Modernizacja dolnośląskich dworców kolejowych

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Inspektor

Modernizacja dolnośląskich dworców kolejowych

Post autor: Inspektor »

http://www.members.lycos.co.uk/olekl/wwglzewn.jpg
Budynek dworca głównego we Wroclawiu. Poniżej kilka zdjęć wnętrza:

http://www.members.lycos.co.uk/olekl/wwglhall.jpg -hol główny

http://www.members.lycos.co.uk/olekl/wwg%b3korytarz.jpg -hol bocznego wejścia na perony

http://www.members.lycos.co.uk/olekl/wwgl1.jpg -widok na perony

Co do dworca w Krakowie, duży, ładnie odremontowany. Zrobił na mnie wrażenie :)

Damhan

Post autor: Damhan »

No Inspektorze. Naprawdę piękny tam macie Dworzec. :) Tylko nocą tak tam pusto i strasznie. :D jak na każdym dworcu. ;)

[ Dodano: 2005-08-09, 20:53 ]
PS. A gdański dworzec jak ci się podoba?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

janzel pisze:Tylko nocą tak tam pusto i strasznie. :biggrin:
Czy ja wiem, na dworcu jest komisariat policji. Poza tym on tętni życiem 24h na dobę ;)
PS. A gdański dworzec jak ci się podoba?
Zawsze jak przejżdzam tamtedy to go podziwiam, w środku jeszcze nie byłem :|

Damhan

Post autor: Damhan »

Kuba pisze:Niedawno byłem w Bydgoszczy, podoba mi się tamtejszy Dworzec, choć architektura nie powala, jest czysty i dość przyjemny, a Dworca patroluje Policja. :smile:

Bardzo ładny jest Wrocławski Dworzec, piękna zabytkowa budowla, a w środku także jest w miare przyjemnie.

Może jeszcze powiem coś o dworcu w moim Bilbao: Jest to ogromny 2 piętrowy budynek, w środku na ścianach jest Azulejos, to takie malowidła robione na kafelkach. Pierwsze piętro to głównie Bary, sklepy itp. drugie zaś to punkt informacyjny oraz perony. Niema tam bezdomnych ani żadnych ''żurów'', jest bezpiecznie. :smile:

Byłeś we Wrocławiu, czy wywnioskowałeś to ze zdjęć? Również mam takie zdanie.
A ten w Bytomiu to naprawdę taki tragiczny? Ten w Bilbao to pewnie jest bardzo nowoczesny. :)

[ Dodano: 2005-08-09, 21:27 ]
Inspektor pisze:Zawsze jak przejżdzam tamtedy to go podziwiam, w środku jeszcze nie byłem :confused:
Mówiłeś, że ostatnim razem byłeś w Gdańsku już bardzo dawno temu. :chytry: W środku jak to dworzec. Zrobię zdjęcia jak będę tam następnym razem. :)

Kuba

Post autor: Kuba »

janzel pisze:
Kuba pisze:Niedawno byłem w Bydgoszczy, podoba mi się tamtejszy Dworzec, choć architektura nie powala, jest czysty i dość przyjemny, a Dworca patroluje Policja. :smile:

Bardzo ładny jest Wrocławski Dworzec, piękna zabytkowa budowla, a w środku także jest w miare przyjemnie.

Może jeszcze powiem coś o dworcu w moim Bilbao: Jest to ogromny 2 piętrowy budynek, w środku na ścianach jest Azulejos, to takie malowidła robione na kafelkach. Pierwsze piętro to głównie Bary, sklepy itp. drugie zaś to punkt informacyjny oraz perony. Niema tam bezdomnych ani żadnych ''żurów'', jest bezpiecznie. :smile:

Byłeś we Wrocławiu, czy wywnioskowałeś to ze zdjęć? Również mam takie zdanie.
A ten w Bytomiu to naprawdę taki tragiczny? Ten w Bilbao to pewnie jest bardzo nowoczesny. :)

[ Dodano: 2005-08-09, 21:27 ]
Inspektor pisze:Zawsze jak przejżdzam tamtedy to go podziwiam, w środku jeszcze nie byłem :confused:
Mówiłeś, że ostatnim razem byłeś w Gdańsku już bardzo dawno temu. :chytry: W środku jak to dworzec. Zrobię zdjęcia jak będę tam następnym razem. :)

Byłem we Wrocławiu chyba 3 razy, mam tam rodzine, ostatni raz byłem tam w sierpniu 2003. :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

janzel pisze:A jak wygląda Wrocław Świebodzki i Skierniewice?
Skierniewice już widziałeś, dzięki MW, tu masz fotkę dworca Wrocław Świebodzki, pochodzącą ze strony www.bluefish.webd.pl

[ Dodano: 2005-08-10, 17:45 ]
Poznań Podi pisze:
Thomas78 pisze:To proszę wskaż konkretne zdanie w moim tekście o warszawskich dworcach, które nie jest zgodne z rzeczywistością .
Tylko znowu nie zaczynajcie sprzeczki,bo robicie to już w kilku tematach :)
To żadna sprzeczka, jeżeli ktoś zarzuca mi nieścisłość informacji, to niech to udowodni :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No dworzec Świebodzki jest bardzo ładny, szkoda że już ponad 10 lat nieczynny :( Na peronach teraz mieści się największe miejskie targowisko, a we wnętrzu dworca restaruracja.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Panewniczanin pisze:Thomas - na jakim dworcu tak nie jest?
Pozwól że ja się wypowiem,a nie jest tak m.in. na dworcu Wroclaw Mikołajów - 3 pod względem wielkości, po Głównym i Nadodrzu , na dworcu Zachodnim oraz na dworcu Wrocław Brochów - mimo iż jest to dzielnica z "czarnej listy" to panuje tam porzadek...jest tam posterunek SOK :) Co do pozostałych dworców nie będe się wypowiadał gdyż nie jestem w 100% pewny. W kazdym bądź razie wiedz, że nie wszędzie tak jest...

marekJG

Post autor: marekJG »

Dworzec PKP w Jeleniej Gorze to obraz nędzy i rozpaczy. Niestey pozostały tylko kasy, fryzjer oraz kiosk. W tej chwili odnawiana jest malatura, ale wygląd bryły zewn. odstrasza. Poza tym nieremontowane wiaty peronowe są sprochniałe i przeciekają na całej długości, przejście podziemne cuchnie fekaliami i zalewane jest przy każdych większych opadach deszczu. Niestety nic raczej nie zmieni się na dobre, bo coraz mniej pociągów dociera do jelonki a co za tym idzie nie ma argumentów za jego remontem.
Los pozostałych jeleniogorskich dworców ( JG Zach, Cieplice, Sobieszów) jest jeszcze bardziej tragiczny. Zarośnięte chwastami perony, zamknięte na głucho poczekalnie. szkoda mowić :cry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ale chyba macie na dworcu PKP w Jeleniej Górze (tym głównym) jakąś informację? wszak nie wierze, by na tym głównym dworcu nie było czegoś takiego ;). A co do fekaliów to wystarczy przejść się przejściem podziemnym na dworcu PKP w Przemyślu. Tam nie dość, ze jest kilku bezdomnych Ukraińców to smród roznosi sie po całym przejściu. Ale z drugiej strony tam nie jest aż tak tragicznie, wszak przejście tamtędy jest też miłe ze względu na muzykę graną przez jednego z bezdomnych na akordeonie.

marekJG

Post autor: marekJG »

Adrian_ pisze:Ale chyba macie na dworcu PKP w Jeleniej Górze (tym głównym) jakąś informację?
Informacja jest, tylko że pociągów coraz mniej więc niedługo nie będzie czego udzielać :(

Kamil

Post autor: Kamil »

Jeśli chodzi o dworce w Wałbrzychu to są brzydkie i zaniedbane :/ Najgorszy dworzec to Dworzec na Szczawienku

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Kamil pisze:są brzydkie i zaniedbane
A w czym przejawia sie to zaniedbanie? odrapane mury, żulernia itd., czy jest to jakieś inne zaniedbanie?

marekJG

Post autor: marekJG »

Kamil pisze:Jeśli chodzi o dworce w Wałbrzychu to są brzydkie i zaniedbane Najgorszy dworzec to Dworzec na Szczawienku
A najlepszy jak na Wałbrzych Główny choć i tam straszy poczekalnia i pustka. Odkąd zawiesili polączenia do Kłodzka to nie ma komu tam wysiadać.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Modernizacja dolnośląskich dworców kolejowych

Post autor: irisbus »

PKP sprzedały prywatnemu inwestorowi budynek zgorzeleckiego dworca Miasto, inwestor ma zamiar wybudować tu centrum handlowe, nie oznacza to jednak jakoby stacja przestała istnieć, wręcz przeciwnie, w okolice dworca PKP możliwe jest przeniesienie dworca PKSu, jeśli ten wyrazi taką chęć, wtenczas mogło by powstać tu swoiste centrum komunikacyjne podaje środowa Gazeta Wrocławska.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

http://wroclaw.hydral.com.pl/115578,foto.html
To jest zdjęcie dworca PKP w Zgorzelcu. A właściwie tamtejszy budynek. Najwyraźniej to sprzedali.
Tutaj link do stronki, gdzie można obejrzeć więcej zdjęć. ]
http://wroclaw.hydral.com.pl/12913,obiekt.html

Budynek w momencie przetargu, a więc wszelkie dane, które miał inwestor przed kupnem.
http://www.pkp-nieruchomosci.pl/article ... _show/5290

Ciekawe swoją drogą, jakie Centrum Handlowe powstanie, czy znanej firmy.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

KKS pisze:Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł i fajnie by było, gdyby PKP zechciało sprzedać budynki dworcowe w innych miastach - małych dworców nie opłaca się naprawiać, a często są w dobrych lokalizacjach.
Tak, PKP zamierza sprzedać część dworców ;)
ŁK-MZK pisze:Ciekawe swoją drogą, jakie Centrum Handlowe powstanie, czy znanej firmy.
W jakichś wiadomościach w telewizorze słyszałem, że będą tam delikatesy...

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

PAFAWAG pisze:Tak, PKP zamierza sprzedać część dworców
Z tym że budynek zgorzeleckego dworca mają zamiar wyburzyć.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

ŁK-MZK pisze:Uwagi moderatora:
Nie dodawaj linków bezpośrednio do zdjęć, tylko do strony z nimi, linki poprawione. //irisbus
Chciałem po prostu żeby było szybciej, ale już tak robił w takim razie nie będę.
irisbus pisze:w okolice dworca PKP możliwe jest przeniesienie dworca PKSu, jeśli ten wyrazi taką chęć, wtenczas mogło by powstać tu swoiste centrum komunikacyjne
Może centrum komunikacyjen to za duże słowo, bo zazwyczaj obok dworca PKP znajduje się dworzec PKS. Swoją drogą co PKS-owi szkodzi się przenieść. W tym momencie nie znam jak daleko na dzień dzisiejszy ten dworzec znajduje się od dworca PKP :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

irisbus pisze:budynek zgorzeleckiego dworca Miasto
Pewnie zbyt wiele za niego nie wzięli...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje na Dolnym Śląsku”