Budowa stacji przesiadkowej Wałbrzych Centrum

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4954
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Budowa stacji przesiadkowej Wałbrzych Centrum

Post autor: Przemek » 2018-11-13, 00:49

https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosc ... id,18487,a
po kilku latach oczekiwania nareszcie ruszyły prace i puste pole przy ul. Lubelskiej w ciągu najbliższych miesięcy przekształci się w przystanek kolejowy, a obok pojawi się dworzec autobusowy, a zarazem galeria handlowa.
- Przekazanie placu budowy wykonawcy, konsorcjum INFRAKOL sp. z .o.o. i Track Tec Construction sp. z o.o., nastąpiło w poniedziałek 5 listopada. W trakcie prac można się spodziewać zamknięcia jednego toru, ale ruch pociągów powinien iść płynnie drugim. Jeszcze w listopadzie ma być ukończony i oddany do użytku peron pierwszy w Świebodzicach. W następnych miesiącach będą też toczyć się dalsze prace na stacji Wałbrzych Szczawienko - mówi Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na torowisku w okolicy wiaduktu z ulicą Wysockiego planowana jest budowa dwóch 300-metrowych peronów. Mają być połączone przejściem podziemnym i wyposażone w wiaty, oświetlenie i system dynamicznej informacji podróżnych. Dostęp do peronów osobom o ograniczonej mobilności i podróżnym z cięższym bagażem mogą ułatwić windy.

Terminy poszczególnych etapów wielkiej kolejowej inwestycji na linii nr 274: jak mówi Bogdan Ząbek, stacja Świebodzice ma być ukończona do 30 listopada, Wałbrzych Szczawienko do końca maja 2019, a Wałbrzych Centrum do końca grudnia 2019. Na budowę przystanku w Śródmieściu PKP PLK przeznacza ok. 15 mln zł netto. Na wykonanie całej inwestycji - 77,563 mln zł (netto).

Przypominamy, że w rezultacie powstania przystanku kolejowego obok ma zostać budowana przez spółkę Octava - Emitent z Warszawy Galeria 7. Pod koniec marca spółka zależna Emitenta Galeria 7 Sp. z o.o. zawarła umowę o współpracy z gminą Wałbrzych.

ODPOWIEDZ