Sevibus

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
sise

Post autor: sise »

Ho ho w sevibusie szaleństwo kolejne nowe linie na 513 już zwiększono ilość kursów strona internetowa odświeżona, pewnie ,,nowe'' autobusy bo w końcu linii jest już sporo. Może kupią wreszcie coś nowego i puszczą na 9xx a zabiorą troche starocia i wrzucą na linie komercyjne. Widać kasa z kobierzyc i czernicy mała nie jest, mały kredycik i od razu rozkwit w firme, kryzys ich się nie ima, widać byłu księgowy polbusu wie co robi. Niech się rozwija, ale niech kupi jakiś prawdziwie nowy wóz. Z marzeniami o nowych autobusach pozdrawia pasażer.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

http://www.phototrans.eu/14,283053,0,_E ... 68718.html
Podobno takie coś (nie takie samo) na Smolec śmiga - 577 tam chyba jeździ?

placuch

Post autor: placuch »

Przedwczoraj toto jechało do Lutyni i z powrotem, to jakaś przeróbka Renault Mastera?

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Tak.

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

A za jaką stawkę konsorcjum jeździ na poszczególnych liniach (niekomercyjnych) ?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ja tak tylko dodam, że na linii na max 15 osób (577) wczoraj jeździł MB O405N #203 z dumną reklama Gminy Kobierzyce ;)

sise

Post autor: sise »

Wiadomość z bardzo pewnego źródła, od stycznia ma ruszyć kolejna linia sevibusa do Jelcza-Laskowic. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać kto odpadnie bo będą tam już 4 przewoźnicy. Linia najprawdopodobniej będzie szła przez Kamieniec i dalej Czernica, Laskowice. Linia musi mieć mnium 14 kursow bo inaczej niema szans. Polbus i beskid mają właśnie tak kolo 13-14. Znając ich firme kolejne graty zawitają do nas z niemiec. Dodam, że na 9xx autobusy spóźniają się często 25-30 min i od kierowcy słyszymy że mamy się cieszyć że autobus w ogóle przyjechał, dlamnie to skandal od gminy wyciągają setki tysięcy i robią z nas idiotów, a ten tłok w autobusie. Powiem krótko jeździ się ich liniami koszmarnie, oczywiście jeśli wogole autobus przyjedzie w zimie to będzie katorga, aż się boje.

[ Dodano: 2009-12-12, 16:41 ]
Ciekawe czy Sevibus planuje jakieś zakupy, może Czeski SOR...
DLA zaszalało z zakupami Polbus ma w sumie nowy tabor, czas na Sevibusa. Nowy rok nadchodzi i autobusiki się postarzeją, a linii troche mają z ograniczeniami taboru więc może...
Ciekawe też, co z linią do Jelcza miała być od stycznia więc jakieś informacje powinny się pojawić, a tu nic.

adam218

Post autor: adam218 »

Sevibus "szuka" pasażerów poprzez promocje, dobrze dobrze:

http://sevibus.pl/

placuch

Post autor: placuch »

Bardzo ciekawa promocja, nigdy wcześniej nie słyszałem o podobnej. Szkoda tylko, że na swoich liniach komercyjnych Sevibus nie uwzględnia ulg - chodzę do szkoły i w MPK płacę za jednorazówkę 1,20 a u nich 2,40.

adam218

Post autor: adam218 »

placuch pisze:Bardzo ciekawa promocja, nigdy wcześniej nie słyszałem o podobnej. Szkoda tylko, że na swoich liniach komercyjnych Sevibus nie uwzględnia ulg - chodzę do szkoły i w MPK płacę za jednorazówkę 1,20 a u nich 2,40.
Pilbus chyba też nie ma ulg. A jak sprawują się na komercyjnych, czy wozy są w dobrym stanie?

placuch

Post autor: placuch »

adam218 pisze:Polbus chyba też nie ma ulg.
Niestety.
adam218 pisze:A jak sprawują się na komercyjnych, czy wozy są w dobrym stanie?
Nie wiem, bo nie jeżdżę. Taniej wychodzi mi kupić bilet semestralny MPK i jechać najpierw pospiesznym E, a potem tramwajem. Za to do szkoły jeżdżę tylko tramwajami.

adam218

Post autor: adam218 »

A gdzie Sevibus ma zajezdnie, bądź noclegownie dla swojego taboru?
Dodam że na ul.Kościuszki, za ogrodzeniem, stał #250 to ten przegub, było to jakoś miesiąc temu.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Kierowca przeguba mieszka w nowym bloku na Trójkącie i czasem na parkingu, na Pułaskiego zostawia wóz (sąsiad kolegi). Wozy z Kobierzyc stoją na bazie w Kobierzycach (tuż przy DK8).
Wozy - NMowi lakier się już łuszczy ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ciekawe jak się będą sprawować :P

A to BMC przemalują w swoje barwy?

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

Gadzie pisze:dodatkowo pojawił się zastępczy Sancity 9, prawdopodobnie za jakieś zamówione nówki
Chodzi zapewne o zamówioną Wetlinę.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Podobno jest już parę SORów w Sevibusie :P Ma ktoś więcej informacji?

galant7

Post autor: galant7 »

Marcin_558 pisze:Podobno jest już parę SORów w Sevibusie :P Ma ktoś więcej informacji?
Sam zobacz. Jutro zaczynają obsługę linii kursujących do gminy Długołęka.
Wozy fabrycznie nowe, pomalowane w barwy gminne, na pewno zauważysz :-P

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Marcin_558 pisze:Podobno jest już parę SORów w Sevibusie Ma ktoś więcej informacji?
galant7 pisze:Sam zobacz.
galant7 pisze:na pewno zauważysz
Hmm szczególnie będąc w Bydgoszczy...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Z pewnością będą jutro jakieś zdjęcia, na 100% pojawią się też w postach na forum. Cierpliwości ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jak donoszą użytkownicy WFK, Sevibus wystartował z drobnymi problemami:
NGT8DD pisze:Mój brat donosi o jakimś poważnym bałaganie panującym na liniach strefowych. Podobno jeden autobus przyjechał opóźniony około 30 minut, a kierowca przyznał się, że źle skręcił i stąd opóźnienie :D Inny autobus pomimo kursu do Łoziny nie pojechał tam. Nie zaprogramowano także wyświetlaczy.
viking pisze:Na linii 911 dzisiaj również nie widziałem wozu z zaprogramowanymi wyświetlaczami... Tylko tablica z numerem za szybą... I oczywiście postój jedengo z SOR-ów z Długołęki na wyjeździe ze stacji benzynowej na Placu Grunwaldzkim...
Zobaczymy, jak szybko uda się im opanować i wejść w "trans" :)

Do obsługi Długołęki skierowano wg. kol. Miga wyznaczono:
Autosan Solina City #286
Autosan Wetlina City #280
Jelcz 120M/3 #218-219
MAN NL202 #207
SOR CN8.5 #288-289
SOR CN12 #210-214

[ Dodano: 2010-09-30, 14:22 ]
Pojawiły się pierwsze, nie najlepsze, ale jednak zdjęcia wozów Sevibusa na trasach. :D

:strzałka: http://www.autobusownia.hekko.pl/detail ... ge_id=2583
:strzałka: http://www.autobusownia.hekko.pl/detail ... ge_id=2581
:strzałka: http://www.autobusownia.hekko.pl/detail ... ge_id=2582

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”