MPK Wrocław

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Swoją drogą był kiedyś w JZS plany,by stworzyć Jelcza M185M
A powstał tylko M183...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ten M183M jeździ do dziś w PKS-ie ¯ary.Co do M185M to tak sie składa,że miałem okazję na niewielki wgląd w design tegoż Jelcza i moge śmiało stwierdzić,ze to mieszkanka (wybuchowa;P) Vecto i odkurzacza z mordą Tantusa i lusterkami od jakiegoś turystyka.Tył zdaje się miał od odkurzacza z mnie więcej 1999r.Ogólnie niezłe dziwadło.Zresztą MPK Wrocław i tak by tego nie kupiło,skoro mają 3 odkurzacze,jednego z 1996r. i 2 z 2000 roku (w tym #8502 to ex.tester Jelcza).Przepraszam,że się nie [podpisąłem i proszę o wyrzucenie tego postu jako Gość.
Ostatnio zmieniony 2006-04-23, 21:37 przez Adrian_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co to za dziwne posty? Przecież niezalogowani nie mogą pisać postów.
Ktoś się podszywa?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Uprzejmie powiadamiam całą administrację i wszystkich użytkowników forum,ze podszywanie w tym przypadku niewystępuje.Chciałem napisac ten post jako Adrian_ i gdy go pisałem byłem zalogowany,a gdy go wysłałem wyskoczył jakiś Gość.Nie mniej jednak powyższe posty pisałem ja (Adrian_) i proszę o dodanie tych postów do moich 509.Z góry przepraszam za zamieszanie.


Administracja uprzejmie odpowiada, że to nie Twoja wina ;) u2w
Ostatnio zmieniony 2006-04-23, 21:41 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Uuu, to chyba był jedynie wczesny prototyp, a potem by go jakoś ucywilizowali.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Widzisz trzeba najpierw poznać genezę czemu powstały nowe linie w msc. innych. 129 powstało po oddaniu do użytku mostu Tysiąclecia jak i np. 119 zostało skierowane właśnie tam. Co do linii nocnych. Tramwaje w ruchu nocnego zostały wyłączone z powodów ekonomicznych (przez całą noc sieć musiała być podłączona), hałasu ( mieszkańcy skarżyli się na duży hałas w nocy), wygody ( autobusy mogą wjechać w sam środek dużych blokowisk trmawaj takich możliwości nie posiada) i typowej wygody MPK. Teraz w nocy można bezproblemowo przeprowadzać jakieś krótkie remonty, naprawy. Jeszcze jedno. Na liniach nocnych nie jeździ ani jedno Volvo, a z jakich powodów spróbujcie zgadnąć ;)

ppln

Post autor: ppln »

Wilchelm pisze:a z jakich powodów spróbujcie zgadnąć ;)
Chuligaństwo :(

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Na pewno nie jeździ? widziałem kiedyś zdjęcie 7005 na 259.Czyli to był fotomontaż? a co do nocek to które linie obsługują przeguby? bo spotkałem się np.z 5309 na 243 i swego czasu dosyć powszechnymi Ikarami na 245.

Robson

Post autor: Robson »

Zawsze może być znajomy kierowca który po znajomości ustawił kierunek :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Akuratnie widziałem 2 razy na 259 Volvo.Raz na zdjęciu w necie,a drugi raz 7008 w "Fali Zbrodni :D" w odcinku starszej serii,gdzie mordowano policjantki,więc wiadomo.Co do przegubów na 245 to raczej pewne,kiedyś codziennie w nocy przynajmniej jeden jeździł na tej linii.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Volva nie jeżdżą na liniach nocnych. ¯adnych. A co do przegubów no to cóż są to tylko Ikary i na każdej praktycznie linii można je spotkać. Nie ma szczególnej zasady.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Skoro już jesteśmy przy temacie taboru,to co obecnie dzieje się z ostatnia liniową PR110M i Ikarusem 417? bo bez wątpienia są to 2 najrzadziej (chyba) spotykane pojazdy.One jeszcze jeżdżą?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Oba są w ruchu. Perka w abrdzo dobrym stanie i można ją spotkać na liniach pośpiesnzych A,D. Co do Ikarusa to na 327 i też się całkiem dobrze trzyma.
Ostatnio zmieniony 2006-04-26, 19:21 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy MPK w ramach ujednolicania taboru, nie zamierza zlikwidować (sprzedać bądź zezłomować) tych pojedynczych autobusów ? ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Myślę,że to dobry pomysł(sprzedaż).Gdyby np.Peerkę chcieli sprzedać tak,jak 5280 i 5307 za 300zł to mógłbym sobie takową zakupić.Przynajmniej wtedy nie musiałbym zakupywać Jelcza 043 z okolic Sanoka.Ale do rzeczy:czy we Wrocławiu zamierzają odbywać się jakieś remonty w tegoroczne wakacje? i czy będzie zawieszenie linii? bo O ile dobrze pamiętam kiedy byłem w 2000r. we Wrocku to przez prawie połowę wakacji zamiast 9 było 79,zamiast 5 75 itd.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie nie zamierzają sprzedawać i jeszcze sobie trochę u nas pojeżdżą. Co do Ikarów za 300 zł to nie mogłeś ich kupić ani żadna inna firma transportowa. Były one z przezaczeniem na złom i tylko firmy z uprawnieniami na złomowanie mogły je kupić. Obecne Migi, które były na sprzedaż normalną kosztowały już po 1000zł. Co do remontów. To do końca roku trwa remont pl. Grunwaldzkiego, a kto był choć raz we Wrocławiu ten wie co to oznacza ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Oj,widziałem kilkakrotnie ruch na tym placu i jest dosyć duży,gdyż krzyzuje się na nim 5 ulic.Co do M11 to sa tam jakieś jeszcze? a tak w ogóle to szkoda,że MPK nie zakupi już nigdy nic od JZS-u,bowiem ciekawie wyglądałoby np.60 Mastero we Wrocku :D.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

M11 w ruchu liniowym już nie występuje. A kto Ci powiedział, że już nigdy nic od Jelcza nie kupi? Jak Jelcz coś ciekawego zaproponuje to czemu nie. A co do Grunwaldzkiego to nawet nie chodzi o to, że spotykają się tam 5 ulic, ale o to, że przebiega tamtędy szlak z Warszawy ( granica z Litwą) na pł. zach. w stronę granicy z Czechami już nie wspominając o Uczelniach wyższych czy centrum przesiadkowym.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W sumie masz rację,ale ciężko będzie JZS-owi przebić obecny monopol Volvo.Wszak MPK woli kupic kilkanaście Volvo 7700A niż jakiś tani produkt Jelcza.A co do ruchu to miałem kilkakrotnie mozliwość obsewowania ruchu i jest naprawde spory,szczególnie w okolicach Mostu Grunwaldzkiego.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:mógłbym sobie takową zakupić.
Tak, i trzymać na parkingu pod blokiem?
Co do monopolu Volvo — niedawno kupili 4 Salusy, i niech na razie nie zmieniają preferencji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”