Strona 1 z 1

Re: [Wrocław] Wydział Transportu Urzędu Miejskiego (organiza

: 2015-01-24, 22:17
autor: Przemek
Linie nocne na 2 lata "wyjeżdżają" z Dworca PKS we Wrocławiu.

http://infobus.pl/text.php?from=main&id=68926
inwestor zgłosił potrzebę wyprowadzenia z terenu dworca PKS nocnych linii komunikacji miejskich, które do tej pory miały tam węzeł przesiadkowy. Węzeł zostanie przeniesiony na ul. Petrusewicza (patrz mapka), a autobusy nieco zmienią trasy. –„Pojazdy linii okólnych 240 i 250 będą rozpoczynały i kończyły swoje kursy na przystanku przy ulicy Suchej. Natomiast węzeł przesiadkowy dla kursów pozostałych linii nocnych tj. 241, 243, 245, 246, 247, 249, 251, 253, 255, 257, 259 zostanie przeniesiony na ulicę Petrusewicza pomiędzy ulicą Borowską a ulicą Ślężną”–mówi Adam Więcek z Wydziału Transportu UM Wrocław. Co istotne, wszystkie linie nocne będą ciągle zatrzymywać się na przystankach w sąsiedztwie dworca PKP tak jak dotychczas, a tylko przesiadki będą odbywać się na Petrusewicza. –„Czyli np. jeśli pasażer chcę wrócić z pl. Grunwaldzkiego na Ołtaszyn, to do tej pory jechał na dworzec PKS jedną linią nocną i tam przesiadał się w kolejną. Teraz będzie tak samo tylko zrobi to na ul. Petrusewicza”–wyjaśnia Adam Więcek. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji nocnej oraz międzymiastowej a także budowa galerii z nowym dworcem PKS ma potrwać do jesieni 2017 roku.
Obrazek

Dworzec Autobusowy PKS

: 2017-11-08, 21:43
autor: Piotr
Mało funkcjonalny ten dworzec gdyż brakuje najważniejszego: miejsc postojowych, ale o tym to się już nigdzie nie pamięta. Przecież autobus po wykonanym kursie znika ...

Przy okazji otwarty miał być w tym tygodniu również dworzec w Bolesławcu.

: 2017-11-08, 23:12
autor: Przemek
Nawet lepiej, że odjeżdżają po skończonym kursie, bo na samym dole śmierdzi spalinami, że aż głowa boli. To nie jest odosobniona opinia.

: 2017-11-09, 00:04
autor: J-31
Jeżeli czuć spaliny - tak jak Piszesz - to znaczy, że jest poważny problem z wentylacją. Albo nie działa z jakiegoś powodu (może tymczasowo), albo popełniono błędy na etapie konstruowania. I spaliny zamiast wyprowadzać, zostają w podziemiu. To źle. Ciekawy jestem, czy właściciel dworca zwróci na to uwagę. ;)

Tak coś czuję, że ten "temat" zacznie być rozpatrywany przez właściciela obiektu, jak media się tym zainteresują. I zrobi się smród w gazetach :mruga:

: 2017-11-10, 00:15
autor: J-31
Jest coś takiego jak "gwarancja" i jeżeli w trakcie początkowej eksploatacji obiektu coś wyjdzie, to wykonawca powinien to poprawić... no, ale ktoś musi zauważyć problem. ;)

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

: 2017-11-11, 00:15
autor: Rudy
Ten dworzec to i tak tylko plama na tle galerii. Bo właściciel to najlepiej by go w ogóle usunął z tego miejsca. Dlatego został zaprojektowany tak a nie inaczej i dlatego mamy takie problemy ze spalinami.

POLBUS ma też wywalone, zarabia za wjazd na dworzec? No zarabia, więc nic innego ich nie obchodzi. Jak się nie podoba, to wynocha na Dawida.

: 2017-11-11, 01:50
autor: Przemek
Właściciel centrum handlowego Wroclavia nie miał nic do gadania - Polbus przy sprzedaży terenu
dworca, w umowie zawarł, że ma jak będą budować to ma być też dworzec podziemny.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-01-08, 02:03
autor: 9507
Od dziś do historii przechodzi dworzec tymczasowy - wszystkie kursy do Amazona oraz na Ukrainę odjeżdżają z dworca podziemnego.

Inną kwestią pozostaje "przystanek" Dawida - wszelkie Beskidy i inne busy nadal odjeżdżają stamtąd. I to się pewnie nie zmieni.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-01-08, 09:50
autor: a--j
Nie zmieni się, bo ci busiarze nie będą płacić po ok. 10 zł za postój. I zatrzymują się np. przy EPI. Trako ma końcówkę przy pl. Legionów i w zatokach itd.
Postój na dworcu autobusowym dla linii typowo podmiejskich to głupi pomysł. Ludzie chcą mieć możliwie bliską przesiadkę z pojazdów komunikacji miejskiej, a nie łazić. Przesiadka z tramwajów pod DA na np. busy Anity czy Trako niczym się nie różni od przesiadki na 122, bo na tym samym przystanku naprzeciwko EPI się zatrzymują. Czyli co? Ładować 122 na DA?
DA jest dobre dla autokarów, a nie autobusów podmiejskich.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-01-08, 17:15
autor: Przemek
Dopóki Polbus będzie żądać sobie 10 zł lub więcej za postoje pod Wroclavią, to nie ma szans na to, by prywaciarze przenieśli się z Dawida.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-01-08, 18:15
autor: a--j
Z drugiej strony: nawet, gdyby nie: i tak drożej niż na Dawida, a i po co?
Te linie, które jeżdżą na Dawida, to komunikacja podmiejska. Tak jak raczej mało kto uważałby za sensowne wysyłanie autobusów MPK tam, tak równie mało sensowne byłoby wysyłanie tych autobusów podmiejskich. Wszystkie te linie zaczynające tam trasę mają przystanki w innych. Np. Galeria Dominikańska, EPI, FAT, Grabiszyńska, Galeria Dominikańska (przystanek D i N) itd. Busiarzom ani ich pasażerom postój na DA nie jest potrzebny.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-01-12, 20:48
autor: 9507
Najistotniejszą kwestią jest chyba wygoda oczekiwania - na Dawida jej brak. Ale to sprawa pasażerów, nie przewoźnika (teoretycznie).

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-01-12, 23:10
autor: a--j
Jeśli to jest wada, to każda pętla komunikacji miejskiej jest równie wadliwa.

Nie rozumiem tego narzekania, bo to jest analogicznie "niewygodny" postój jak NA KAŻDEJ PĘTLI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-11-21, 12:13
autor: Przemek
Tymczasem Dworzec Autobusowy pod Wroclavią będzie... zmodernizowany 😉 Rok po uruchomieniu.
https://www.wroclaw.pl/rusza-modernizacja-dworca-pks
Dodatkowe drzwi z kurtynami powietrznymi oraz nowe urządzenia wentylacyjne zostaną zainstalowane na dworcu PKS. Ruszyła modernizacja, utrudnienia dla podróżnych mają być minimalne.

Do końca roku ma trwać modernizacja dworca PKS zlokalizowanego w podziemiach centrum Wroclavia. Prace właśnie ruszyły. Głównie będą polegać na instalacji dodatkowych kurtyn powietrznych i elementów wentylacji.

– Na poziomie 0 zainstalowane zostaną 2 sztuki dodatkowych drzwi oraz kurtyny powietrzne co ma zwiększyć ciepło. Zostaną dodatkowe urządzenia wentylacyjne, co przyczyni się do zwiększenia ilości powietrza dostarczanego na dworzec i optymalizacji jego ruchu – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS.

Teren prac na dworcu będzie odpowiednio oznakowany przez pracowników, a wszelkie niedogodności mają być ograniczone do niezbędnego minimum.

Re: Dworzec Autobusowy PKS

: 2018-11-21, 21:19
autor: J-31
A czy te roboty wykonawca dworca będzie wykonywał w ramach gwarancji ? Czy za dodatkową kasę ? :retard: