Wrocławski Rower Miejski

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o rowerach miejskich w miastach...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Nie było jeszcze tematu o WRM, choć funkcjonuje on już trochę czasu we Wrocławiu i nie raz mi już on uratował tyłek od kwitnięcia na przystanku 😉

https://www.wroclaw.pl/biznes/wypozycza ... -wroclawiu
Nowy sezon WRM rozpocznie się 1 marca 2019 r. Nextbike szykuje dużo nowości m.in. więcej rowerów i stacji, pojazdy niestandardowe, wypożyczalnie czynne przez cały rok. Nowe stacje pojawią się m.in. na Jagodnie, Brochowie, Księżu Małym, Leśnicy, Maślicach, Stabłowicach, Psim Polu, Zakrzowie czy Lipie Piotrowskiej.
https://www.wroclaw.pl/nextbike-szykuje ... rm-nowosci
Ostatnia zima bez rowerów
To też ostatnia zima kiedy wypożyczalnie są niedostępne, od przyszłego roku będą działały całorocznie, w zimie zmniejszy się jedynie liczba dostępnych dla użytkowników jednośladów. Nowy sezon WRM według nowej umowy wystartuje 1 marca 2019 roku i Nextbike uruchomi wtedy 100 stacji i udostępni 1000 rowerów. Kolejne sto stacji i tysiąc rowerów pojawi się na ulicach Wrocławia w czerwcu.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 99972&z=12

Co bardzo ważne, Utrzymane zostaną dotychczasowe opłaty za wypożyczenie roweru zwykłego tj.: bezpłatnie do 20 min, 2 zł od 21 min do 60 min, 4 zł za każdą następną godzinę. Maksymalny czas wypożyczenia roweru wynosi 12 godzin.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Na pętli Osiedle Sobieskiego od poniedziałku 18 lutego stoją już stojaki na rowery. Wczoraj w sobotę pojawił się już pylon pod system WRM.
Niestety lokalizację wybrano niezbyt mądrze, zmniejszając pole manewrów autobusów linii D, 141.
A oto ona:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: J-31 »

Czy ja dobrze widzę ? Czy oni to postawili na jezdni, czy to tylko tak wygląda ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Tak, na placu manewrowym dla autobusów. Nie dość, że nawrotka jest mała i często na środku zastawiana jest przez auta podjeżdżające do Herta "po bułki", to jeszcze teraz jest ona zmniejszona przez stojaki. A z rowerami będzie jeszcze mniej miejsca. Podobno ma być korekta ustawienia 😉

Na Psim Polu w okolicach przystanku przy rondzie też już pojawiła się stacja WRM.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Rower miejski dzisiaj już wystartował. W pierwszym tygodniu jazda przez pierwsze 60 minut jest darmowa.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Korzystając z WRM zauważyłem, że pozostawienie roweru poza stacją kosztuje 3zł, a za przywiezienie roweru na oficjalną stację dodają 2zł do stanu konta.

Mam jednak zastrzeżenia co do samych rowerów. Mogłyby mieć lepsze przełożenia przerzutek. Trzeba użyć dużo siły, żeby jechać z porównywalną prędkością, co typowym rowerem typu MTB z pierwszego lepszego supermarketu.
Regulacja wysokości siodełka pozostawia nieco do życzenia - potrafi czasem ono zjechać w trakcie jazdy.
Plus za to, że pojawiły się również rowery dziecięce.

Widać po stacji na moim osiedlu, że ludzie co raz chętniej korzystają z tych rowerów. Brak wolnych stojaków, a kilka rowerów stoi obok nich.

Nie widziałem jeszcze dostępnych tandemów, ani rowerów elektrycznych, a sam jestem ciekaw jak nimi się jeździ.

Mapa stacji:
:strzałka: https://wroclawskirower.pl/mapa-stacji/

Cennik:
:strzałka: https://wroclawskirower.pl/cennik/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że po prostu Musisz jeszcze brać pod uwagę to, że stan tych rowerów jest ... delikatnie mówiąc, średni, bo każdy tym jeździ. A swój własny rower jednak zawsze jest zadbany. A to jest rower "publiczny" ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Stojaki na rowery WRM z placu manewrowego pętli Osiedle Sobieskiego zostały przeniesione kilkadziesiąt metrów na zachód na chodnik ul. Zatorskiej.
Wydaje mi się, że przy okazji zmniejszyła się ilość stojaków.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

https://wroclawskirower.pl/ii-etap-wroc ... iejskiego/
Trwają odbiory nowych stacji rowerowych, już za kilka dni na ulicach Wrocławia będzie ich 200.

Sezon rowerowy w pełni. Codziennie z Wrocławskiego Roweru Miejskiego (WRM) korzysta wielu mieszkańców. Jednoślady wypożyczane są ponad pięć tysięcy razy dziennie. – Finalizujemy II etap umowy. Wykonaliśmy wszystkie niezbędne prace i zmiany na ulicach. Jesteśmy gotowi do uruchomienia dodatkowych 100 stacji – powiedział Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska. Uruchomienie nowych stacji spowoduje, że 67% wrocławian będzie miało od domu do stacji roweru miejskiego nie dalej niż 500 metrów.

1000 dodatkowych rowerów wyjedzie do połowy czerwca na ulice Wrocławia. Zgodnie z przekazanym Zamawiającemu harmonogramem nowe stacje zostaną uruchomione już 3 czerwca:

– 3 czerwca 2019r. – odbiór 100 stacji rowerowych etapu II
– 4 czerwca 2019r. – odbiór 100 rowerów etapu II
– 5 czerwca 2019r. – odbiór 100 rowerów etapu II
– 6 czerwca 2019r. – odbiór 200 rowerów etapu II
– 7 czerwca 2019r. – odbiór 200 rowerów etapu II
– 10 czerwca 2019r. – odbiór 200 rowerów etapu II
– 11 czerwca 2019r. – odbiór 200 rowerów etapu II

– Opóźnienie w uruchamianiu II etapu zrekompensujemy użytkownikom wydłużeniem czasu bezpłatnego wypożyczenia standardowych rowerów do 60 minut (zamiast 20 min) do końca czerwca. – zapewnił Paweł Orłowski.

Działający od 2011 roku Wrocławski Rower Miejski był pierwszym systemem Nextbike w Polsce. Obecnie poza miejskimi rowerami IV generacji mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z 65 rowerów niestandardowych (rowery familijne typu cargo, tandemy, rowery elektryczne, rowery typu składak i handbike). Od startu systemu w marcu rowery były wypożyczane ponad 383 tysiące razy. Do WRM dołączyło także ponad 17 tysięcy osób. Obecnie z systemu korzysta, co trzeci mieszkaniec Wrocławia.

Regulamin promocji „Rowerowy czerwiec 2019” – wersja PDF

Mapka lokalizacji:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”