Plan transportowy Wrocławia

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5035
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Plan transportowy Wrocławia

Post autor: Przemek » 2018-05-14, 13:11

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,ma ... 41066.html
We wrocławskim urzędzie miejskim rozpoczęły się prace nad „Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Wrocławia – Ruch Miasta”. Nim dokument będzie gotowy, miasto zapowiada chęć przedyskutowania jego założeń z mieszkańcami.

– Ten dokument to rozwinięcie Wrocławskiej Polityki Mobilności z 2013 roku, w którym wskazane będą propozycje konkretnych działań związanych z poprawą jakości przemieszczania się we Wrocławiu. Dzięki niemu poznamy oczekiwania mieszkańców związane z tym, jak, kiedy i w jaki sposób powinien rozwijać się system transportowy we Wrocławiu – np. gdzie powinny najszybciej powstać trasy rowerowe, parkingi P&R, nowe ulice – tłumaczy Anna Worsztynowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W ramach podzielonych na trzy etapy konsultacji społecznych pracownicy magistratu przed uchwaleniem planu chcą poznać opinię mieszkańców na temat rozwiązań komunikacyjnych.

Pierwszym etapem konsultacji mieszkańcy uzyskają informację, czym jest PZMM i jakie są jego główne założenia. Wrocławianie będą mieli możliwość podzielenia się oczekiwaniami względem dokumentu oraz określić swoje potrzeby związane z poruszaniem się po mieście.

Pierwsze otwarte dla mieszkańców spotkanie poświęcone planowi odbędzie się 15 maja w barze Barbara przy ul. Świdnickiej o godz. 17:00.

W kolejnych etapach konsultacji będzie można zgłosić własne pomysły do planu. W ostatnim etapie konsultacji mieszkańcy zobaczą gotowy plan i będą mogli zgłaszać do niego uwagi. Cała procedura powinna zakończyć się w listopadzie tego roku.
Ciekawe, czy faktycznie coś z tego wyjdzie. Czy tylko posiedzą sobie ludzie, pogadają, pojedzą, wrócą do domu i tyle.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29273
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plan transportowy Wrocławia

Post autor: J-31 » 2018-05-14, 18:39

Coś czuję - o bym nie wykrakał - że będzie tak jak zwykle, czyli wszyscy pokiwają głowami i pozostanie to co jest... no, ale medialnie ładnie wygląda. Urzędnicy coś robią ;)

ODPOWIEDZ