Ołtaszyn - autobusem po bezdrożach

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Ołtaszyn - autobusem po bezdrożach

Post autor: 9507 »

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6 ... iedlu.html
Ekstremalna jazda autobusem po wrocławskim osiedlu

Wielokrotnie poruszana była sprawa żałosnego stanu dróg na wrocławskim osiedlu Ołtaszyn. Na moich zdjęciach widać, jak wygląda trasa autobusu linii 113 widziana z kabiny kierowcy - ulica Strachowskiego i Grota-Roweckiego.

To nie jest ulica, tylko jakieś klepicho, a autobusy przegubowe (18-metrowe) jeżdżą zygzakiem z prędkością najwyżej 10 km na godz., żeby tylko autobusu nie obić, tak jest wąsko.

Interwencje rady osiedla nic nie dają, ZDiUM ma swoich pasażerów nie powiem gdzie. To jest po prostu skandal, rok temu wszędzie tu była droga, asfalt leżał, dziurawy, bo dziurawy, ale był. Teraz nic nie ma.

Robotników na budowie też nie ma. Wchodzą i wychodzą z przyczepy albo opierają się o szpadel. Nie wiem, czy tak krótkie odcinki naprawdę tak trudno jest wyremontować? Czy trzy kilometry robi się przez dwa lata? Może jeszcze następne dwa lata będą robić. Widać w tej chwili za mało psuje się autobusów i aut osobowych, a ludzie za mało mają kurzu we włosach.


¬ródło: Alert24.pl
Niestety - sama prawda. A co najciekawsze, na mojej Klecinie też były takie sytuacje, ba! Raz się nawet MB Citaro #7325 w błocie pod moim oknem zakopał :D
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 21:20 przez 9507, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Aż tak źle jak ul. Boryszewska u mnie (którą jeździ linia 20) to nie wygląda. Boryszewską ciężko przejechać rowerem (próbowałem), a gdy widzę coś z niską podłogą na 20, to mi tego żal

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Dzisiaj kierowcy MPK odmówili jazdy przez ul. Kurpiów na Ołtaszynie: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,87947 ... urach.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O ile nie dziwi mnie reakcja kierowców - zresztą bardzo słuszna. Jeżeli ta ulica nie ma asfaltu a są położone płyty + po deszczu utworzyły się kałuże, tak, że kierowca nie widzi drogi - to driverzy mieli prawo odmówić.

Ta decyzja o wstrzymaniu ruchu powinna jednak wypłynąć z "góry" czyli w tym przypadku z MPK lub organizatora komunikacji we Wrocławiu.

Tak np. zrobiono w Warszawie - gdzie jedna z ulic miała tyle dziur, iż ZTM (nie kierowcy, tylko ogranizator komunikacji miejskiej) zdecydował się o czasowym wstrzymaniu ruchu autobusów (a tym samym, zdecydowano się na objazdy) ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Tyle, że na tym osiedlu obecnie nie ma chyba nierozkopanej ulicy :D Wszystkie są zasypane błotem, nagle pojawiaja sie dziury, a na tym wszystkim... Citara :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to MPK powinno całkowicie wstrzymać ruch autobusów, aż do czasu wyremontowania ulicy ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

I co mają ludzie zrobić? To nie jest w centrum, a na obrzeżu Wrocławia, więc taka opcja odpada. Jedyne wyjście - puscić Ikarusy i Gnioty, bo MB szkoda ;) Jeździ też DLA O303 i Autosanami, ale jak czytamy, mogą następnym razem nie wyjechać ;) Jeśli spadnie deszcz oczywiście.
Sytuacja jest co najmniej dziwna, szczególnie, że remont trwa już rok-dwa :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli ten remont trwa już drugi rok, to faktycznie sprawa jest podejrzana. :]

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak zawieszą kursowanie regularnej komunikacji, to może ktoś to wreszcie zauważy. I nie chodzi mi o busiarzy :P

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Tak, wysypią kolejne tony piachu i kamieni, i powiedzą, że droga naprawiona :rotfl:

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

nie chce nic mówić ... ale jeszcze przed zakupem tych Citaro pomyślałem: "kurcze, gdzie oni chcą te autobusy puszczać na wrocławsikie drogi? szkoda ich" no i tak własnie teraz to wyglada. Citaro się pewnie w ciągu mniej niż 10 lat wyekspoatują a kolejny przypływ tak dużej ilości pieniędzy może za te 10 lat nie nastąpić i co wtedy?

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

9507 pisze:Sytuacja jest co najmniej dziwna, szczególnie, że remont trwa już rok-dwa
Ee długo, a jak długi to odcinek :?:
9507 pisze:co mają ludzie zrobić? To nie jest w centrum, a na obrzeżu Wrocławia, więc taka opcja odpada.
A nie można tego zrobić do momentu gdzie droga jest dobra :?: Ludzie by sobie podeszli.
Tak, wysypią kolejne tony piachu i kamieni, i powiedzą, że droga naprawiona
Taaa przypomina to łatanie dziur, które polega na tym, że kładą odrobinę asfaltu na dziurę, jadą dalej, a po tym 2 minuty później jeżdżą autem i robią dziurę od nowa, bo asfalt nie zaschnie dobrze.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

wnyku pisze:ale jeszcze przed zakupem tych Citaro pomyślałem: "jeju, gdzie oni chcą te autobusy puszczać na wrocławsikie drogi? szkoda ich" no i tak własnie teraz to wyglada. Citaro się pewnie w ciągu mniej niż 10 lat wyekspoatują
Jak się do tego jeszcze dołoży obsługę z Grabiszyńskiej...
ŁK-MZK pisze:Taaa przypomina to łatanie dziur, które polega na tym, że kładą odrobinę asfaltu na dziurę, jadą dalej, a po tym 2 minuty później jeżdżą autem i robią dziurę od nowa, bo asfalt nie zaschnie dobrze.
Najgorzej jest, jak źle utwardzą podłoże - łata się po prostu zapada/wykrusza... We Wrocławiu przykładem może być choćby Olszewskiego - dawno temu robili tam "wykrajanie" fragmentu jezdni (rury czy coś), zaasfaltowali, a teraz co?... Samochody, tiry (tak, tak!... :confused: ) i autobusy linii E powodują, że asfalt pęka i się na obrzeżach drogi zapada. A stara nawierzchnia nadal trzyma doskonale.

W Warszawie - ul. Buska. Trraagedia. Nie ma jednego roku, w którym by nie wykruszyła się tam jakaś dziura... :wall:
ŁK-MZK pisze:A nie można tego zrobić do momentu gdzie droga jest dobra Ludzie by sobie podeszli.
Taa, podeszli?... Nie łudźmy się, dopiero by była awantura :diabeł: Chociaż może dzięki temu wszystko by ruszyło...
9507 pisze:Tak, wysypią kolejne tony piachu i kamieni, i powiedzą, że droga naprawiona
Aż mi się Gaj przypomniał i opowieści, jak to przy Bardzkiej takie błota były, a chodnika niet... :D Tam zresztą drogi też są tragiczne, wyjazd stamtąd (i wjazd) to tak strasznie wąskie gardło... A po tym wszystkim co? No Citara... :]

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PAFAWAG pisze:Jak się do tego jeszcze dołoży obsługę z Grabiszyńskiej...
Dość tych bredni. Ciągle grabiszyńska to, grabiszyńska tamto. Zacznijcie dostrzegać niedoróbki obu zajezdni, a nie ciągle dopieprzać się wybiórczo do jednej - bo to Grabiszyńska.

Tak dla przykładu podam - 8128, 9552, 9551 - to są ewenementy, jak Obornicka "dba" o swoje autobusy.
Nadwozie, które trzyma się głównie na żółtej taśmie izolacyjnej (9551), przeciekający dach (9552 i wiele innych), trzaskające z hukiem drzwi (8130, 8128) i niemiłosierne drgania w okolicach tylnej osi (Volva 7700A z serii z roku 2004-2005, m.in: 8130, 8128, 8131 a także gnioty.), już nie mówiąc o egzemplarzach, które przy starcie bardziej kopcą niż jadą... (9002, 9026, 9030, 5288, [swego czasu] 4003, 4004) - to tylko niektóre z "dzieł" tej zajezdni.

Tyle na ten temat.
PAFAWAG pisze:przykładem może być choćby Olszewskiego - dawno temu robili tam "wykrajanie" fragmentu jezdni (rury czy coś), zaasfaltowali, a teraz co?... Samochody, tiry (tak, tak!... :confused: ) i autobusy linii E
Przejedź się ulicami: Wędkarzy, Irkucką, Wałbrzyską, to stwierdzisz, że Olszewskiego jest równa jak stół.
PAFAWAG pisze:Aż mi się Gaj przypomniał i opowieści, jak to przy Bardzkiej takie błota były, a chodnika niet... :D Tam zresztą drogi też są tragiczne, wyjazd stamtąd (i wjazd) to tak strasznie wąskie gardło... A po tym wszystkim co? No Citara... :]
I co z tej wypowiedzi wynika? Jak dla mnie to straszny bełkot.
A jeśli chodzi o Bardzką - wcale nie jest taka "straszna", jak wypisujesz. Zresztą, co ja tu będe się produkować - rusz swoje cztery litery w wyż. wymienione rejony i nie siej zamętu.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

ŁK-MZK pisze:9507 napisał:
Sytuacja jest co najmniej dziwna, szczególnie, że remont trwa już rok-dwa

Ee długo, a jak długi to odcinek
Kilka kilometrów, bo 113 kluczy po całym osiedlu, robiąc tam literkę "C" ;)
Kędzior pisze:Wałbrzyską
O! Już niedługo powtórka na Klecinie z Ołtaszyna, bo podobno od czerwca zamykaja Wałbrzyską, od września Czekoladową, to dopiero będzie, a objazdy pewnie przez tereny Cukrowni aż do Francuskiej :D A jak się dowiedziałem, nawierzchnia na Kurpiów będzie tylko ŁATANA, nie wymienianaq :wall:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Kilka kilometrów, bo 113 kluczy po całym osiedlu, robiąc tam literkę "C"
A to jednak za daleko by ludzie podeszli. Nie mogli po jakimś krótkim odcinku naprawiać :?:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Takie jest myślenie tych firm, myślałem, że to PolAqua robi remonty bez pomyślunku - myliłem się.

[ Dodano: 2009-05-26, 21:19 ]
NO i od weekendu zamknęli ckolejną ulicę w rejonie Ołtaszyna, w efekcie tego korkuja się kolejne osiedla: Partynice (u. Krzycka) i Klecina (ul. Wałbrzyska, Czekoladowa, skrzyżowania Kobierzycka x Wałbrzyska i Wałbrzyska x Czekoladowa x Zabrodzka x Karmelkowa x kościelna x Buraczana A ja sie dziwiłem, czemu dziś przejechałem szybciej 3 km rowerem, niż autobus pośpieszny ;)

Tak, to jedno skrzyżowanie :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zamknięto tą ulice, ale z powodu remontu, czy po prostu ją tylko zamknięto dla ruchu ? Co aktualnie dzieje się na Ołtarzynie ? ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Wyścigową zamknęli do remontu. Na Ołtaszynie:
- 113 jeździ trasą 612 w zasadzie w 90-95% z powodu zamknięcia Strachowskiego w jedna strone, asfalt będą (chyba) kłaść
- I chyba było widać zarysy na niektórych uliczkach, czyli cos robią ;)
- 813 nareszcie ktoś jeździ :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:- 813 nareszcie ktoś jeździ
A co to jest 813 ? ;)

Zablokowany

Wróć do „Ogólne dyskusje”