Sevibus

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michalbs - nie Chcesz nam chyba napisać, że Sevibus zamierza wkroczyć do Legnicy (k.m.) ? :mruga:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

J-31 pisze:Michalbs - nie Chcesz nam chyba napisać, że Sevibus zamierza wkroczyć do Legnicy (k.m.) ? :mruga:
Cyba wykończyć MPK :-P

sise

Post autor: sise »

sevibus jest zdolny do wszystkiego wygrają przetarg w którym autobusy mają być nowe i ma być ich 5 a kupią 2, 15 letnie jak to właśnie jest na ich obecnych liniach. Niepojmuje skoro niestać ich na autobusy na obecne linie to gdzie się wybierają a jeśli stać to czemu zamiast 2 nowych na czernicy jest jeden a reszta ma 13-15 lat. Oj pazerny szefuncio sevibusa a gratów z niemiec we wrocławiu dzięki takim firmom coraz więcej...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A ciekaw jestem, czym ty ludzi byś woził, gdybyś miał firmę o kapitale 640 tys. złotych. Nie powiesz mi że to dużo, mało tego, musi ci starczyć na naprawy, serwisowania, wynajęcie terenu pod bazę, oraz... wynagrodzenie dla kierowców.
Non-stop nie można się też zadłużać w bankach.

I taka mała dygresja, jeśli chodzi ci o Setrę, to nie jest ona starsza niż pregnioty z MPK Wrocław :P

sise

Post autor: sise »

ja się w zupełności zgadzam, ale jak się niema pieniędzy to się nie startuje w przetargach na linie które nie jest się w stanie obslużyć a jak się chce startować to trzeba spelniać warunki, a jeśli się tego nie robi to są lepsze firmy np. polbus, czy nawet DLA w końcu za darmo nie jeżdżą i specyfikacje przetargu znali. Slabość jest w władzach wroclawia ktore tym się zbyt nie interesują przyklad pana Dyrdy z linii 908 tam to jeżdżą cuda. A jeśli specyfikacja nikogo nie obchodzi to po co ją pisać . W dodatku sevibus jeżdzi w konsorcjum i jak nie oni to niech marco polo kupi odpowiedni autobus. Co mnie obchodzą ich finanse do przetargu staneli, wygrali to niech spełniają warunki jeśli niesą w stanie to poco się pchać. A jak są tak biedni to znów się pytam po co się pchają do Legnicy, z czym...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Właśnie dzięki wygranym przetargom firma może zarabiać na przewozach pasażerskich. Dlatego "się pchają" ;)

Sprawa PWHD jest już trochę inna, bo jeżdżą dużo poniżej wzkm oferowanego przez konkurencję. (A to Wydział Transportu sobie chwali) Jako że dysponują również ograniczonym budżetem, to widać co potrafią wykszesać z już posiadanego taboru małym kosztem (w porównaniu do kupna nowego taboru).
Ostatnio zmieniony 2009-09-28, 19:01 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

sise

Post autor: sise »

Rozumiem że dlatego że ,,zarabiają'' nieobowiązuje ich umowa, przyznam ciekawa myśl.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie w tym rzecz, przewoźnik PWHD aby zarobić pieniądze, skłonny był ominąć warunek przetargu, którego WTr nie dopisał: mianowicie autobusy miałyby nie być składakami; i zarejestrował je jako nowe pojazdy rocznik 2007.

Zatem w świetle warunków przetargu PWHD oferował przewóz pasażerów autobusami rocznik 2007 (czyli mniej niż 10-letnymi) i jednym niskopodłogowym, a więc na papierze wszystko legalnie i w porządku. (bo w umowie nic nie było mowy o zakazie przewozu składakami)

Ale EOT, bo temat jest o zupełnie innym przewoźniku.

sise

Post autor: sise »

ale to zarabianie było o sevibusie i ich taborze na liniach 9xx, z tego co wiem to na kobierzycach tabor spelnia warunki przetargu są chyba 4 nowe wozy więc chyba nie jest u nich tak żle. Jak mowiłem warunki przetargu dostali więc chce tylko żeby je spelniali, czy to tak wiele...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sprawa jest prosta. Po prostu Sevibus - jak każda firma, działająca w naszym kapitaliźmie - zwyczajnie ostro kombinuje, żeby wyjść na swoje. A ponieważ Wrocławski WTr to nie gdyński ZKM (którego zarząd natychmiast i ostro nakłada karę finansową za cokolwiek - nawet za nie załączoną klimę) - no to jest jak jest. I Sevibus robi to co chce ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tymczasem na 862 pojawił się wreszcie przegub w godzinach szczytu. Przegub dość znajomy dla wrocławian.. ex 204 Bus Marco Polo Wratislavia exex. 632 MVG Mainz., rocznik 1991.
http://phototrans.eu/14,359287,2.html Jak widać, wóz zmienił też właściciela.
Ostatnio zmieniony 2009-09-29, 17:43 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

sise

Post autor: sise »

Ciekawe co jeżdzi na 513, ten mercedes nawet fajny, strasznie stary, ale za to ładnie się prezentuje w tym malowaniu i jest duży, ach gdyby czasem pojawil się rano na 9xx można by wreszczie swobodnie jechać a nie kisić się w ścisku.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Dziś widziałem, że 549 puste nie jeździ - 7 osób o 17:45 w Iveco to nie tak źle ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Robi nam się powoli równorzędny konkurent Polbusa. Sevibus wkracza na Sobótkę.
Obrazek

rozkład jazdy linii 502 ważny od 1 października 2009
schemat linii 502

http://sevibus.pl/

I bardzo dobrze; gdy DLA tam jeździło ceny biletów do Sobótki były tańsze. Ale z chwilą kiedy Polbus stał się na tym połączeniu monopolistą, ceny wzrosły, a jakość usług spadła (w sezonie potrafili wysłać O307 i A0808T...)

Ciekaw jestem tylko czy uda im się spłacić kredyt ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

http://fakty.lca.pl/legnica,news,18468, ... reska.html

Czyżbyśmy mieli przywitać Sevibus w Legnicy?

sise

Post autor: sise »

Ho ho w sevibusie szaleństwo kolejne nowe linie na 513 już zwiększono ilość kursów strona internetowa odświeżona, pewnie ,,nowe'' autobusy bo w końcu linii jest już sporo. Może kupią wreszcie coś nowego i puszczą na 9xx a zabiorą troche starocia i wrzucą na linie komercyjne. Widać kasa z kobierzyc i czernicy mała nie jest, mały kredycik i od razu rozkwit w firme, kryzys ich się nie ima, widać byłu księgowy polbusu wie co robi. Niech się rozwija, ale niech kupi jakiś prawdziwie nowy wóz. Z marzeniami o nowych autobusach pozdrawia pasażer.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

http://www.phototrans.eu/14,283053,0,_E ... 68718.html
Podobno takie coś (nie takie samo) na Smolec śmiga - 577 tam chyba jeździ?

placuch

Post autor: placuch »

Przedwczoraj toto jechało do Lutyni i z powrotem, to jakaś przeróbka Renault Mastera?

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Tak.

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

A za jaką stawkę konsorcjum jeździ na poszczególnych liniach (niekomercyjnych) ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”