O345/O345CG -"Conecto"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Dzięki Ci Inspektorze za rozszyfrowanie - to był mój skrót myślowy. Sorry. :)

A więc już za 7 lat Conecto w Tczewie będą miały Naprawę Główną ? ;)
E,nie ma za co.To dosyć popularne słowo w "naszej rodzinie" MK ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, to prawda, ale nie każdy ma obowiązek go znać. W każdym razie jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam... :)

DoMANik287

Re: MB O 345 - Conecto

Post autor: DoMANik287 »

J-31 pisze:Conecto to stosunkowo słabo znany autobus w Polsce. Raptem kilka sztuk. Kilka szt. w Warszawie (Connex, przynajmniej dwie) i kilka w Tczewie...

Miałem okazję pojeździć tymi autobusami, tak w Warszawie, jak i w Varnie (Bułgaria). I bardzo mi się spodobały. Średnio podłogowy, cichy i przyjemny autobus KM...

A propo. Uważajcie, przejeżdżałem wczoraj przez Wolicę, a tam na terenie serwisu EVOBUS, stały dwa nowiutkie Conecto. Oba są ciemnozielone, z białą maską oraz białym pasek u dołu pudła. Tak więc rozejrzycie się może trafią gdzie do któregoś z miast...

Co sądzicie do Mercedesach O345 Conecto rodem z Turcji?

Czy, wg. Was, powinno ich więcej się pojawić w polskich miastach ? :)
Tak powinny się pojawić a szczególnie w Gliwcach ale to tylko marzenia...

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja uważam że powiny dotrzeć do innych miast. Wiem z tego doświadczenia bo na codzien nimi jeżdze. Ostatnio zakupili nowe mercedesy, tym się różnią tym że mają z boku szafe. Poprzednie modele mają szybe.Według mnie te wozy są świetne. Mogły być przyciski przy drzwiach na zewnatrz pojazdu oraz wewnątrz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wg. mnie gdyby nie cena to Conecto może być bardzo poważnym konkurentem dla M120. Wg. mnie jest od niego dużo lepszy... ;)

ARTHis

Post autor: ARTHis »

Oczywiscie. Mercedes w prowadzajac na nasz rynek Conencto pod koniec lat 90. planowal, ze bedzie on alternatywa dla 120M. Ja nie ukrywam mojej sympatii dla Conecto, ale w obecnych warunkach ma slabe szanse na rynku. w Polsce. Ciekawi mnie czemu Solaris w oparciu o Urbino LE nie zaproponowal konstrukcji sredniopodlogowej.

voy

Post autor: voy »

Myślę że dlatego, że rynek autobusów średniopodłogowych ma stosunkowo mało nabywców obecnie. Czasem się trafi przedsiębiorstwo, które takie autobusy kupi, ale jak ma być to produkcja na kilka sztuk, to chyba nie ma to sensu.

ARTHis

Post autor: ARTHis »

Mi chodzi o autobus tani w zakupie tak, by mozna nim zainteresowac mniejsze przedsiebiorstwa miejskie i PKS, dostepny w wersji miejskiej (moze z opcja na przegubowego-obecnie brak jest na rynku takich konstrukcji-tylko MAN, Mercedes i Karosa) i lokalnej; konkurencyjny dla M/L120. No chyba, ze Solbus pokusilby sie o wyprodukowanie wersji 12-metrowej

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Plocmaster, czemu tak krytykujesz Conecto? Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wg. mnie Conecto może być dużo lepszy niż Jelcz 120M - co o tym Sądzisz Plocmaster ? :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Więc:
1. Wysoka cena — za zbliżoną (będzie) można kupić Jelcza M121I Mastero, a nawet M125M Vecto (że nie wspomnę o Solarach)
2. Jak już zostało opisane, autobus jest kiepsko wykonany, silnik jest głośny, czemu wydawać tyle kasy na taki złom? Lepiej zamiast 2 Merców kupić 3 120M.
3. Wysoka podłoga — inwalidzi się nie dostaną (a w Płocku jest naprawdę mało LE i LF).
4. Wcześniej kupowano NL283 — nie mogło, kurcze, tak zostać?
5. Kupił je KM Płock, a nie inne przedsiębiorstwo :(.
Wiem, że moja Conectofobia trochę przekracza dozwolone rozmiary, ale wieść o kupnie MF Merców tak mnie rozbroiła, że musiałem to jakoś z siebie wyrzucić :| .

EDIT:
J-31, gdyby był w cenie 120M a nie M125, istotnie byłby lepszy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. No w sumie Masz sporo racji co do ceny.

Natomiast co do jakości, to nie jest tak źle. Najeździłem się tymi autobusami po Varnie w Bułgarii. Praktycznie są to woły robocze, prawie nie do zdarcia, szczególnie, że warunki drogowe w Varnie są duuuużo gorsze niż w Płocku. Tam jest więcej dziurawych dróg i bardzo częste przepełnienia. ;)

Myślę, że KM Płock po prostu kupiło te autobusy na zasadzie "testu".... Jeśli się sprawdzi będzie ich więcej, jeśli nie, to kto wie, może je sprzedadzą... :mruga:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

plocmaster pisze:Jak już zostało opisane, autobus jest kiepsko wykonany
A mógłbyś sprecyzować co konkretnie jest źle wykonane? Nie wierzę żeby Mercedes odstawił "fuszerkę" przy jakości wykonania...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No i w dodatku wytrzymałe. Nic tylko podłożyć się pod Solarisa U12. ;-)
A mógłbyś sprecyzować co konkretnie jest źle wykonane? Nie wierzę żeby Mercedes odstawił "fuszerkę" przy jakości wykonania...
Ktoś tam pisał, że jakość wykonania nie stoi na najwyższym poziomie…

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ktoś tam pisał, że jakość wykonania nie stoi na najwyższym poziomie…
Czyli agumantując swoją niechęć odnosisz sie tylko do czyjejś wypowiedzi? A propo, czy sam jechałeś nim, jakie są twoje wrażenia z jazdy oprócz tego że silnik głośny? :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Moje wrażenia są takie, że tester fajnie wyglądał na pętli, ale stojący nieopodal 120M PR-style z reklamą był jeszcze piękniejszy.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

To ty po reklamie patrzysz który autobus jest lepszy?

//2000 post.

voy

Post autor: voy »

Narzekanie na Conecto? Lepiej poczekać aż te autobusy przyjadą. Ale wydaje mi się, że mogło być gorzej -> 120M.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

@voy: To by było mniej więcej tak samo, Jelcz jest o wiele tańszy, a ta forsa z nieba nie spada. Poza tym szybciej by się zużył :P.
@Ojciec Inspektor: Reklama w stylu płockim (czyli nie najpiękniejszym) odbiera autobusowi ok. 65% uroku.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dobrze, pozwól zatem że "Ojciec" się wypowie. Otóż nie wyobrażam sobie, abym oceniając autobusy mógł kierować się przede wszystkim ich wyglądem zewnętrznym, tudzież "wożoną" reklamą. Ja, oceniając autobus kieruję się jego funkcjonalnościa, jakością wykonania ( w twoim przypadku brak argumentów na złą jakość wykonania) więc mam prawo poddać w wątpliwość twą wypowiedź, nie popartą żadnymi argumentami. Póki, co wiem że ma głośny silnik. Ale to chyba nie powód żeby krytykować "z góry" Conecto. A jeszcze bardziej zaskakuje mnie porówanie Jelcza do Mercedesa! Czy wobec tego dowiem się jakie są wady tego autobusu, oprócz tego że jeździ z nienajpiękniejszą reklamą w stylu płockim?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”