Polbus-PKS

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
michu_taki_taki

Re: Polbus-PKS

Post autor: michu_taki_taki » 2018-05-29, 20:42

W sumie fakt, ale wg. mnie ktoś inny powinien przejąc linie 504/514. Polbus ewidentnie nie daje rady. Hitem jest Kurs o 22:00 w niedziele. Od 1,5 roku, nie widziałem go ani razu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Przemek » 2018-06-08, 06:44

Tymczasem Polbus po cichu podniósł ceny biletów. Przykładowo - za przejazd na trasie: Wrocław Korona - Byków Ogrodowa zapłacimy już nie 4,50zł a 5,50. Z kolei do Oleśnicy już 8zł 😲
"Podobno" przez to, że paliwo podrożało 😉

Tylko że oferta przewozowa nie uległa poprawie, na przystankach dalej wiszą nieaktualne rozkłady i nadal wybrane kursy nie jeżdżą.

michu_taki_taki

Post autor: michu_taki_taki » 2018-06-09, 16:03

Tak sam się zdziwiłem. Opisała ten problem z moimi zdjęciami Kasia na profilu "Mama za kółkiem autobusu".

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Przemek » 2018-06-13, 16:11

I lokalne media już informują:
http://mojaolesnica.pl/24996,polbus-pod ... p?strona=3
Po raz pierwszy od pięciu lat Polbus podnosi ceny biletów jednorazowych m.in. na trasie z Oleśnicy do Wrocławia. Wpływ na to miała podwyżka cen paliw i rosnące koszty pracy.

Polbus podnosi ceny biletów jednorazowych

Wrocławska spółka Polbus-PKS pierwszy raz od pięciu lat podniosła ceny biletów z Oleśnicy do Wrocławia i z powrotem. Teraz za jeden przejazd zapłacimy ok. 8 złotych, w zależności od tego, na której stacji wsiadamy lub wysiadamy.

- Podnieśliśmy wyłącznie ceny biletów jednorazowych. Natomiast ceny biletów okresowych i miesięcznych pozostają bez zmian - wyjaśnia w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl Krzysztof Balawejder, prezes Polbusa. Jak dodaje, na ten ruch wpływ miały utrzymujące się podwyżki cen paliw oraz wzrost kosztów pracy.
Co jakiś czas pojawiają się sygnały o odwoływanych niektórych połączeniach autobusowych m.in. w powiecie oleśnickim. - Nie mielibyśmy problemu z obsłużeniem wszystkich kursów, gdyby nie tak wysokie absencje chorobowe u kierowców - mówi K. Balawejder.

- O ile w grupie kierowców we Wrocławiu wskaźnik osób przebywających na zwolnieniach lekarskich wynosi pięć procent, to w Oleśnicy wynosi dwadzieścia procent - słyszymy. Do tego brak pracowników na rynku pracy daje momentami problematyczny efekt.

- Boli mnie każdy odwołany kurs. Prosimy naszych pasażerów o wyrozumiałość. Tam gdzie mogę, to przepraszam, bo mi nie jest miło słuchać i czytać niektórych komentarzy. Naprawdę robimy wszystko, co możemy - podsumowuje prezes Polbusa.
Jakoś nie wierzę w to, że cały czas jest 20% kierowców na zwolnieniach. Gdyby nie rosnąca ilość przewozów pracowniczych, które wożą po kilka osób, to wszystkie kursy normalnych połączeń nie musiałyby być zawieszane. A tak podwyżka cen nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego.

michu_taki_taki

Post autor: michu_taki_taki » 2018-06-13, 20:34

Szkoda gadać, teraz to już tylko czekać aż Polbus zacznie upadać, za takie ceny biletów to już lepiej pociągiem jechać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2018-06-13, 21:56

To byłaby głupota gdyby Polbus miał upaść. Pociągiem nie wszędzie da się dojechać, a PKS jest potrzebny. Szczególnie, że prywaciarze pojadą autobusami tylko tam gdzie wywęszą zysk ;)

michu_taki_taki

Post autor: michu_taki_taki » 2018-06-13, 22:17

Pamiętaj, że polbus robi przysługe przejeżdzając przez Borowę i Byków, tak naprawdę mógłby mieć te miejscowości gdzieś. ciekawi mnie, co by zrobiła wtedy nasz super Wójtowa.

ODPOWIEDZ