Wrocławska karta miejska URBANCARD

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska we Wrocławiu - ogólna dyskusja (temat do podziału)

Post autor: J-31 »

Nie wiedziałem gdzie to napisać, więc losowo wybrałem ten temat. Otóż od 8-go marca - drogie koleżanki, koledzy i inni czytelnicy z Wrocławia - czeka Was ....

... Kosmos, a nawet wszechświat - oczywiście ten biletowy :mruga:

Ceny biletów - przynajmniej tak obiecują urzędnicy z Ratusza miasta Wrocławia - pozostaną bez zmian, ale ja się zarzekam, że to nie ja wymyśliłem, toteż jak będą jakieś podwyżki, to proszę do mnie nie strzelać :-P

Natomiast od dnia kobiet będzie można płacić za przejazd
- telefonem
- oraz kartą Urbancard z opcją Elektronicznej Portmonetki

W pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się specjalnie urządzenia, gdzie będzie można się zalogować, kupić bilet, etc. Ach i jeszcze - ma być więcej biletomatów na mieście

Link i szczegóły ;)
:strzałka: http://transinfo.pl/od-marca-nowy-syste ... 02718.html

PS. ...ale będę miał fajnie. GOP - a kupię sobię kartę ŚKUP - a co mi tam, będzie do kolekcji, potem sruu ... do Wrocka po URBANCARD, warszawską WKM-kę już mam. Z Krakowa też coś mam - ale będzie kolekcja :mruga:

Temat zbiorczy o wrocławskiej KM zostanie docelowo zlikwidowany. Dyskusja o systemie biletowym to temat Wrocławska Karta Miejska URBANCARD. //P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławska karta miejska URBANCARD

Post autor: Przemek »

http://m.transinfo.pl/koniec-biletow-sk ... 03121.html
7 marca 2018 r. wygasa umowa pomiędzy Mennicą a SkyCash. I nie zostanie już odnowiona.

8 marca 2018 roku we Wrocławiu zacznie funkcjonować nowy system dystrybucji biletów. Wtedy też odświeżona aplikacja mobilna UrbanCard zastąpi SkyCash.

7 marca 2018 r. wygasa umowa pomiędzy Mennicą a SkyCash. W związku z tym nie będzie można kupić biletów jednorazowych i czasowych poprzez aplikację SkyCash. Od 8 marca będzie dostępna nowa aplikacja dedykowana dla Wrocławia, a przygotowana przez Mennicę Polską S.A.

Nowa aplikacja mobilna UrbanCard będzie na razie jedyną aplikacją służącą do nabywania biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej. Natomiast docelowo do dyspozycji pasażerów ma być do 10 aplikacji mobilnych umożliwiających płatności.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Nowe kasowniki biletowe

Post autor: Przemek »

Kiedyś była u nas taka opcja dla wybranych. BZ WBK i citibank oferowały możliwość kodowania biletów URBANCARD na specjalnych kartach płatniczych - miały wbudowany chip - taki jak ma tradycyjna "urbanka".
Obrazek
Ale rozwiązanie to nie cieszyło się zbytnią popularnością a Mennica Polska zerwała umowę z tymi bankami jakoś w 2016r.

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Wrocławska karta miejska URBANCARD

Post autor: michalsolaris »

Teraz jest taka możliwość w PKO BP.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”