MB Conecto LF / Conecto LF G

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Ależ proszę uprzejmie... Yyyy ponieważ nie wiadomo kto to czyta, toteż na wszelki wypadek napiszę, że - NIEEEEEE nie będę tam nigdy już focił :mruga:

... i pozostaję z nadzieją, że jak tylko biały śnieg zejdzie, to i te białe turystyki też gdzieś pojadą ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Trochę się rozluźniło w "wiadomym miejscu", a dzisiaj w portalach branżowych są artykuły, że MZK Bydgoszcz odebrało od Evobus swoje Conecto LF... dosyć szybko to zrobili, bo autobusy dla Zielonej Góry wciąż stoją ;)

:strzałka: http://infobus.pl/kolejne-conecto-w-byd ... 03012.html

Z tymże bydgoskie MZK nie odebrało jeszcze wszystkich wozów, bo dosłownie kilka jeszcze widziałem w niedzielę ;)

alpino575
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-07, 09:43

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: alpino575 »

Pierwsze 3 bydgoskie Mercedesy w poniedziałek wyjechały na trasy. ;)
Tymczasem do Zielonej Góry przybyły pierwsze nówki - https://www.facebook.com/MiastoZG/posts ... 6315133776
Mimo, że na początku nie byłem do nich przekonany to stwierdzam, że świetnie się prezentują :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Potwierdzam, w realu zielonogórskie nówki prezentują się całkiem przyzwoicie. Oby im się dobrze eksploatowały :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Zdaje się, że Evobus ma nowego testera - Mercedes Conecto LF, najnowszej generacji. Pewnie pojawi się gdzieś na targach ;)

:strzałka: https://hostmat.eu/images/01137032022163095118.jpg

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Zdjęcia nie mam, ale w "wiadomym miejscu" stoi przegubowe MB Conecto LF nowej generacji dla Białegostoku - sztuk 1 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Napisałem ponad dwa tygodnie temu o nowościach dla Białegostoku - to są MB Conecto LF nowej generacji, wszystkie przegubowe, solówek - nie widziałem.

Serwis jest zawalony tymi autobusami i z tego co widzę są one w trakcie serwisowania. Nie mają jeszcze wyświetlaczy zewnętrznych. Natomiast co ciekawe serwis Evobusa obkleił te autobusy zarówno w logo BKM-u jaki i napisy, ale nawet w numery taborowe. ;)

I te nówki wyglądają tak
:strzałka: https://iv.pl/images/64236925753739922723.jpg
:strzałka: https://iv.pl/images/71790718955809757857.jpg

Wstępnie - okna mają przesuwane lufciki i dwie rzeźnie, miejsce na biletomat na przeciwko II-gich drzwi. Co jednak ciekawe zielony pojawił się na obwódce przednich świateł. ;)

Dziwi mnie ta spora różnica w numeracji taborowej. Część autobusów ma numery 2xx, a część 3xx :]

O ile dobrze pamiętam, będzie tego 16 szt + dwa Volvo 7900 Hybrid (ale to już nie ten temat). Przetarg rozstrzygnięto w 15 marca br. ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Pojawiły się być może w Wolicy autobusy dla MZK BYDGOSZCZ czyli przegubowce nowej generacji MB Conecto G?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Marcin_558 pisze: 2019-03-31, 22:39 Pojawiły się być może w Wolicy autobusy dla MZK BYDGOSZCZ czyli przegubowce nowej generacji MB Conecto G?
Nie i nie wiem, czy się pojawią, bo serwis w Wolicy zawalony jest turystykami. Zajmują praktycznie cały plac ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Dzieki za info. Może pare dni przed dostawą będą. Bo pierwsza dostawa 16 kwietnia do MZK Bydgoszcz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Nie możliwe, serwis pracuje długo i jeżeli miałyby się pojawić... to już by stały w Wolicy od ponad miesiąca. A to oznacza, że stoją w innym serwisie lub przyjadą bezpośrednio od producenta - ale to ostatnie też wydaje mi się mało prawdopodobne. Czyli raczej obstawałbym, że są gdzieś indziej ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Zastanawiam się dla kogo może być biało granatowy Mercedes Conecto LF - solówka. Autobus jest od góry biały, a granatowy zajmuje tylko dolny pas. Malowanie dosyć zbliżone do tego co mamy w Gdyni. Tylko nie jestem pewny, czy jest granatowa linia w pasie nad okiennym. Przy czym to jest ciemny granat, ciemniejszy odcień od tego co mamy w Gdyni (ZKM). Jeszcze przez chwilę zastanawiałem się czy to nie dla Krakowa (MPK), ale nie ma typowo krakowskiej mozaiki, ten dolny pas jest jednolity.

Autobus wygląda na fabrycznie nowego i od kilku dni stoi w Wolicy. :cool:

Czy ktoś ma jakieś pomysły ? ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Mercedes zaprezentuje nowość w tym roku. Na instagramie pojawił się filmik z nowością, czyli z Mercedesem Conecto Hybrid.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Wow. Aż z ciekawości czekam. To może być całkiem ciekawy pojazd :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Wychodzi na to, że w Poznaniu - w MPK - będzie kursować kilkanaście Mercedesów, jak rozumiem, oferta Evobusa była najtańsza, więc zapewne Conecto LF. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na nowe autobusy ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Pierwsze autobusy MB Conecto LF/LF G są już w Wolicy dla Mobilis group Bydgoszcz. Także może jak ma ktoś możliwość zobaczyć, czy różnią się bardzo od tych dla MZK BYDGOSZCZ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Hmm, dzisiaj przejeżdżałem i nie zauważyłem. Aczkolwiek mogłem nie zauważyć, bo była straszna pogoda. Padał obfity deszcz i był duży ruch - musiałem koncentrować się na drodze, ale rzucę okiem jutro. Bo jutro też będę przejeżdżał. ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

@J-31 Przedstawiciele Mobilisa podali do prasy bydgoskiej, że już przyjeżdżają nowe Mercedesy do serwisu w Wolicy. I że niedługo certyfikacja pierwszych wozów będzie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Potwierdzam. Są w Wolicy ;)

Faktycznie ich wczoraj nie widziałem - ale nie dlatego, że ich tam nie było, ale po prostu dlatego, że nie patrzyłem. Jak napisałem powyżej, były fatalne warunki drogowe. W jedną stronę jak jechałem, padał obfity deszcz i był duży ruch, a w drugą stronę (jak wracałem), był wypadek i spiętrzenie samochodów.

Wracając jednak do tematu. Naliczyłem ich około 11-stu, ale może być więcej ;)

Trochę się jednak będą różniły od tych, które już eksploatuje MZK w Bydgoszczy. Zmiana jest czysto kosmetyczna i uważam, że na plus ;)

Przypomnę tak wyglądają "świnki" MZK, z roku 2019
1. przód :strzałka: http://phototrans.pl/14,973553,0,Merced ... G_901.html

2. tył :strzałka: http://phototrans.pl/14,1105338,0,Merce ... G_907.html

A tak wyglądają autobusy dla Mobilisu w Bydgoszczy
Przód => https://www.fotosik.pl/zdjecie/fc1f5014f1417654
Tył :strzałka: https://www.fotosik.pl/zdjecie/b571c41b6ef7d06d

Generalnie zachowana jest kolorystyka pojazdów komunikacji miejskiej, stosowana od lat w Bydgoszczy, ale ta mała zmiana to białe "słupki" z przodu. W autobusach dla MZK niebieski pociągniętą aż na maskę przednią. Tutaj jak widać niebieski pasek zatrzymuje się przed maską przednią, a potem biały słupek identyczne rozwiązanie jak z tyłu. Wg. mnie wygląda to dużo lepiej niż dotychczas. ;)

Tył jak widać bez zmian.

Ach. I jeszcze jedna zmiana. "Świnki" dla Mobilisa nie posiadają dodatkowej klimy dla kierowcy - w przeciwieństwie do pojazdów dla MZK, aczkolwiek autobusy pojawiły się w tym tygodniu, jeszcze tydzień temu było tu pusto (jeżdżę regularnie co tydzień i dosyć często rzucam okiem). Zatem może to założą - a może nie. Zobaczymy, a przede wszystkim zobaczymy jak długo postoją w Wolicy. Znając serwis może to potrwać kilka tygodni, szczególnie, że serwis musi je jeszcze przejrzeć.

A reszta ? No cóż, wyposażenia autobusów nie znam. Dowiemy się tego zapewne już po ich publicznej prezentacji.

Reasumując. Co tu dużo gadać, ładne autobusy i do tego znane, na pewno mieszkańcy Bydgoszczy będą zadowoleni ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Mamy 20 listopada, tymczasem - tak jak wcześniej się domyślałem - "świnki" dla bydgoskiego oddziału "Mobilisa" nadal stoją w serwisie. Mam takie wrażenie jak by pojawiło się ich nawet więcej niż tydzień temu. Teraz cały plac jest nimi zawalony ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”