O405N

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
voy

O405N

Post autor: voy »

Co sądzicie o tym autobusie? Ja uważam iż mimo swoich lat nadal jest niezły, bije na głowę Neoplana N4016. Rzeszów eksploatuje 3 takie autobusy od 1995 i ponoć spisują się bardzo dobrze, są niezawodne a przy tym dość komfortowe.

neoplan

Post autor: neoplan »

Uwazam, ze to dobre autobusy. Gdansk ma 15 sztuk. Juz jezdza 10 lat i bardzo dobrze sie trzymaja. Jeszcze sa na oryginalnych silnikach i wciaz czuc moc. Sa tylko troche rozklekotane, ale to skutek zaniedbania ZKM Gdansk. Moze troche boli, ze zaoszczedzono na 3 drzwiach. Sa tylko 2 drzwiowe. Niestety nie nadaja sie na wszystkie linie.

voy

Post autor: voy »

:mrgreen::mrgreen: A ja jechałem tym Mercem w Gdańsku na 148 :o

neoplan

Post autor: neoplan »

No byly to pierwsze niskopodlogowe. Pewnie wtedy jezdziles nimi na 148. Bo tak to sie trafiaja tam bardzo rzadko. Teraz maja swoje linie gdzie w miare sie nadaja. 116, 121, 124, 136, 139, 183, 195 czasem 106. A kiedys jezdzily na liniach gdzie powinny byc przeguby jak B, 111, 148, 169, 184. :)

voy

Post autor: voy »

Jechałem pod koniec sierpnia :D ale dziwne że wrzucili takie coś na 148, kompletnie się nie nadaje. A na 154 śmigały z niskich U18 oraz NG313...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ja nie jechałem "prawdziwym" O405N, tylko M122 w Gdyn<font color=red><b>ii</b></font>. Taki sobie autobus. Cos pomiędzy B10BLE a gniotem.

To jest 200-tny post na nowym forum (i mój 32-gi) :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak sprawują się Mercedesy O405N we Wrocławiu

Post autor: J-31 »

Wiem, że nie tylko w Rzeszowie, w Trójmieście, ale również wrocławski przewoźnik DLA eksploatuje oryginalne Mercedesy O405N....

Jak one się spisują w KM Wrocławia - piszcie, proszę, swoje uwagi, obserwacje, bądź krytykę - dotyczącą tych autobusów...

Zapraszam... :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tak,te Mercedesy jeżdzą na liniach DLA.Linie te są szczególnie dla osób mieszkających poza Wrocławiem w okolicznych wsiach,dla ludzi którzy dojeżdzaja nimi do Wrocławia.Kursuja one z centrum miasta do jego okolicznych wsi i małych miejscowości.Z racji że ja mieszkam we Wrocławiu więc nie korzystam z usług tej firmy tylko z MPK Wrocław.I również nigdy nie miałem okazji jechać autobusami owej firmy.Ale wrażenie robia dobre...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy z tego powodu DLA wprowadził również jakieś osobne opłaty, czty są to <b>poprostu</b> ogólnodostępne bilety KM ważne w pojazdach DLA jak i MPK...
(..) Z racji że ja mieszkam we Wrocławiu więc nie korzystam z usług tej firmy tylko z MPK Wrocław.I również nigdy nie miałem okazji jechać autobusami owej firmy.Ale wrażenie robia dobre...
Dzięki za przynajmniej tyle informacji :) . A Wiesz może w jakim są stanie wizualnym - dobrym, średnim, czy złym ...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A czy z tego powodu DLA wprowadził również jakieś osobne opłaty, czty są to <b>poprostu</b> ogólnodostępne bilety KM ważne w pojazdach DLA jak i MPK...
Niestety,DLA ma swoją taryfe,MPK swoja.Ceny w DLA są tylko nieco troche wyższe niż w MPK.
A Wiesz może w jakim są stanie wizualnym - dobrym, średnim, czy złym ...
Powiem ze DLA prezentuje sie nieźle.Autobusy jeżdzą zawsze czyste i błyszczące,nie są poobklejane rekalmami jak w przypadku niektórych z MPK(starszych szczególnie).Powiem jeszcze że MPK ostatnio bardziej zaczeło dbać o to aby ich autobusy wyjeżdzały zawsze błyszczące i pachnące... :D

voy

Post autor: voy »

A w DLA są Mercedesy dwudrzwiowe czy trzydrzwiowe?

DAB

Post autor: DAB »

Inspektor pisze: ja mieszkam we Wrocławiu więc nie korzystam z usług tej firmy
możesz nawet za darmo :!: np. do takiego Auchan
Inspektor pisze: Autobusy jezdzą zawsze czyste i błyszczące, nie są poobklejane rekalmami
:?: Popatrz na te z w/w Auchan. Większość O405N jest poobklejana. Nie podobają mi się te ptaszki.
voy pisze:A w DLA są Mercedesy dwudrzwiowe czy trzydrzwiowe?
Różnie

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:
A czy z tego powodu DLA wprowadził również jakieś osobne opłaty, czty są to <b>poprostu</b> ogólnodostępne bilety KM ważne w pojazdach DLA jak i MPK...
Niestety,DLA ma swoją taryfe,MPK swoja.Ceny w DLA są tylko nieco troche wyższe niż w MPK.
A Wiesz może w jakim są stanie wizualnym - dobrym, średnim, czy złym ...
Powiem ze DLA prezentuje sie nieźle.Autobusy jeżdzą zawsze czyste i błyszczące,nie są poobklejane rekalmami jak w przypadku niektórych z MPK(starszych szczególnie).Powiem jeszcze że MPK ostatnio bardziej zaczeło dbać o to aby ich autobusy wyjeżdzały zawsze błyszczące i pachnące... :D
Wielkie dzięki, to jest ciekawa informacja. Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2004-11-18, 15:50 ]
VOITH pisze:
Inspektor pisze: ja mieszkam we Wrocławiu więc nie korzystam z usług tej firmy
możesz nawet za darmo :!: np. do takiego Auchan
Inspektor pisze: Autobusy jezdzą zawsze czyste i błyszczące, nie są poobklejane rekalmami
:?: Popatrz na te z w/w Auchan. Większość O405N jest poobklejana. Nie podobają mi się te ptaszki.
voy pisze:A w DLA są Mercedesy dwudrzwiowe czy trzydrzwiowe?
Różnie
Czy jechałeś którymś z tych autobusów. Wiesz może jaki jest stan od środka - czy są mocno zniszczone ?

DAB

Post autor: DAB »

Ja ? jechałem dwudrzwiowym do ... Auchan pare razy. Powiem tak : Nie są najgorsze. Powiem inaczej są fajne dobre i dobrze zachowane

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. :)
A pamiętasz może ile mają lat. Tudzież ile lat są tam eksploatowane ?

DAB

Post autor: DAB »

J-31 pisze:Dzięki. :)
A pamiętasz może ile mają lat. Tudzież ile lat są tam eksploatowane ?
niestety nie wiem i nie pamiętam. popytaj Wrocławian

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki za info... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ja jechałem dwudrzwiowym z reklamą Auchan ( :P ) do fabryki Volvo. Niezłe busiki, ale troche trzeszczą. Ale ogólnie lepszy niż gniot.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawe. Dzięki... :)
Ja miałem możliwość kilka razy przejechać się MB O405N i MB O405GN po Warszawie. MZK, a potem MZA testowało je w okresie 1991-1995.
I wszystkie bardzo mi się podobały. Szczególnie ciekawy był polski MB już jako M122...

Ogólnie bardzo ładne, stylistycznie dopracowane autobusy.

A jak Wy myślicie ?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

możesz nawet za darmo np. do takiego Auchan
Ale ja mówie o tych co jezdzą na liniach DLA a nie o tych które są wynajmowane.
Popatrz na te z w/w Auchan. Większość O405N jest poobklejana. Nie podobają mi się te ptaszki.
Ale ja mówie o tych co nie są wynajmowane.Jak ktos sobie wynajał to już nie zalezy od DLA czy są czyste tylko od przewoźnika który wanajął.To zupełnie inna sprawa.
Ja miałem możliwość kilka razy przejechać się MB O405N i MB O405GN po Warszawie. MZK, a potem MZA testowało je w okresie 1991-1995.
I wszystkie bardzo mi się podobały. Szczególnie ciekawy był polski MB już jako M122...
No wkońcu to Mercedesy,mi też się podobają... :)

Ogólnie bardzo ładne, stylistycznie dopracowane autobusy.

A jak Wy myślicie ?
No w końcu to Merdesesy.,mnie również sie podobaja... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”