Sevibus

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Iveco Turbo Daily, DW 097JW, dzis 892/6 - dla dokładności ;)

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

sise pisze:Może kupią jakiegoś jednego nowego i ze dwa 15 letnie jak to mają w zwyczaju i będą denerwować ludzi jak to robią w czernicy i kobierzycach, choć szczegolnie w czernicy.
Sise - mógłbyś więcej napisać jak się sprawuje ta korporacja na obsługiwanych przez siebie liniach?
Ps. Tego Iveco widuje dość często ale nie miałem okazji jeszcze się przejechać.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Sevibus Polska uruchamia swoje pierwsze linie komercyjne.
577 z Placu Legionów do Smolca z wariantami przez Krzeptów i Mokronos, oraz 549 z Dworca Świebodzkiego do Lutynii.
"Autobus na piątkę!" oraz "Lecimy Lotniczą!"
20 sierpnia
26 sierpnia uruchamiamy kolejne linie komunikacyjne:

:: Lecimy Lotniczą! - nr 549 - Wrocław, pl. Legionów - Lutynia

:: Autobus na piątkę! - nr 577 - Wrocław, pl. Legionów - Smolec

pliki do pobrania:

Linia 577 - Smolec
:: rozkład jazdy lini 577
:: cennik / schemat komunikacji

Linia 549 - Lutynia
:: rozkład jazdy w dni robocze
:: rozkład jazdy w soboty
:: cennik / schemat komunikacji
www.sevibus.pl

W sprawie linii do Smolca mam pewne obawy. I to uzasadnione - kiedyś do Smolca jeździło DLA (505),po jakimś czasie linia padła, potem była Ariwa i jeszcze jakiś prywaciarz i było to samo. Jeszcze nie tak dawno POLBUS puszczał linie 557 i 567 z FATu do Smolca przez Muchobór Mały, Nowy Dwór Krzyżówkę. I linia też padła, bo po cichu ucięto subsydia, a fakt ten wyciągnął na światło dzienne sam POLBUS.
Po tej likwidacji zostało tylko nędzne 547 kursujące tylko kilka razy przez Smolec do Kątów Wrocławskich, a na wakacje dodatkowo usunięto większość tych wariantów, pozostawiając tylko dwa na dzień (z rana ze Smolca do Wrocławia i po południu do Smolca). Obawiam się, że i z 577 może być podobnie.

marekJG

Post autor: marekJG »

Kędzior pisze:Obawiam się, że i z 577 może być podobnie.
To wygląda na to, że do Smolca wszyscy jeżdżą samochodami. Przecież w tamtych okolicach buduje się teraz pełno Wrocławian. Frekwencja jakaś powinna być.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

marekJG pisze:
Kędzior pisze:Obawiam się, że i z 577 może być podobnie.
To wygląda na to, że do Smolca wszyscy jeżdżą samochodami. Przecież w tamtych okolicach buduje się teraz pełno Wrocławian. Frekwencja jakaś powinna być.
Generalnie ci którzy się budowali w Smolcu to formalnie w dalszym ciągu wrocławianie, których stać/było stać na przynajmniej jedno, dwa auta i nadal są zameldowani są we Wrocławiu.

Jedna osoba w Smolcu ciągle walczy o połączenie do Wrocławia, którym prawie nikt nie chce jeździć.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Kędzior pisze: Jedna osoba w Smolcu ciągle walczy o połączenie do Wrocławia, którym prawie nikt nie chce jeździć.
To nie lepiej kupić jakieś małe tanie w utrzymaniu autko?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Formuła 1 pisze:
Kędzior pisze: Jedna osoba w Smolcu ciągle walczy o połączenie do Wrocławia, którym prawie nikt nie chce jeździć.
To nie lepiej kupić jakieś małe tanie w utrzymaniu autko?
A każdy ma prawo jazdy :?:

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

A no tak. Nie pomyślałem o tym.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

SeviBus zakupił "nowy" autobus. Jest nim MAN-Göppel NM152. Pojazd otrzymał nr. taborowy #220 i jeździ dziś na 577 ;)

sise

Post autor: sise »

na czernicy ostatnio jest tak tłoczno (ranne kursy) że trudno jest wogole wsiąść do neoplana a na wojnowie to już w ogóle nikt niemoże wsiąść z powodu tłoku. Przydał by się jakiś przegub albo choć 15 metrowiec ale <b>napewno</b> nic z tego oj mało kursów i ciężko się jeżdzi w takim przepełnieniu.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Napisz w tej sprawie e-maila do WTRu, prześoij zdjecia zatłocoznego busa, podaj szczegóły, poproś o przeguba lub zwiększenei liczby kursów. Może się uda? Może...

placuch

.

Post autor: placuch »

Na 549 też jest bardzo niska frekwencja, bardzo często równa 0. Sam zastanawiałem się, czy nie skorzystać z ich usług, ale jeśli mam płacić 2,40 za przejazd, zrezygnowałem. Zostałem w tramwaju :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Na 577 nie jest źle - ostatnio choćby 10-15 osób na Facie widziałem w środku MANA ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Zdaje się, że Sevibus dostał większą pożyczkę na firmę.

http://sevibus.pl/
SEVIBUS URUCHAMIA KOLEJN¡ LINIę AUTOBUSOW¡! (¯órawina)
Dzisiaj
Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu kolejnej linii autobusowej - od 28 września autobus o numerze 513 będzie kursował na trasie Wrocław - ¯órawina.

Obrazek
Jest to linia komercyjna, na której obowiązują ulgi ustawowe.

LINIA 513

Trasa:
WROCŁAW (Eureka (ul.Kołłątaja), Dworzec PKS (Ślężna), Śliczna (ul.Borowska), Akademia Medyczna, Ołtaszyn) <-> Wysoka <-> Karwiany <-> Komorowice <-> Komorowice - Osiedle Gencz <-> Szukalice <-> ¯órawina – Osiedle <-> ¯órawina <-> Galowice <-> WILCZKÓW

Linia 513 stanowić będzie bezpośrednie połączenie z centrum Wrocławia (pętla znajduje się 10 minut od Rynku, na ulicy Kołłątaja, przy „Eurece”.

Linia 513 kursować będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Pliki do pobrania: :: rozkład jazdy linii 513 ważny od 28 września 2009
:: schemat linii 513
:: cennik linii 513

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Taka ciekawostka :diabeł:
http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwe ... iusz/6718/
Pod koniec się dowiecie, o co cho ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michalbs - nie Chcesz nam chyba napisać, że Sevibus zamierza wkroczyć do Legnicy (k.m.) ? :mruga:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

J-31 pisze:Michalbs - nie Chcesz nam chyba napisać, że Sevibus zamierza wkroczyć do Legnicy (k.m.) ? :mruga:
Cyba wykończyć MPK :-P

sise

Post autor: sise »

sevibus jest zdolny do wszystkiego wygrają przetarg w którym autobusy mają być nowe i ma być ich 5 a kupią 2, 15 letnie jak to właśnie jest na ich obecnych liniach. Niepojmuje skoro niestać ich na autobusy na obecne linie to gdzie się wybierają a jeśli stać to czemu zamiast 2 nowych na czernicy jest jeden a reszta ma 13-15 lat. Oj pazerny szefuncio sevibusa a gratów z niemiec we wrocławiu dzięki takim firmom coraz więcej...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A ciekaw jestem, czym ty ludzi byś woził, gdybyś miał firmę o kapitale 640 tys. złotych. Nie powiesz mi że to dużo, mało tego, musi ci starczyć na naprawy, serwisowania, wynajęcie terenu pod bazę, oraz... wynagrodzenie dla kierowców.
Non-stop nie można się też zadłużać w bankach.

I taka mała dygresja, jeśli chodzi ci o Setrę, to nie jest ona starsza niż pregnioty z MPK Wrocław :P

sise

Post autor: sise »

ja się w zupełności zgadzam, ale jak się niema pieniędzy to się nie startuje w przetargach na linie które nie jest się w stanie obslużyć a jak się chce startować to trzeba spelniać warunki, a jeśli się tego nie robi to są lepsze firmy np. polbus, czy nawet DLA w końcu za darmo nie jeżdżą i specyfikacje przetargu znali. Slabość jest w władzach wroclawia ktore tym się zbyt nie interesują przyklad pana Dyrdy z linii 908 tam to jeżdżą cuda. A jeśli specyfikacja nikogo nie obchodzi to po co ją pisać . W dodatku sevibus jeżdzi w konsorcjum i jak nie oni to niech marco polo kupi odpowiedni autobus. Co mnie obchodzą ich finanse do przetargu staneli, wygrali to niech spełniają warunki jeśli niesą w stanie to poco się pchać. A jak są tak biedni to znów się pytam po co się pchają do Legnicy, z czym...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”