Mercedes O405NE

Inne marki trolejbusów, dotychczas nieskategoryzowane.
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:Pozwól, że zacytuję Twoją wypowiedź:
O405NE pisze:I tak wiadomo kto wygra... :-P
Po za tym z tego, co sie orientuję Solaris produkuje chyba najtańsze trolejbusy. Za Solarkami przemawia również jego ścisła wpółpraca z Cegelecem i DPO i współpraca serwisowa z PKT (ASO). Są to z pewnością argumenty przemawiające za tym producentem.
Należy przy tym pamiętać, że przetarg powinien wygrać oferent przedstawiający najbardziej korzystną (niekoniecznie najtańszą) ofertę.
Ja o tym wiem, że praktycznie można powiedzieć, że jest to przetarg na 11 Solarisów Trollino 12AC, ale pozory muszą być zachowane...


Oki, powróćmy do tematu Mercedesa O405NE...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

No to wracamy. Obejrzałem sobie przyszłego 3063...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:No to wracamy. Obejrzałem sobie przyszłego 3063...
A zrobiłeś może zdjęcia :?: No i jaką ma tapicerke wewnątrz :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Praktycznie rzecz biorąc, jest to bliźniak 3055. Zapewne niezadługo "wyjdą" informacje skąd do nas przybył i okaże się, że był u tego samego przewoźnika co 3055 (już wiadomo, że jeździł w Berlinie). Wnioskuję to z tego iż w obu jest identyczny rozkład siedzeń, tapicerka (nowa). Podobne są również rozwiązania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, czyli winda (a właściwie ślady po niej) przy przednich drzwiach, rampa przy środkowych (w 3055 wysuwana spod drzwi, w 3063 otwierana z podłogi). Rozwiązania sygnalizacji ostrzegawczej itp. Ponadto oba wozy posiadają (w związku z windą) inna "bonanzę" oraz elektryczny napęd drzwi.
Co do zdjęć - niestety dzięki działalności pewnych osób wykonywanie zdjęć jest na razie bardzo utrudnione :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli ja dobrze zrozumiałem, że - umówmy się trolejbusy MB O405NE ;) - każdy jest inny w środku. Każdy różni się od siebie elementami wykończenia, tapicerki, foteli etc... :shocked:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Czyli ja dobrze zrozumiałem, że - umówmy się trolejbusy MB O405NE ;) - każdy jest inny w środku. Każdy różni się od siebie elementami wykończenia, tapicerki, foteli etc... :shocked:
Nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. Np 3046 ma przednią szybe bez podziałki, a następne mają juz podzieloną. Co więcej 3048, 3055 oraz przyszły 3063 ma środkowe drzwi przesunięte do tyłu. Jest jeszcze wiele szczegółów :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To fajnie. Czyli jadąc każdym z tych trolejbusów, Zastanawiasz się - czy to ex Erfurt, czy ex BVG Berlin.... :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:To fajnie. Czyli jadąc każdym z tych trolejbusów, Zastanawiasz się - czy to ex Erfurt, czy ex BVG Berlin.... :D
Mniej więcej tak to wygląda :P Jak na razie rozpoznaje je z daleka :) ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ale kolorki z zewnątrz jednakowe :diabeł:

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

u2w pisze:Ale kolorki z zewnątrz jednakowe :diabeł:
ale już naklejki w róznych miejscach :P

a co do 3063 to on chyba ma otwierane elektrycznie a nie pneumatycznie drzwi, co do 3055 nie jestem pewien

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ikarus 280E pisze:ale już naklejki w róznych miejscach :P
a co do 3063 to on chyba ma otwierane elektrycznie a nie pneumatycznie drzwi, co do 3055 nie jestem pewien
Czepiasz się :-P
#3063 jak już wcześniej napisałem jest bliźniakiem #3055, oba mają drzwi elektryczne - różnice między nimi naprawdę są niewielkie.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ehhh, jeżeli chodzi o drzwi, to mi się marzy z drzwiami odskokowymi... :) To byłoby naprawde coś, wiem, że w niemczech były Man-y NL2x2 z takowymi drzwiami, ale czy kupowano także Mercedesy z drzwiami odkokowymi... :?: :cool:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Zapraszam do działu artykuły , jest tam bardzo interesujący artykuł o kolejnych Mercedesach 0405NE w Gdyni :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że najnowszy nabytek PKT Gdynia, będzie prawdopodobnie najlepiej wyposażonym trolejbusem w Polsce.
Klima, podgrzewany i obrotowy fotel kierowcy, elektryczne szyberdachy, lekko przyciemniane szyby, spryskiwacze reflektorów - normalnie Nowoczesność w Domu i Zagrodzie. Jeszcze alufelgi i full wypas. No, ewentualnie czarny metalik :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow... :shock: Gratulacje, no to rzeczywiście piękny pojazd. A i we wnętrzy wygląda na przestronny... Będzie piękny trolejbus ... ;)

Czy ja dobrze widzę, czy on ma przesunięte drzwi środkowe do tyłu, tak jak np. #3048 ? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:
Czy ja dobrze widzę, czy on ma przesunięte drzwi środkowe do tyłu, tak jak np. #3048 ? :)
¬le widzisz, on ma drzwi na swoim miejscu :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak Masz rację, przed chwilą dotarłem do jednego ze zdjęć w Albumie i rzeczywiście ma on drzwi na swoim miejscu.... ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

No widze bardzo ładny trolejbus sie nam szykuje ;) Zapewne będzie to najlepszy 0405NE w Gdyni :) We wnętrzu również wygląda interesująco :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawe, czy pojazdów w tej wersji będzie więcej... :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

To będzie najlepiej wyposażony trolejbus w Polsce (klima, podgrzewanie fotela kierowcy, szerokie przejścia itp.). Więcej raczej nie będzie, ponieważ wszystkie są różne, to i ten będzie jedyny :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”