Wypadki, wykolejenia i inne zdarzenia

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Lopez

Post autor: Lopez »

Jak Polska długa i szeroka wszyscy chcięli by tylko jakichś kwitów.
Gwarancja, że taki koleś z zakazem prowadzenia pojazdów (a może tylko samochodów? zależy od treści wyroku) nie będzie maszynistą na kolei powinna być, ale to się powinno załatwić w relacji sąd-pracodawca, a nie "kwitami". Właśnie wszechwładza kwitów i zaświadczeń powoduje, że jesteśmy jako kraj tu i teraz, a nie trochę bardziej z przodu, więc nie zgodzę się, że to cokolwiek załatwi. Zresztą - każdą pieczątkę da się podrobić. Zaświadczenie z KRK wygląda tak, że bierzesz formularz, wypełniasz go samemu i naklejasz znaczek opłaty skarbowej za 50zł, a później koleś w sądzie przybija na tym 5 niebieskich pieczątek. Jakiś problem?
Wyjściem jest IMO publiczny i jawny rejestr skazanych, no ale to by oczywiście gwałciło prawo do prywatności. Póki co więc jest jak jest.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... kiego.html
Obrazek

Na odcinku Oleśnica(?) - Wrocław Psie Pole - Wrocław Sołtysowice - Wrocław Nadodrze - Wrocław Mikołajów(?) kursowała, albo nadal kursuje KKA. A nawiasem mówiąc - nie wiedziałem, że jest we Wrocławiu ulica Sobieskiego....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem co się stało. W sumie dobrze, że tylko tak to się skończyło :roll:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Byk wyskoczył z torów na krzyżownicy, wykoleiło się też kilka wagonów.
Ruch przywrócono dopiero dzisiaj ok. 5:00 i do tego czasu jeździło ponoć KKA (spałem w nocy i nie patrzyłem przez okno, więc nie wiem ;)), zatem osobówki już kursowały normalnie.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Lubaniu Śląskim wykolejenie lokomotywy pociągu towarowego, ruch na trasie Jelenia Góra - Węgliniec wstrzymany, funkcjonuje KKA, ponoć lokomotywa się przewróciła po wykolejeniu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Czasem warto też przewertować brukowca. Oto zdjęcia z Faksu:
http://www.efakt.pl/Slup-zatrzymal-poci ... 026,1.html
Obrazek
Obrazek

Parędziesiąt minut temu doszły wieści, że jeden tor na estakadzie jest dopuszczony do ruchu, ale TLK i IC jeżdżą nadal objazdem przez Brochów i podg. Wrocław Stadion.

[ Dodano: 19 Gru 2009 14:45 ]
Dzisiaj o 1:50 przywrócono ruch pociągów po jednym torze w obu kierunkach na podg. Grabiszyn. Wieczorem ruch powinien się już odbywać po obu torach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. A co obsługiwało "komunikację zastępczą" na odcinku pomiędzy Wrocławiem Głównym a Wrocławiem Nadodrze ? Autobusy ? ;)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Podobno ta estakada była po remoncie, choć pewnie ograniczono się do pomalowania starych słupów. Jak to tam teraz wygląda, wymieniono ten słup?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

30.04.2010:

Tuż przed godziną 8 na torach kolejowych została śmiertelnie potrącona kobieta. Zginęła na miejscu.
mmwroclaw.pl pisze:- Kobieta przechodziła przez tory niedaleko ul. Krzemienieckiej w niedozwolonym miejscu - mówi Oskar Olejnik z Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu. - W tej chwili na trasie Wrocław-Jelenia Góra pociągi jeżdżą tylko po jednym torze. Natomiast osoby, które podróżowały pociągiem, który śmiertelnie ranił kobietę, pojechały dalej innym, podstawionym przez nas składem - dodaje.

Jak przyznaje policja, maszynista był trzeźwy. Na miejscu jest policja i prokurator, którzy badają szczegóły tego tragicznego wydarzenia.
Zdarzenie miało miejsce na linii 274 - Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra
www.mmwroclaw.pl

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

irisbus pisze:Zdarzenie miało miejsce na linii 274 - Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra
Na przejeździe kolejowym przy ul. Krzemienieckiej. Przez to przez ponad 30 minut nie kursowały autobusy 107, 119, 319...

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Swego czasu czytałem książkę Wojtka Gorczyńskiego "Tramwaj na wyspę umarłych", w której to autor opisywał kilka zdarzeń na szlakach PKP. Szczególnie zaciekawiło mnie kilka z nich (a szczególnie lokomotywy):

:strzałka: EU07-035 - Lok. Wrocław Gł. - wypadek 12.03.1974 Sławięcice
:strzałka: EU07-095 - Lok. Wrocław Gł. - wypadek 25.01.1975 Sędzisław
:strzałka: EU07-115 - Lok. Wrocław Gł. - wypadek 9.07.1977 Długołęka
:strzałka: EU07-175 - Lok. Wrocław Gł. - wypadek 19.12.1979 Blachownia
:strzałka: żródło: http://www.gwardak.com/kolej_6.htm

Autor wspominał też o kolizji EP08-015 (wcześniej także lok. Wrocław Gł.) - najechanie na tył pociągu towarowego (Skasowana w 1995r. po zderzeniu z platformami w Bednarach koło Łowicza - już należała wtedy do lok. Warszawa Olszynka Grochowska - zginęła 1 osoba, 66 zostało rannych).

Nie wiem jak Wy, ale ja tu wyczuwam coś dziwnego, jeśli chodzi o numerki tych maszyn.

A wracając jeszcze do EP07-115:
http://www.youtube.com/watch?v=QMHuzb3deoo
http://www.youtube.com/watch?v=VxoPNY6b ... re=related

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

irisbus pisze:Nie wiem jak Wy, ale ja tu wyczuwam coś dziwnego, jeśli chodzi o numerki tych maszyn.
Po prostu powinno się przenumerować wszystkie lokomotywy w celu zapobiegania katastrofom

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Wczoraj, około 23.00 na jednym z zamkniętych z powodu remontu przejazdów kolejowych na linii 274 doszło do potrącenia 2 mężczyzn przez pociąg TLK 61200 relacji Jelenia Góra - Warszawa/Gdynia. Mężczyźni zmarli w drodze do szpitala, linia z Wrocławia do Wałbrzycha była całkowicie zamknięta do około 2:00.

http://www.swidniczka.pl/news,single,init,article,3386

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Zderzenie pociągów w Brzegu Dolnym. Skład towarowy należący do CTL Logistics najechał na stojący na stacji kolejowej w Brzegu Dolnym pociąg należący do DB Schenker.
http://www.rynek-kolejowy.pl/17911/Zder ... Dolnym.htm

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

24 lutego 2011 około godziny 9:00 na szlaku kolejowym między Wałbrzychem Miasto a Wałbrzychem Fabrycznym doszło do potrącenia człowieka. Była to najprawdopodobniej próba samobójcza. Z relacji maszynisty wynika, że kobieta wyszła z krzaków wprost pod lokomotywę i stanęła na środku toru. Poszkodowaną zabrało pogotowie. Potrącenie miało miejsce za dawnym posterunku odgałęźnym na bocznicę Porcelany Wałbrzych. Kobieta nie dostała się pod koła pociągu.
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Miała sporo szczęścia. Przy uderzeniu z taką masą stali... to naprawdę cud :]

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Szkoda tylko, że ludzie wolą skończyć ze sobą szybciej niż to przewidywane właśnie zazwyczaj pod kołami pociągu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie zawsze wkurza ten egoizm Bo to już kolejny przypadek, gdy ktoś chce popełnił samobójstwo kosztem sumienia innego człowieka. :roll:

Czy ta kobieta zdaje sobie sprawę z tego, co teraz czuje maszynista ? Zapewne, nie - bo co ją to obchodzi :wall:

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Nie licząc już faktu, że gdy się to nie uda, to można zostać kaleką na całe życie...

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Człowiek z reguły rodzi się głupim i głupim umiera. Nie mniej jednak obraz bezsilności i deprecha robi swoje. A co do maszynisty, to rozmawiałem kiedyś z dwoma, którzy opowiadali o samobójcach. Niektórzy maszyniści zapisują sobie ile osób im "wpadło" pod koła. Ale nie na kartce czy gdzie tam Bóg wie etc. tylko zapisują sobie to w pamięci i pamiętają każdy obraz z osobna. Ja jestem pełen podziwu dla takich maszynistów za tak mocną psychikę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje na Dolnym Śląsku”