Dzień Bez Samochodu

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5035
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Dzień Bez Samochodu

Post autor: Przemek » 2018-09-21, 03:19

http://transportnews.eu/aktualnosci/tem ... oclaw-2018
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu – w sobotę 22 września po Wrocławiu będzie można podróżować za darmo autobusem, tramwajem i koleją.

W sobotę, 22 września, jak w wielu miastach w całej Europie obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia będzie można podróżować liniami komunikacji miejskiej we Wrocławiu bez opłat, czy kontroli biletowych. Dotyczyć to będzie zarówno linii normalnych, pospiesznych, i strefowych na całym odcinku ich tras.

Bezpłatne przejazdy będą również obowiązywać w pociągach spółek: Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie. W tym przypadku jednak dotyczy to wyłącznie podróży pomiędzy stacjami kolejowymi we Wrocławiu. (Obszar ograniczony stacjami: Wrocław Psie Pole (kierunek: Oleśnica), Wrocław Pawłowice, Wrocław Świniary, Wrocław Pracze, Wrocław Leśnica, Wrocław Zachodni, Wrocław Brochów, Wrocław Wojnów)

Podróżując dalej, należy pamiętać, by posiadać ważny bilet, lub zakupić go, wyjątkowo w tym dniu na odcinek od ostatniej stacji granicznej we Wrocławiu.

Uwaga! Bezpłatne przejazdy tego dnia nie obowiązują w liniach autobusowych organizowanych samodzielnie przez konkretną gminę – linie 8xx, oraz w komercyjnych 5xx.

ODPOWIEDZ