarny tylko szary...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Heh, właśnie na to podwójne z przodu przeniosłem się w drodze powrotnej na Pl. Grunwaldzki w celu lepszego kontaktu z kierowcą :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Uzupełnienie: siedziałam na nim razem z bratem... Zawsze się pchamy na jedno siedzenie :D Nawet na pojedyncze w Volvo. Ale wysiadać z wozu też mi się nie chciało, bo nigdy nie chce mi się wysiadać a szczególnie z autobusu. A ten Neoplan fajnie jeździ... tak gładko

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jedynym mankamentem w #801 są trzecie drzwi, które zamykają się w ślimaczym tempie, przez co autobus marnuje dodatkowo czas na przystanakch. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, autobus za to rozwija niezłą prędkość między przystankami, aby być na nich zgodnie z rozkładem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus9587 pisze:We Wrocławiu jest kilka nowych N4021, tylko, że CNG. Nawet fajne. A najbardziej śmieszy mnie "dywanik" na "suficie" :D (...)
Wow. A to tego nie wiedziałem. To co one mają na suficie - materiał, a nie perforacje ? Czy wszystkie N4021, czy tylko część ? ;)

[ Dodano: 2005-12-02, 13:39 ]
ikarus9587 pisze:To zależy chyba jeszcze od tego, które siedzenia, bo ja siedziałam z przodu na tym podwójnym i rewelacyjne to ono nie było. (...)
Ok. A czy Możesz mi jeszcze opisać, jak wyglądają te fotele. Czy są to plastikowe fotele (kubełek), czy mają jakieś obicie z materiału ? :shocked:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:Czy wszystkie N4021, czy tylko część ?
Chyba wszystkie, ale nie jestem pewna, bo wszystkimi jeszcze nie jechałam. Zazwyczaj jeźdżą na liniach podmiejskich. A co do siedzeń to nie są plastikawe. A to pierwsze jest podwójne i oparcie zwęża się go góry i we dwie osoby źle się tam siedzi.

[ Dodano: 2005-12-02, 12:57 ]
zobacz zdjęcie. Dobre to ono nie jest, ale jak się przyjrzysz to na suficie jest taki sam materiał jak na siedzeniach :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus9587 pisze:zobacz zdjęcie. Dobre to ono nie jest, ale jak się przyjrzysz to na suficie jest taki sam materiał jak na siedzeniach :)
Faktycznie :shocked: Wielkie dzięki. A to mnie naprawdę Zaskoczyłaś. Spodziewałem się wielu rzeczy, ale nie kolorwego materiału na suficie. :shocked:

Tzn. sufit obity materiałem, to dla mnie nie nowość spotkałem się z tym już w Renault R312 (ex RATP Paris, a obecnie KM Varna w Bułgarii), ale tam był jednolity materiał i raczej brzydko to wyglądało.

Tutaj jest naprawdę miodzio i malinka. To pewnie w autobusie jest przytulnie i cicho ? ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

ikarus9587 pisze:Uzupełnienie: siedziałam na nim razem z bratem... Zawsze się pchamy na jedno siedzenie Nawet na pojedyncze w Volvo.
Zgadzam się z nią, ale ona wszędzie musi mnie wepchnąć... :D Fajnie mieć taką siostrę... Neoplanem jechało się wygodnie,(samemu) cicho, gładko, dobrze, że nie ma takiego pokrycia na podłodze, bo kazaliby pasażerom zdejmować buty... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus5326 pisze:
ikarus9587 pisze:Uzupełnienie: siedziałam na nim razem z bratem... Zawsze się pchamy na jedno siedzenie Nawet na pojedyncze w Volvo.
Zgadzam się z nią, ale ona wszędzie musi mnie wepchnąć... :D Fajnie mieć taką siostrę... Neoplanem jechało się wygodnie,(samemu) cicho, gładko, dobrze, że nie ma takiego pokrycia na podłodze, bo kazaliby pasażerom zdejmować buty... :D
Prawdopodobnie DLA musiałoby zatrudnić konduktora, do .... wydawania kapci... :rotfl:

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Fajny pomysł... :D Takie góralskie, z tym "misiem", z logiem DLA i Neoplana... :D Nawet ładne byłyby takie kapcie. :)

voy

Post autor: voy »

Taki sufit (tzn. materiałowy) posiadają słupskie Scanie OmniCity.

A tutaj porządne zdjęcie wnętrza Neoplana:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... 4&nr=72525
Te fotele to są zdaje się skandynawskie, więc siłą rzeczy powinny być wygodne ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Zupełnie inaczej wygląda niż gdyńskie N4021 i N4021TD.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A propo, na jakiej linii jechał ten Neoplan? To jest ten z reklamą Auchan?

voy

Post autor: voy »

No nie bardzo, to jest 804.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Eh, miałem na myśli Neoplana, którego zdjęcie dała ikarus9587.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”