Linia kolejowa 326 Wrocław Psie Pole - Trzebnica

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4396
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Linia kolejowa 326 Wrocław Psie Pole - Trzebnica

Post autor: Przemek » 2014-09-20, 01:00

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/b ... id,tm.html
Będzie przystanek na linii Wrocław Zakrzów - Trzebnica w Ramiszowie

W miejscowości Ramiszów w gminie Długołęka powstanie przystanek kolejowy na linii Wrocław Zakrzów - Trzebnica. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która podlega samorządowi województwa, już rozpisała przetarg na projekt budowlany.

O dostęp do torów i do szynobusu, który między stolicą Dolnego Śląska a Trzebnicą kursuje od września 2009 r., walczyli mieszkańcy wioski. Głównie ci ze starej części Ramiszowa.

- Cieszę się, że coś się ruszyło - mówi sołtys wioski Halina Chmielewska. Jednocześnie przypomina, że wójt Dłu-gołęki Iwona Agnieszka Łebek obiecała przystanek jeszcze przed ostatnimi wyborami samorządowymi.

Ramiszowianie mają dziś do dyspozycji autobus linii 936, który kursuje do nich z wrocławskiego Psiego Pola. Uważają jednak, że to za mało, bo wozi on pasażerów tylko w dni robocze. - Na jazdę konną nie mogą swobodnie dojechać do nas studenci z Wrocławia - podkreśla sołtys Chmielewska.

Te kłopoty komunikacyjne znikną, gdy w starym Ramiszowie zatrzyma się pierwszy szynobus. Na razie firma, którą wybierze DSDiK, do końca października będzie musiała przedstawić projekt przystanku.

Mieszkańcy mogą być pewni, że pojawi się tam peron z wiatą przystankową, który będzie oświetlony. W otoczeniu peronu znajdą się stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci oraz gablota z rozkładem jazdy.

Dokładny koszt inwestycji będzie znany po przetargu. Część pieniędzy wyłoży gmina Długołęka. Zapłaci za drogę dojazdową do stacji, oświetlenie i miejsca parkingowe
Tymczasem w Pasikurowicach i w Siedlcu trwa przebudowa peronów na styl PKP PLK, ew. jak "Pierwoszów Miłocin".

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4396
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re:

Post autor: Przemek » 2014-10-22, 13:21

Przystanek osobowy Wrocław Pawłowice pamiętający jeszcze czasy Kaisera Wilhelma II, wreszcie doczekał się ucywilizowania - buduje się czerwony peron w stylu Pierwoszowa.

Na linii 143 Wrocław Mikołajów - Kalety na odcinku we Wrocławiu trwa doraźny remont torowisk. Prace trwają między Nadodrzem a Mikołajowem, na torach postojowych na Nadodrzu oraz na Psim Polu.

ODPOWIEDZ