Koleje Dolnośląskie

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Koleje na Dolnym Śląsku

Post autor: Gadzie »

:strzałka: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... l?skad=rss

Co sądzicie o tej spółce?
Według mnie dobry pomysł, tym bardziej, że mają w planach reaktywację wielu połączeń regionalnych, które zostały zlikwidowane.
Spółka kupuje nowe szynobusy więc na trasach pojawi się nowoczesny tabor :) Mało tego! Dzięki temu przedsięwzięciu część torowisk została już zmodernizowana lub będzie niedługo remontowana.

Kamil

Post autor: Kamil »

Ciekawe czy w przyszłości będą jeszcze jakieś połączenia do Wałbrzycha...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

marekJG pisze:Ja po prostu tutaj mieszkam i nie lubię, kiedy wypisuje się bzdury
Czuję się dogłębnie wstrząśnięty.
marekJG pisze:Opinię powinno się formułować na podstawie faktów, a nie chcenia.
Nie ucz ojca dzieci robić
marekJG pisze:totalną ignorancją
Ojej, ale mi pojechał po ambicji, chyba się pochlastam.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Kamil pisze:Ciekawe czy w przyszłości będą jeszcze jakieś połączenia do Wałbrzycha...
Jakbyś uważnie przeczytał, to byś wiedział :mruga: Oczywiście, że będą i to jedno z pierwszych połączeń będzie właśnie do Wałbrzycha:
Władze województwa uruchamiają własne połączenia kolejowe. Pierwsze szynobusy wyruszą 14 grudnia z Legnicy do Międzylesia i z Kłodzka do Wałbrzycha

Kamil

Post autor: Kamil »

Chodziło mi o to czy jeszcze kiedyś będą inne połączenia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobra, Panowie - ogłaszam zawieszenie broni. Wygłaszanie opinii, a wzajemne obrzucanie się błotem, to są dwie różne rzeczy. Zatem zachęcam do dyskusji - nie kłótni ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Oczywiście nie mam zamaiaru dłużej wdawać się w te dyskusje bo z wymierającą koleją niewiele mają wspólnego :) Natomiast dalej nie widzę powodu dla którego kolega TLG uważa mnie za nadętego :nuts:

marekJG

Post autor: marekJG »

Gadzie pisze:Co sądzicie o tej spółce?
Sama idea odcięcia się od usług PKP jest słuszna. tylko rozwiązanie złe. Spółka, której właścicielem jest samorząd nie będzie miała motywacji do racjonalizacji kosztów. Może pociągi będą czyste i schludne ale nadal na torach nie będzie żadnej konkurencji w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Nikt chyba nie sądzi, że na torach pojawią się zagraniczne kompanie kolejowe, gdyż samorząd zleci KD prowadzenie przewozów. O przetargach możemy zapomnieć. Monopol państwowy zamieniamy na samorządowy, chociaż na razie przewozy w województwie będą dualne tzn marszałkowsko- państwowe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozpisanie wzorem Kujaw przeatrgu na obsługę lokalnych tras. UM niech zajmie się poprawą oferty i przejmowaniem szlaków , którymi PLK nie są zainteresowane. Wreszcie tak naprawdę nic nie wiadomo o konkretnych terminach przywracania lokalnych zaiweszonych połączeń. Poza Legnicą- Międzylesiem oraz Kłodzkiem- Wałbrzychem Gł spektakularnych reaktywacji nie będzie. Obietnice były trochę inne. W tym roku miały ruszyć pociągi ze Świdnicy Miasta do W-wia. Niewiadomo także nic o planach taborowych. ¯eby obsłużyć wszystkie trasy, które docelowo mają być czynne trzeba będzie dokupić więcej szynobusów, bo w tej chwilii ich ilostan wydaje się niewystarczający.

Lopez

Post autor: Lopez »

marekJG pisze:Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozpisanie wzorem Kujaw przeatrgu na obsługę lokalnych tras.
O właśnie. Tylko oczywiście zawsze są przed tym opory. Liczyłem jeszcze jakiś czas temu, że do rozpisania przetargów zmusi samorządy bieda, bo nie będzie ich stać na tworzenie spółek z PR, ale niestety nie zajrzeli jeszcze chyba na dno kieszeni.

marekJG

Post autor: marekJG »

Lopez pisze:Tylko oczywiście zawsze są przed tym opory
Opory są, bo rządząca naszym województwem koalicja ma bardzo dobre układy z kierownictwem PKP. Zresztą zobaczymy ile znajomków z wrocławkich PR przejdzie do nowej kadry zarządzającej KD. ¯eby tylko nie okazało się, że poza zmianą nazwy nic ze sposobem zarządzania się nie zmieni.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

marekJG pisze:W tym roku miały ruszyć pociągi ze Świdnicy Miasta do W-wia.
O ile mnie pamięć nie myli - w okolicach Kobierzyc, zaczęto modenizacje przejazdów kolejowych na tym odcinku.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł i fajnie by było, gdyby PKP zechciało sprzedać budynki dworcowe w innych miastach - małych dworców nie opłaca się naprawiać, a często są w dobrych lokalizacjach. Pawilon handlowy z agencją PKP sprzedającą bilety w środku byłby na pewno dużo lepszy, niż te budynki w obecnym stanie ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Patrz w innym temacie ;) A też to chciałem napisać :P

EU43-001

Post autor: EU43-001 »

A czy do Kudowy Zdrój będąte pociągi jeździły ???

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Planowany na dziś start pociągu na Kłodzko z Wałbrzycha Miasto został przesunięty na 5 Stycznia... znowu...

marekJG

Post autor: marekJG »

Planowany na dziś start pociągu na Kłodzko z Wałbrzycha Miasto został przesunięty na 5 Stycznia... znowu...
Może i słusznie. Cały czas mam wątpliwości czy wyrzucanie pieniędzy podatników w szynobusy, które będą potem woziły kilkunastu pasażerów ma jakikolwiek sens poza robieniem przyjemności Mkoleji. Niedawno uruchomiono połączenie szynobusowe JG Piechowice. Szynobus w porywach wozi 2 osoby. Jaki to ma sens?

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

marekJG pisze:Jaki to ma sens?
Praktycznie żaden. Niestety tak to już w Polsce jest, że linie uznane jako nierentowne (np. Skierniewice - Pilawa - Łuków) są likwidowane wbrew oczekiwaniom ewentualnych pasażerów. Z kolei źle organizuje się na innych liniach, czego przykładem może być linia Warszawa - Gdańsk, a w szczególności odcinek Malbork - Iława - Działdowo. Pociągi kursują rzadko, w niewygodnych godzinach i na skutek tego pociągi są zatłoczone. Inna jeszcze sprawa jest na linii Warszawa - Łódź, gdzie pociągi są co godzinę w obie strony, a i tak jest tłok. Zobaczymy więc jak nowa spółka samorządowa, jaką jest Koleje Dolnośląskie poradzi sobie z organizacją przewozów i rozkładem jazdy. Oby lepiej niż Koleje Mazowieckie!

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Koleje Dolnośląskie

Post autor: Przemek »

http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/rac ... 84972.html
Plany na przyszłość w Kolejach Dolnośląskich.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje Dolnośląskie

Post autor: J-31 »

Na wstępie napiszę tylko, że za bardzo w to nie wierzę, ale z kronikarskiego obowiązku napiszę. ;)

Otóż wicemarszałek województwa dolnośląskiego pan Jerzy Michalak wystąpił z wnioskiem do Kolei Dolnośląskich o możliwość wprowadzenia darmowych przejazdów pociągami na terenie miasta Wrocławia za okazaniem dowodu rejestracyjnego, ale tylko w dni w których ogólnie rzecz ujmując występuje "smog" i stężenie smrodu przekracza wszelkie normy ;)

... przepraszam - stężenie pyłów :cool:

:strzałka: http://inforail.pl/koleje-dolnoslaskie- ... 02743.html

Aż ciekawy jestem, co na to Koleje Dolnośląskie ? Na pewno Smok już skacze z radości ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Koleje Dolnośląskie

Post autor: Przemek »

Pytanie, czy Wrocław cokolwiek do tego dołoży, czy zapłaci za to UMWD. Ta sprawa cuchnie, ale nie przez smog 😉

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje na Dolnym Śląsku”