Neoplan- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Te używane z Nieiec są tylko po to żeby wycofać IKARUSy, a potem będą kolejne z Niemiec żeby te NEOPLANy zlikfidować. I tak to będzie "toczyć" się w kółko

voy

Post autor: voy »

No i bardzo dobrze :) przecież o to chodzi, wymieniać sukcesywnie tabor.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:No i bardzo dobrze :) przecież o to chodzi, wymieniać sukcesywnie tabor.
Taaaa, tez mi wymienianie taboru... Po wymianie Ikarusów, bedzie trzeba wymienić Noplany N4021NF oraz powoli przymierzać się do wymiany Sedesów :P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

0405NE pisze: ... oraz powoli przymierzać się do wymiany Sedesów :P
No ja myśle, że na pierszy ogień pójdą "merce" z PKSu Wejcherowa i z P.A. Gryf.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja podejrzewam, że kupiono używane Neoplany z Niemiec, bo chciano unowocześnić tabor, i wyprzeć najstarsze Ikarusy. Z jednej strony chciano unowocześnić tabor, z drugiej strony nie było kasy na fabrycznie nowe. Więc kupiono "używki".

Z biegiem lat i eksplotacji, szybko okazało się, że te fajne "Neosie" stały się okropnymi "Neochłamami" i trzeba się będzie ich pozbyć w jak najszybszym terminie.

:chytry: I teraz znów przewoźnicy w Gdyni, staną przed dylematem:
- czy mamy kasę na fabrycznie nowe,
- czy opłaca się kupić używane z Niemiec ?

Wydaje mi się, że nie długo te firmy będą miały właśnie taki problem.... :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja myśle, że bardziej się opłaca kupić nowe fabryczne np. VOLVO albo SOLARIS ponieaż są wtedy na gwarancji i serwisu nie trzeba szkukać "gdzieś po świecie" ;) .

Peibe

Post autor: Peibe »

W auto-komisie pomiędzy Katowicami a Chorzowem widziałem kiedyś N4009.
Widze że obracamy się w tym samym rejonie. Chodzi o ten Auto komis przy Gliwickiej?
Lubie koło niego przejeżdzać, zawsze są tam jakieś fajne busy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Ja myśle, że bardziej się opłaca kupić nowe fabryczne np. VOLVO albo SOLARIS ponieaż są wtedy na gwarancji i serwisu nie trzeba szkukać "gdzieś po świecie" ;) .
Tak, ale nowy autobus kosztuje. Zazwyczaj kosztuje dużo... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No, ale zużywa mniej paliwa ;) .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tu nie chodzi o paliwo. Tylko o serwis i części oraz koszty napraw. A paliwo, to tylko kolejny koszt... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No wiesz. Taniej chyba kosztują części (np. lampy, dzwi) do SOLARISa niż do np. NEOPLANa N4021TD.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No właśnie tego nie wiem. Nie posiadam dokładnych danych. To powinien napisać przedstawiciel przewoźnika.
A poza tym wiadomo, że autobus nie składa się tylko z kloszy i lamp. Elementów w takim autobusie jest setki jeśli nie tysiące.... ;)

I im większy pojazd, tym więcej części... :lol:

Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że Neoplanów serii N nie produkuje się już, czy produkuje się części do nich ?

Np. cześć warszawskich Neoplanów, ma wymontowane przednie reflektory - wygląda to okropnie.... :cry:

Peibe

Post autor: Peibe »

Np. cześć warszawskich Neoplanów, ma wymontowane przednie reflektory - wygląda to okropnie....
Wymontowane?? Nie, one są odrobine przekonstruowane przez fachowców z R-7. Zamiast 3 komór reflektor ma tylko 2.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peibe pisze:Wymontowane?? Nie, one są odrobine przekonstruowane przez fachowców z R-7. Zamiast 3 komór reflektor ma tylko 2.
A tak to wygląda w naturze. Okropność.

Dodam jeszcze tylko, że pierwszy warszawskich N4020 td - #5775, wygląda jeszcze gorzej, tam z trzech reflektorów, zostawiono mu tylko po jednym - jechałem nim w zeszły piątek.... :cry:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:
Dodam jeszcze tylko, że pierwszy warszawskich N4020 td - #5775, wygląda jeszcze gorzej, tam z trzech reflektorów, zostawiono mu tylko po jednym - jechałem nim w zeszły piątek.... :cry:
Boshe... tragicznie wygląda ten Neoplan. Nie można by wstawić czegoś innego, jakieś halogeny ze zmienionymi żarówkami. Wkońcu polak potrafi...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak widać nie można było. Tylko część autobusów tak wygląda. Takie przeróbki uskuteczniali mechanicy w zakładzie R7-Woronicza. Oni tam,podobno, więcej przeróbek dokonali, z tego powodu kilka Neoplanów już się spaliło.... :cry:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Druga Łódź... ;) :diabeł:

Peibe

Post autor: Peibe »

Faktycznienie za bardzo wygląda, troche szczerbaty taki :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Druga Łódź... ;) :diabeł:
Spokojnie. Tak bardzo źle jeszcze nie jest. Tylko niektóre ex mokotowskie N4020/3 tak wyglądają. Pozostałe są bez zmian i "trzymają" się jakoś.... :D

Peibe

Post autor: Peibe »

Pozostałe są bez zmian i "trzymają" się jakoś....
Ale raczej gorzej niż lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”