Wypadki, wykolejenia i inne zdarzenia

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

Odp

Post autor: Gullit »

Może po znajomości ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Są pogłoski, że sfałszował zaświadczenie o niekaralności, ale nie mam pojęcia, ile w nich prawdy.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

KKS pisze:Są pogłoski, że sfałszował zaświadczenie o niekaralności, ale nie mam pojęcia, ile w nich prawdy.
Tylko ciekawe jak to zrobił. Musiał mu ktoś to zrobić, bo na takim zaświadczeniu są przecież pieczątki i cała reszta. Jeśli to prawda to będzie większa afera.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Dajcie spokój - wiadomo, jaki panuje bałagan. Kompletnie mnie to nie dziwi, że pracodawca nie miał pojęcia o wyrokach maszynisty. Gdzieś nawaliła wymiana informacji między organami sprawiedliwości, kontroli i pracodawcą. Może gdyby był kierowcą zawodowym pewnie od razu by to wyszło.

Awatar użytkownika
Gullit
Posty: 195
Rejestracja: 2009-02-28, 00:31
Lokalizacja: Łódź,Aleksandrów

Post autor: Gullit »

Zaświadczenie o nie karalności z sądu się odbiera

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Gullit pisze:Zaświadczenie o nie karalności z sądu się odbiera
Zaświadczenie o niekaralności składa się przy przyjmowaniu do pracy. Maszynista był - wg. materiałów prasowych - karany już pracując, toteż niewiele to wnosi do dyskusji.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Był świeżo zatrudniony w IC.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Był świeżo zatrudniony w IC.
Tak czy inaczej nawaliła wymiana informacji między instytucjami.

Lopez

Post autor: Lopez »

Co to to nie. Nie ma żadnej wymniany informacji.
Przede wszystkim nic nie wiadomo o tych jego wyrokach np. mógł być 3x skazany nieprawomocnie i w takim wypadku nie ma żadnej karalności w rejestrze. Liczy się dopiero wyrok II instancji. No i dodajmy do tego, że brak jest informacji kiedy to było (bo media oczywiście mogą sobie pisać, że był 3-krotnie skazany: np. w '64, '81 i '90, ale te wyroki uległy już zatarciu).
No i wreszcie: na szczęście (podkr. moje) nie każdy pracodawca żąda od swoich pracowników kwitów o niekaralności.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z tego, co czytałem, ostatni wyrok był w roku 2006. Na moje przy przewozie osób powinno się takich kwitów wymagać.

Lopez

Post autor: Lopez »

Jak Polska długa i szeroka wszyscy chcięli by tylko jakichś kwitów.
Gwarancja, że taki koleś z zakazem prowadzenia pojazdów (a może tylko samochodów? zależy od treści wyroku) nie będzie maszynistą na kolei powinna być, ale to się powinno załatwić w relacji sąd-pracodawca, a nie "kwitami". Właśnie wszechwładza kwitów i zaświadczeń powoduje, że jesteśmy jako kraj tu i teraz, a nie trochę bardziej z przodu, więc nie zgodzę się, że to cokolwiek załatwi. Zresztą - każdą pieczątkę da się podrobić. Zaświadczenie z KRK wygląda tak, że bierzesz formularz, wypełniasz go samemu i naklejasz znaczek opłaty skarbowej za 50zł, a później koleś w sądzie przybija na tym 5 niebieskich pieczątek. Jakiś problem?
Wyjściem jest IMO publiczny i jawny rejestr skazanych, no ale to by oczywiście gwałciło prawo do prywatności. Póki co więc jest jak jest.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... kiego.html
Obrazek

Na odcinku Oleśnica(?) - Wrocław Psie Pole - Wrocław Sołtysowice - Wrocław Nadodrze - Wrocław Mikołajów(?) kursowała, albo nadal kursuje KKA. A nawiasem mówiąc - nie wiedziałem, że jest we Wrocławiu ulica Sobieskiego....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem co się stało. W sumie dobrze, że tylko tak to się skończyło :roll:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Byk wyskoczył z torów na krzyżownicy, wykoleiło się też kilka wagonów.
Ruch przywrócono dopiero dzisiaj ok. 5:00 i do tego czasu jeździło ponoć KKA (spałem w nocy i nie patrzyłem przez okno, więc nie wiem ;)), zatem osobówki już kursowały normalnie.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Lubaniu Śląskim wykolejenie lokomotywy pociągu towarowego, ruch na trasie Jelenia Góra - Węgliniec wstrzymany, funkcjonuje KKA, ponoć lokomotywa się przewróciła po wykolejeniu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Czasem warto też przewertować brukowca. Oto zdjęcia z Faksu:
http://www.efakt.pl/Slup-zatrzymal-poci ... 026,1.html
Obrazek
Obrazek

Parędziesiąt minut temu doszły wieści, że jeden tor na estakadzie jest dopuszczony do ruchu, ale TLK i IC jeżdżą nadal objazdem przez Brochów i podg. Wrocław Stadion.

[ Dodano: 19 Gru 2009 14:45 ]
Dzisiaj o 1:50 przywrócono ruch pociągów po jednym torze w obu kierunkach na podg. Grabiszyn. Wieczorem ruch powinien się już odbywać po obu torach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. A co obsługiwało "komunikację zastępczą" na odcinku pomiędzy Wrocławiem Głównym a Wrocławiem Nadodrze ? Autobusy ? ;)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Podobno ta estakada była po remoncie, choć pewnie ograniczono się do pomalowania starych słupów. Jak to tam teraz wygląda, wymieniono ten słup?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

30.04.2010:

Tuż przed godziną 8 na torach kolejowych została śmiertelnie potrącona kobieta. Zginęła na miejscu.
mmwroclaw.pl pisze:- Kobieta przechodziła przez tory niedaleko ul. Krzemienieckiej w niedozwolonym miejscu - mówi Oskar Olejnik z Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu. - W tej chwili na trasie Wrocław-Jelenia Góra pociągi jeżdżą tylko po jednym torze. Natomiast osoby, które podróżowały pociągiem, który śmiertelnie ranił kobietę, pojechały dalej innym, podstawionym przez nas składem - dodaje.

Jak przyznaje policja, maszynista był trzeźwy. Na miejscu jest policja i prokurator, którzy badają szczegóły tego tragicznego wydarzenia.
Zdarzenie miało miejsce na linii 274 - Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra
www.mmwroclaw.pl

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

irisbus pisze:Zdarzenie miało miejsce na linii 274 - Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra
Na przejeździe kolejowym przy ul. Krzemienieckiej. Przez to przez ponad 30 minut nie kursowały autobusy 107, 119, 319...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje na Dolnym Śląsku”