N4021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Inspektor pisze:A propo, na jakiej linii jechał ten Neoplan? To jest ten z reklamą Auchan?
Tak to ten. (#805)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

ikarus9587 pisze:Tak to ten. (#805)
Nie napisałaś linii. To był Auchan z Wzgórza Partyzantów... :D Jechałem z Tobą. :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jechałem nim wczoraj, strasznie w nim chodził silnik, też to zauważyliście?

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Nie mieliśmy takiej okazji, żeby z nim ostatnio pojechać... :( A przydałoby się... Jutro to zbadam...

A Ikarus9587 tym bardziej, przeżywa niezidentyfikowaną chorobę... :(

[ Dodano: 2005-12-14, 20:43 ]
Miałem okazję pojechać dzisiaj tym #805. Rzeczywiście silnik chodzi zdecydowanie zbyt głośno, przy czym tak jakby "terkocze". W przedniej części pojazdu jest to stosunkowo ciche, ale z tyłu, za przegubem jest już okropnie. W porównaniu z Ikarkiem 280, silnik Ikarusa wydaje przyjemne dżwięki, a w tym Neoplanie niemal nie da się wytrzymać. DLA powinno coś z nim zrobić...

voy

Post autor: voy »

Mieliśmy we Wrocławiu szczęście, bo jeździł N4021td CNG na Auchanie. Autobusy po skandynawii - więc komfort jazdy na najwyższym poziomie. Technicznie było nienajlepiej - gasnący silnik i wyjący most (albo przekładnia kątowa) nie stawiał przewoźnika w dobrym świetle. Niemniej jednak wozy bardzo ciekawe i znacznie lepiej wykonane niż polskie Neoplany z Bolechowa.

james206

Bytomskie NEOPLANy w PKM Jaworzno

Post autor: james206 »

plocmaster pisze:Same dobre wiadomości dziś piszesz PszonaR :)
¯eby jeszcze bardziej poprawić Ci humor, kolejne nowinki :D Od niedawna wiadomo, że PKM Jaworzno nabył w spadku po PKM Bytom 6 leasingowanych Neoplanów N4021. Pojazdy są obecnie przemalowywane i dokonuje się w nich remontu. Dostaną przydział #232-#237 i jako kolejne zastąpią MANy SD202. Nie wiadomo czy jaworznicki PKM również wziął je w leasing czy odkupił od poprzedniego właściciela. Mamy już ich pierwsze fotki z TWB.
Neoś w barwach Jaworzna
Fotki pozostałych N4021

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PszonaR pisze:¯eby jeszcze bardziej poprawić Ci humor, kolejne nowinki :D
Eee, poprzednie były o wiele lepsze ;-)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mam tylko nadzieję, ze za jakiś czas PKM Jaworzno zakupi fabrycznie nowe autobusy, gdyż podreperowywanie braków taborowych wyeksploatowanymi i lekko podstarzałami używkami nie jest zbyt dobrym posunięciem. Ale z drugiej strony i tak prędzej, czy później któryś z prywaciarzy w GOP-ie by je odkupił, więc może to i dobrze, ze te Neoplany trafiły wreszcie w odpowiednie ręce :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Mam tylko nadzieję, ze za jakiś czas PKM Jaworzno zakupi fabrycznie nowe autobusy, gdyż podreperowywanie braków taborowych wyeksploatowanymi i lekko podstarzałami używkami nie jest zbyt dobrym posunięciem.
Eee tam. Wszystko można kupować, tylko z głową.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja myślę, że PKM Jaworzno i tak pojeździ tymi Neoplanami kilka lat. Starannie je przygotowują do eksploatacji. Dobrze, że teraz wszystkie będą miały jednolity makijaż. ;)

james206

Post autor: james206 »

W ramach podsumowania dodam, że to nie pierwsze busy z Bytomia, które znalazły swoich nowych właścicieli... Jeden Ik280 powędrował do Nowaka, jeden Mig do Świerklańca (#0612) i niedawno dwa MANy Sl223 do Jastrzębia. :cry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wiem, że to OT, ale mnie to strasznie nurtuje:
Czy PKM Bytom wyprzedaje cały swój tabor, czy właściciela zmienia tylko to, co leasingowali?

james206

Post autor: james206 »

plocmaster pisze:Czy PKM Bytom wyprzedaje cały swój tabor, czy właściciela zmienia tylko to, co leasingowali?
Nie ma jednej zasady. To co leasingowali naturalną koleją rzeczy musieli oddać, ale m11, który poszedł do PKM Świerklaniec był już raczej ich własnością.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

PszonaR pisze: Nie wiadomo czy jaworznicki PKM również wziął je w leasing czy odkupił od poprzedniego właściciela. Mamy już ich pierwsze fotki z TWB.
W przypadku leasingowania danego autobusu autobus należy do firmy leasingowej, a przewoźnik jest tylko jego uzytkownikiem, więc do czasu jego spłacenia nie mogli tego zrobić, toteż zapewne wraz ze zmianą właściciela leasing przeszedł na obecnego eksploatatora, czyli PKM Jaworzno. Więc wątpię, by mogli je gdziekolwiek odsprzedać na chwilę obecną (chyba, że za kilka lat po spłaceniu).
PszonaR pisze:dokonuje się w nich remontu
Dobrze, ze chociaż tyle. Dzięki temu remontowi autobusy te pojeżdża jeszcze pewnie z kilka lat (chociaż nie wiadomo, w jakim stopniu PKM Bytom zdążył je zapuścić) :(.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

PszonaR pisze:To co leasingowali naturalną koleją rzeczy musieli oddać, ale m11, który poszedł do PKM Świerklaniec był już raczej ich własnością.
Tu się mylisz. #7359 również był oddany pod leasing, choć jeszcze przed przenumerowaniem z #7351 był własnością PKMu.

james206

Post autor: james206 »

rzelfix pisze:#7359 również był oddany pod leasing, choć jeszcze przed przenumerowaniem z #7351 był własnością PKMu.
Po co brać autobus, który już jest 'moją' własnością w leasing :nuts: I jaka firma wzięła takiego grata :?: :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PszonaR pisze:I jaka firma wzięła takiego grata :?: :shocked:
Chyba jakaś mocno zdesperowana. :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

PszonaR pisze:I jaka firma wzięła takiego grata
A nie była to czasem firma Noma 2? bo ta sama firma leasingowała również Neoplana i bodajże Mercedesa O405G.

james206

Post autor: james206 »

Adrian_ pisze:A nie była to czasem firma Noma 2?
Bardzo możliwe. To od nich nabył Benedykt Nowak przegubowego ikarka :retard:

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Tak, to była firma NOMA2, a tego, dlaczego PKM Bytom oddawał te autobusy w leasing to raczej nikt nie zrozumie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”