Neoplan N4416

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
oloslawusus123

Neoplan N4416

Post autor: oloslawusus123 »

Co sądzicie o tym autobusie? Ja dzisiaj miałem okazje jechać jednym z 2 zduńskowolskich Neoplanów N4416 i muszę przyznać, że autobus zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, wręcz mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że niniejsze autobusy są lepsze od solarek U12, aczkolwiek może to być efekt tego, że nasze Neosie są po prostu nowsze od solarek.
Ale ogólnie autobus fajny, dosyć cicho pracuje, siedzenia są wygodne, ogólnie autobus wygląda dobrze.
Co wy o nim sądzicie?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Neoplan N4416

Post autor: Amalio »

oloslawusus123 pisze: aczkolwiek może to być efekt tego, że nasze Neosie są po prostu nowsze od solarek.
Tak się składa, że jest odwrotnie. Te Centrolinery są starsze.
oloslawusus123 pisze:Co wy o nim sądzicie?
Centrolinery to autobusy które są przede wszystkim komfortowe i dynamiczne. Ale od technicznej strony to kompletny szajs. Aż trudno uwierzyć, że to w sumie trochę droższy NL, bo z jakością jest nie najlepiej.

oloslawusus123

Post autor: oloslawusus123 »

Amalio pisze:Tak się składa, że jest odwrotnie. Te Centrolinery są starsze.
Może mój błąd, ale na pewno nie są starsze, bo to od 1999 produkowali a nasze Solarisy też są z lat 1999-2001
Amalio pisze:Centrolinery to autobusy które są przede wszystkim komfortowe i dynamiczne. Ale od technicznej strony to kompletny szajs. Aż trudno uwierzyć, że to w sumie trochę droższy NL, bo z jakością jest nie najlepiej.
Technicznie może tak, ale ja dzisiaj podszedłem do sprawy typowo z punktu widzenia pasażera i jestem zadowolony z podróży

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

oloslawusus123 pisze: Może mój błąd, ale na pewno nie są starsze, bo to od 1999 produkowali
I tym razem jesteś w błędzie, bo produkują je od 1998 roku. I wasze są właśnie z tego roku.

Michał

Post autor: Michał »

Jak dla mnie te Neoplany rzeczywiście są lepsze od zduńskowolskich Solarek, które niedługo będą już 10-letnie. Widać, że poprzedni właściciel lepiej dbał o Centrolinery.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:dynamiczne
A jakie mają silniki?
Amalio pisze:Ale od technicznej strony to kompletny szajs. Aż trudno uwierzyć, że to w sumie trochę droższy NL, bo z jakością jest nie najlepiej.
Jeśli to mniej więcej NLe, to dlaczego są aż takie szajsowate? Czyżby NL też był szajsowaty? Więc co nie jest, Jelcz?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:A jakie mają silniki?
Man
plocmaster pisze:Jeśli to mniej więcej NLe, to dlaczego są aż takie szajsowate? Czyżby NL też był szajsowaty? Więc co nie jest, Jelcz?
Przepraszam mój błąd. Tylko Evolution bazują na technologii Mana.
A więc sprawa jest jeszcze prostsza - po prostu Neoplan zrobił kiepski autobus.
I to bardzo kiepski. Dlatego też ja uważam, że kupowanie Centrolinerów to kiepski pomysł, bo są to wozy które nie wytrzymują niemieckiej eksploatacji :]
A co najciekawsze - za błędy Neoplana płaci obecnie Man do którego należy Neoplan. Ostatnio na przykład Neoman wymieniał wszystkie N4421 z 2000 roku w DSW21 na nowe LC G :]

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Man
Chodziło mi o moce, ale nieważne
Amalio pisze:za błędy Neoplana płaci obecnie Man do którego należy Neoplan. Ostatnio na przykład Neoman wymieniał wszystkie N4421 z 2000 roku w DSW21 na nowe LC G
A co było z nimi nie tak, że aż wymienili wszystko na nówki? Zabijały pasażerów?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:Chodziło mi o moce, ale nieważne
220 i 310.
plocmaster pisze:A co było z nimi nie tak, że aż wymienili wszystko na nówki? Zabijały pasażerów?
Pękały kratownice. O to głównie poszło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”