MPK Wrocław

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: MPK Wrocław

Post autor: J-31 » 2017-08-04, 14:50

To mnie trochę rozśmieszyło, bo w tych wagonach, w których są zainstalowane monitory non stop MPK wyświetla informację o tym jak to kupują nowoczesny, niskopodłogowy tabor - również tramwajowy. A tym czasem miałem problem, żeby złapać i sfocić jakiegoś Twista. I przyznam, że pomimo wielu chęci - nie udało mi się go złapać, jedynie widziałem w przelocie. Tymczasem Konstali i Protramów - do wyboru, do koloru ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Przemek » 2018-06-18, 22:41

https://investmap.pl/wroclaw-mpk-rozwaz ... ia.a140668
Wrocław: MPK rozważa sprzedaż siedziby pod mieszkania

Przy ulicy Bolesława Prusa 75-79, gdzie mieści się biurowiec Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, mogą w przyszłości powstać mieszkania. Przewoźnik zastanawia się nad przeniesieniem administracji do planowanej zajezdni.

Prezydent miasta upublicznił 25 maja obwieszczenie dotyczące zakończenia postępowania dowodowego w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji na Ołbinie, przy skwerze Ludzi ze Znakiem "P". Chodzi o budowę budynku wielorodzinnego z częścią handlowo-usługową w parterze i parkingiem podziemnym, co poprzedzi rozbiórka istniejących obiektów przy ul. Bolesława Prusa 75-79. Powierzchnia działek wynosi 4,7 tys. mkw.

Urzędnicy wydali decyzję na wniosek MPK Wrocław. Pod wskazanym adresem znajduje się siedziba jego dyrekcji oraz biuro obsługi pasażera. Na razie jednak tylko pozyskuje niezbędne pozwolenia na prowadzenie prac.
– Gdy powstanie nowa zajezdnia, możliwe, że przeniesiemy tam administrację i obecnie wykorzystywany teren wraz ze zlokalizowanymi na nim obiektami sprzedamy – wyjaśnia nam Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy MPK Wrocław.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2018-06-19, 22:05

Ja tylko mam nadzieję, że MPK nie popełni błędu pewnego dużego przewoźnika autobusowego na Mazowszu. I najpierw wybuduje nową zajezdnię, a dopiero potem zamknie budynek przy ul. ulicy Bolesława Prusa 75-79 ;)

Kimik
Kontakt:

Post autor: Kimik » 2018-07-07, 14:53

Niestety władze lubią popełniać takie błędy :/

ODPOWIEDZ