Neoplan- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

ja z 1222 mam wspomnienia tylko jak kiedyś gościu wysmarkał sie w te ochydne zasłonki i tak zlepione jeździły może z pół roku, ochyda.... dobrze że już go nie ma

a 1221 ma uszkodzoną miskę olejową więc może.... w sumie wątpię; po kasacji 1222 bedzie brakować im wózków

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikarus 280E pisze:ja z 1222 mam wspomnienia tylko jak kiedyś gościu wysmarkał sie w te ochydne zasłonki i tak zlepione jeździły może z pół roku, ochyda.... dobrze że już go nie ma
FUJ :!: To było możliwe tylko w tym pojeździe z idiotycznymi firankami :|
Ikarus 280E pisze:a 1221 ma uszkodzoną miskę olejową więc może.... w sumie wątpię; po kasacji 1222 bedzie brakować im wózków
Hym... w sumie Orbis juz udowodnił, że potrafi skasować za jednym razem kilka wozów, więc może pójdzie 1221 :)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze: Hym... w sumie Orbis juz udowodnił, że potrafi skasować za jednym razem kilka wozów, więc może pójdzie 1221 :)
hmmm tylko że oni mieli skąd wziąc wozy na trasy krzakowe (czyli z innych oddziałów) a wozów przegubowych niskopodłogowych to u nich nie oświadczysz...
chyba że spełni sie proroctwo niektórych o wyjściu PKS Gda z sieci ZKM :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikarus 280E pisze:
hmmm tylko że oni mieli skąd wziąc wozy na trasy krzakowe (czyli z innych oddziałów) a wozów przegubowych niskopodłogowych to u nich nie oświadczysz...
chyba że spełni sie proroctwo niektórych o wyjściu PKS Gda z sieci ZKM :)
W sumie myśle, że Orbis już niedługo się wycofa, najprawdopodobnie poczeka do wygaśnięcia umów i zrobi PAPA :P

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze: W sumie myśle, że Orbis już niedługo się wycofa, najprawdopodobnie poczeka do wygaśnięcia umów i zrobi PAPA :P
Chyba że wcześniej rozsypią mu się wozy (1015 SU 12 też źle wygląda) i papa zrobi im ZKM

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikarus 280E pisze:
Chyba że wcześniej rozsypią mu się wozy (1015 SU 12 też źle wygląda) i papa zrobi im ZKM
Obecnie wszystko jest możliwe. W chwili obecnej z wszystkich PKS-ów jakie świadczą usługi dla ZKM, tylko PKS Wejherowo może się czuć pewnie, a reszta boi się o dzień jutrzejszy... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ikarus 280E pisze:Jupi!
PKS Gdańsk skasował jednego ze znienawidzonych przeze mnie Neoplanów! Był to Neoplan N4021 #1222 Zdjęcie!
A propo to co ten #1222 ma na dachu w przyczepie. Co to jest ? :shocked:

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

J-31 pisze:
Ikarus 280E pisze:Jupi!
PKS Gdańsk skasował jednego ze znienawidzonych przeze mnie Neoplanów! Był to Neoplan N4021 #1222 Zdjęcie!
A propo to co ten #1222 ma na dachu w przyczepie. Co to jest ? :shocked:
nic, taka zabudowa, ale na pewno nie jest to klimatyzacja tak jak niektórzy sądzą :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobrze. To, że zabudowa to i ja widzę. Ale co jest pod tą zabudową, lub do czego ona służyła ? :)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

J-31 pisze:No dobrze. To, że zabudowa to i ja widzę. Ale co jest pod tą zabudową, lub do czego ona służyła ? :)
obecnie nie ma tam nic, a służyła do umieszczenia urządzeń grzewczo- chłodzących w wersji dla skandynawów, w naszych podobnie jak w 7281 nie ma nic

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. W sumie to ciekawe.

Czy to jedyny taki Neoplan, czy jeszcze jakieś były z taką zabudową ?

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

J-31 pisze:Ok. Dzięki. W sumie to ciekawe.

Czy to jedyny taki Neoplan, czy jeszcze jakieś były z taką zabudową ?
jeszcze jest 1223 też z PKSu Zdjęcie :) oraz 7281 z Gryfu Zdjęcie!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki. Czy ja dobrze widzę, czy one w przyczepie miały podniesioną podłogę ?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Wielkie dzięki. Czy ja dobrze widzę, czy one w przyczepie miały podniesioną podłogę ?
Ano ma, tam jest taka fajna góreczka ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy wiąże się to ze stopnie w przejściu z autobusu do przyczepy - wewnątrz pojazdu ? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A czy wiąże się to ze stopnie w przejściu z autobusu do przyczepy - wewnątrz pojazdu ? :)
Jeżeli chodzi ci poprzeczne stopnie, to takich nie ma :P Jest tylko góreczka ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra. Wielkie dzięki. To bardzo dobrze wymyślili, bo poprzeczne stopnie są niebezpieczne, można się potknąć...

Rozumiem, że ostatnie wejście (w przyczepie) jest już znacznie wyższe niż w autobusie.... ;)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

J-31 pisze:Extra. Wielkie dzięki. To bardzo dobrze wymyślili, bo poprzeczne stopnie są niebezpieczne, można się potknąć...

Rozumiem, że ostatnie wejście (w przyczepie) jest już znacznie wyższe niż w autobusie.... ;)
czy znacznie to nie wiem, jest jeden schodek :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To i tak fajnie. Bo jak się patrzy na te zdjęcia, to wygląda jak by ta przyczepa była wysoka. Bardzo wysoka.... ;)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

J-31 pisze:To i tak fajnie. Bo jak się patrzy na te zdjęcia, to wygląda jak by ta przyczepa była wysoka. Bardzo wysoka.... ;)
To tylko taka wysoka zadbudowa na dachu, podłoga w miarę nisko, delikatna góreczka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”