O404

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Hannibal

O404

Post autor: Hannibal »

Prawie w ogóle w tym dziale nie piszemy swoich opinii n/t autobusów dalekobieżnych - czas to zmienić :-P
Na początek chciałbym poznać wasze opinie ,spostrzeżenia, informację odnośnie Mercedesa O404..
Jedynie raz miałem okazję przejechać się tym wozem na trasie NS-W-wa , moje wrażenia są bardzo pozytywne - jest to wg cichy , dosyć elegancki* a także wygodny autobus :) PKS NS niestety nie ma w swojej flocie tych pojazdów ale jednego O404 można od czasu do czasu u mnie zobaczyć - pewien przewoznik posiada 1 sztukę..
*Jak powszechnie wiadomo konstrukcja i design mają juz swoje lata- wygląd zewnętrzny autobusy jest OK ale niestety O404 chowa się przy Travego czy też nowszych wozach z Setry..:wink:

To tyle ode mnie , zapraszam do dyskusji :cool:

Pozdrawiam

voy

Post autor: voy »

Można prosić jakieś zdjęcie?


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety w życiu nie jechałem MB O404 :cry: . Natomiast jego zewnętrzny design zawsze mnie intrygował. Wg. mnie to musi być piękny, wygodny autobus - jak to Mercedes... ;)

umo

Post autor: umo »

ja mialem okazje tym jechac do szwajcarii wiec powiem,ze nie jest zle i w sumie to nawet nie jest glosny :)A wyglad ma taki jaki ma i nie ma co narzekac bo jest niezly.

Podi

Post autor: Podi »

Nie jechałem ww. busem,ale mam jego zabawkę,dlatego go lubię :retard: :rotfl:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ja jechałem tylko O404 z nadwoziem Autosana - A404T Cezar z PKS Sieradz na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba i było całkiem fajnie. Dość cichy i wygodny. A design i wykonanie wnętrza też niezłe, ale to zasługa Autosana.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Często tego busa widziałem w Gdyni gdy odpoczywał po i przed kursem do, z Torunia. Design ładny, choć jak wiadomo autobus też ma już swoje lata. Tak na marginesie to też mam zabawkowy model tego autokaru :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ja takze posiadam nawet 2 modele MB O404 (oczywiście zabawkowe). W Sanoku Mercedesy O404 już się nie pojawiają. Kiedyś, gdy istniał jeszcze kurs pospieszny sławetnej relacji Sanok-Toruń PKS Connex Toruń przysyłał na ten kurs co jakiś czas swojego Mercedesa O404. Niestety, nigdy nie miałem okazji podróżowania tym wozem, ale z zewnątrz jest łudząco podobny do Tourismo i ZTCW występuje w dwóch długościach (gdyż są oprócz dużych MB O404 także mniejsze wersje). Za to PKS Connex Sanok eksploatuje 2 sztuki podobnych wozów, czyli Cezary. Jednym z nich jechał mój kuzyn, który kiedyś jechał na wycieczkę klasową MB O404 i z jego relacji wynika, ze tego typu Mercedes nie umywa się do Cezara. W Cezarach (tych z sanockiego Connexu nie wiem, jak w innych) razi zawieszenie, które jest wg. mnie całkiem dobre, ale jednak dosyć mocno wyczuwalne, jesli chodzi o dziury w jezdni.

Lukas

Post autor: Lukas »

Rok temu PKS Nowy Sącz zakupił dwa Mercedesy O404 - jeden biały, wysoki; a drugi srebrny - jakaś niższa wersja. Autobusy są bardzo wygodne. Jak na tyle lat co mają wg mnie bardzo dobre autobusy. Oby służyły jak najdłużej. Pojawiają się głownie na liniach do Wrocławia i Katowic, i oczywiście czasami na Krakowie jeźdżą :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”