Neoplan- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nie wiem jak Wy, ale ja ostatni trace dobre zdanie o Warszawie :( Działalność ZTM jest bardzo dobra, ale wymiana taboru w MZA oraz TW jest tragiczne. Jak tak dalej będą szły sprawy z przetargami na nowe pojazdy, to szkoda słów. A co najgorsze dobijają mnie związkowcy, którzy blokują przetarg na 50 brygad dla ajentów... ehh dobrze, że w Gdyni nie ma czegoś takiego :)

Peibe

Post autor: Peibe »

0405NE pisze:Nie wiem jak Wy, ale ja ostatni trace dobre zdanie o Warszawie :( Działalność ZTM jest bardzo dobra, ale wymiana taboru w MZA oraz TW jest tragiczne. Jak tak dalej będą szły sprawy z przetargami na nowe pojazdy, to szkoda słów. A co najgorsze dobijają mnie związkowcy, którzy blokują przetarg na 50 brygad dla ajentów... ehh dobrze, że w Gdyni nie ma czegoś takiego :)
błahahahaha!!Działalność ZTM bardzo dobra! Swietny dowcip, dawno tak się nie uśmiałem.
Ta instytucja od lat daje przykłady beznadziejnego działania.

Tommy

Post autor: Tommy »

Neoplany wyglądają na przyjemne busy, ale co tu dużo mówić, wycofajcie je i kupcie Volvo albo Solarisy :retard: Polecam Volvo :D

voy

Post autor: voy »

Albo MANy, albo Solarisy, albo Mercedesy.

[ Dodano: 2005-04-11, 15:15 ]
błahahahaha!!Działalność ZTM bardzo dobra! Swietny dowcip, dawno tak się nie uśmiałem. Ta instytucja od lat daje przykłady beznadziejnego działania.
To znaczy? Podaj te przykłady.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tommy pisze:Neoplany wyglądają na przyjemne busy, ale co tu dużo mówić, wycofajcie je i kupcie Volvo albo Solarisy :retard: Polecam Volvo :D
Oby nie Volvo :!:
Nie chce już tego badziewia w Gdyni...

Peibe

Post autor: Peibe »

voy pisze:Albo MANy, albo Solarisy, albo Mercedesy.

[ Dodano: 2005-04-11, 15:15 ]
błahahahaha!!Działalność ZTM bardzo dobra! Swietny dowcip, dawno tak się nie uśmiałem. Ta instytucja od lat daje przykłady beznadziejnego działania.
To znaczy? Podaj te przykłady.
1.Choćby tendencyjne traktowanie niektórych dzielnic, faworyzowanie ich jeśli chodzi o liczbę i częstotliwość połączeń autobusowych. Kiedyś taką dzielnicą był podobno Ursynów (mieszkam tam, i jakoś tego nie odczułem ), teraz zdecydowanie jest nią Tarchomin.
2.Nie potrafią ułożyć odpowiednich rozkładów jazdy dla linii autobusowych, czego przykładem jest to, że linie tej samej kategorii, np. zwykłe, mają na tym samym odcinku różne czasy przejazdu (vide 116,166,195 na odcinku od Toru Stegny do pl. Trzech Krzyży;na Tor stegny 116 i 195 przyjeżdzają razem, a że 195 ma czas o kilka minut szybszy od 116, więc potem go wyprzedza) z kolei inne mają beznadziejnie długi czas przejazdu, przez co wloką się, choć mogłyby jechać szybciej (709 na Puławskiej)
3. Doniesienia prasowe wskazują, że nastąpi wycofanie się z sensownego planu zmian po otwarciu stacji Pl. Wilsona, bo garstka emerytek wysłała kilka listów do gazet, dzięki czemu metro i autobusy będą się , co najmniej jakieś kilka miesięcy, a to koszty, dublować.
4. no i przykład z ostatniego piątku, kiedy w związku z pogrzebem JPII nikt w mieście nie pracował, komunikacja pracowała wg rozkładu dnia powszedniego, czego efektem były
np. autobusy wożące 1-4 osoby.

Tommy

Post autor: Tommy »

0405NE pisze:
Tommy pisze:Neoplany wyglądają na przyjemne busy, ale co tu dużo mówić, wycofajcie je i kupcie Volvo albo Solarisy :retard: Polecam Volvo :D
Oby nie Volvo :!:
Nie chce już tego badziewia w Gdyni...
¯adne badziewie, zaufaj mi to porządne autobusy, chociaz Solarisy też ... a bierzcie co chcecie :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tommy pisze:
¯adne badziewie, zaufaj mi to porządne autobusy, chociaz Solarisy też ... a bierzcie co chcecie :D
Wiesz co mam Volvo na codzień i serdecznie mam ich dość :P Wole już bardziej Neoplana N4021td :!:

Michał

Post autor: Michał »

Mam dosyć narzekań MKM'ów z Gdyni ! Mają Volvo i Nerwoplany a jeszcze im nie wystarczy :mruga: Ja mam na codzień Jelcze i Autosany i nie narzekam :)

Tommy

Post autor: Tommy »

Dobre Jelcze i Autosany nie są złe :D


P.S.

Przemilczmy fakt, że tych dobrych jest jak na lekarstwo :retard: :smile2:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Tak, ale te niektóre Neoplany można zaliczyć jako Jelcze :cool: .

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Jeżeli chodzi o Volvo to one nie są rewelacyjne, dlatego ich nie lubie. Umywają się do Man-a, Solarisa, Neoplana itp.

Jeżeli miałbym wybierać między starym neoplanem N4021 a Jelczem M181MB, to mocno bym się zastanowił. Patrząc na to co jest z Neoplanami to chyba wybrałbym Jelcza ;) Owszem jeżeli, te Neoplany jeździłyby w GOP-ie to spoko, ale przy takiej ilości autobusów niskopodłogowych, nie chciałbym już jeździć Nerwoplanem. Chociażby MAN NG272 jest o stokroć lepszy od Neoplana N4021 :P

Grzesiek Roman

Post autor: Grzesiek Roman »

0405NE pisze:Jeżeli miałbym wybierać między starym neoplanem N4021 a Jelczem M181MB, to mocno bym się zastanowił. Patrząc na to co jest z Neoplanami to chyba wybrałbym Jelcza ;)
Grzeszysz, grzeszysz ciężko! Obydwaj wiemy, że autobusy w Gdyni mają rozsądną sprawność dzięki temu, że jest tylko jeden prawdziwy Jelcz (PKSu Wieś zresztą) w sieci :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No w sumie. Jak by tu napisać. W zasadzie jak tu porównać Jelcza do Neoplana. Oba autobusy w polskich warunkach drogowych bardzo szybko popadają w stan....hmmmm.... złomu.... ;)

A jeśli dodamy jeszcze, że to są stare, używane Neoplany, to nawet nie chcę się zastanawiać.... :o: Mając wybór, może też wybrałbym nowego Jelcza... ;)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

Jupi!
PKS Gdańsk skasował jednego ze znienawidzonych przeze mnie Neoplanów! Był to Neoplan N4021 #1222 Zdjęcie! To już drugi taki Neoplan skasowany w PKS Gdańsk, poprzedni nosił numerek 1224 . Zdjęcie! Dodam jeszcze że bliźniak 1221 dzisiaj miał poważny wyciek oleju.

PS 1223 też awaryjnie zjechał do bazy.

Piekny to dzień dla mnie ;) Myślałem że taki się nie zdaży! Mam nadzieję że je też skasują

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

no czyli cuda się zdarzają :lol: .

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

rupak pisze:no czyli cuda się zdarzają :lol: .
niestety 1223 już na trasie :| :|

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

ale za to 2274 miał awarie i musiał przyjechać wóż do napraw. Inaczej mówiąc Ikarus 260A z kogutami.

voy

Post autor: voy »

Uuuu jaka szkoda, Neoplany kasują :(

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Mam nadzieje, że 1223 tez niedługo pójdzie na żyletki. Mam bardzo dużo wspomnień z 1223- kiedyś staneliśmy na przystanku, kierowca otworzył drzwi, nastąpiła rotacja pasażerów, kierowca zamyka drzwi i nie może ruszyć. Cały czas coś kombinuje ale autobus nic nawet nie drgnie. Wkońcu kierowca wysiadł wzioł dość sporych rozmiarów kamień, otworzył jedną z bocznych klap i z całej siły rzucił go do środka, wrócił do kabiny i ruszył w dalszą trase :)
Z 1222 też jest pewna historia, ale nie będe was nudził... ;)

Jedno szczęście, że już nie ma wśród nas 6207, 1224 i 1222 :)

Dzięki Ikarus 280E
Ostatnio zmieniony 2005-04-20, 23:26 przez B.A. Baracus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”